Milas Çizgi Gazetesi

BİRLEŞİK KRALLIK’TAN VALİ İDRİS AKBIYIK’A ZİYARET

BİRLEŞİK KRALLIK’TAN VALİ İDRİS AKBIYIK’A ZİYARET
Süt Birliği
1.632 okundu Okundu
06 Eylül 2023 - 12:02
Süt Birliği

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Muğla’ya gelen Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Jill Morris ve beraberindeki heyet Muğla Valisi İdris Akbıyık’ı ziyaret etti.

 

Ziyarette Valilik şeref defterini imzalayan Büyükelçi Jill Morris, dönem dönem belli bölgelerde belli kurumları ziyaret ederek bu bölgelere gelen İngiliz vatandaşların güvenli bir şekilde tatil yapmaları ve ayrılmaları, hem de yapılacak çalışmaları koordine etmek için görüşmeler sağladıklarını dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifaden Vali İdris Akbıyık, Muğla hakkında Büyükelçi Jill Morris’e bilgi verdi. Vali İdris Akbıyık, “Allah cennetten bir parçayı almış, Muğla’yı yaratmış” diyerek, Muğla’nın sahip olduğu eşsiz doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerinden bahsetti.

Muğla’nın huzurlu ve güvenli ve misafirperver bir şehir olduğunu dile getiren Vali İdris Akbıyık, “Tüm birimlerimizle Muğla’yı ziyaret eden misafirlerimizin huzuru ve güvenliği konusunda gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Özellikle İngiliz turistler ilimize ilgi gösteriyorlar. İlimizi ziyaret eden yabancı turistlerin neredeyse yarısı İngiliz turistlerden oluşuyor. İlimizi ziyaret eden yabancı misafirlerimizin ilimizden memnun ayrılmaları ve tekrar tekrar ilimizi ziyaret etmeleri bizleri mutlu ediyor. Daha fazla İngiliz turisti ilimizde görmek istiyoruz. İlimizde İngiliz ve diğer yabancı misafirlere hitap edecek çok fazla seçenek bulunuyor.” diye konuştu.

Türkiye’ye gelen İngiliz turist sayısında bu yıl önceki yıllara göre yüzde 20’lik bir artışın söz konusu olduğunu belirten Büyükelçi Jill Morris, İngiliz turistlerin Muğla’ya özel ilgi gösterdiklerini ve Muğla’dan memnun bir şekilde ayrıldıklarını bundan dolayı da sonraki yıllarda tekrar Muğla’ya geldiklerini ifade ederek, vatandaşlarına güvenli bir ortam sağladıkları için Vali İdris Akbıyık’a teşekkür etti.

Sağlık turizmi konusunda da İngiliz turistlerin Türkiye’yi tercih ettiğini belirten Büyükelçi Jill Morris, sunulan kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanmak istediklerini, iki ülke bakanlıkları arasında görüşmelerin olduğunu söyledi.

İki ülke arasında ekonomik ve sosyal açıdan son derece iyi ilişkiler olduğunu ifade eden Vali İdris Akbıyık, “Ülkemizde ve Muğla’da sağlık turizmi önemsiyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın ve bakanlıklarımızın ildeki temsilcileri olarak sağlık turizmi konusunda bizlerde gerekli çalışmaları yapmaya hazırız.” dedi.

Ziyarette Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, İl Jandarma Komutanı Ali Gemlamaz, İl Emniyet Müdürü Ali Canpolat, Türkiye Konsolosluk İşleri Direktörü Neale Jones, Anti Terör Farkındalık Proje Koordinatörü Johanne Lamirande, Anti Terör Polis Yetkilisi Alan Judd, Adalet ve İçişleri Bakanlığı İrtibat Yetkilisi Abigale Grove, İrtibat Savcısı Holly Scott Mason, İngiltere Marmaris Fahir Konsolosu Doğal Tugay ve Muğla Bölge Muavin Konsolosu Nazlı Hamitoğlu hazır bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla