Milas Çizgi Gazetesi

MİDOSK MİLAS’IN TARİHİNİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ TANITIYOR

Süt Birliği
17 Mayıs 2024 - 12:23
MİDOSK MİLAS’IN TARİHİNİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ TANITIYOR
Süt Birliği
Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, hafta sonu Bursa’dan gelen Koza Dağcılık üyelerini ağırlayarak Milas’ın tarihini ve doğal güzelliklerini keşfetmelerine olanak sağladı. Program kapsamında, Milas’ın tarihi ve doğal zenginliklerini içeren Kapıkırı Herakliası ve Beşparmak Dağları’nı tanıttılar.

 

Cumartesi günü yapılan programda, Karahayıt köyünden başlayarak Neolitik döneme ait Balıktaş kaya resimleri, Kerdemelik mağarası, Yediler Manastırı, Gölyaka köyü, Latmos Kaya mezarları, Latmos harebeleri, Pandagrot mağarası, İsa mağarası ve Kapıkırı Herakliası gibi noktaları ziyaret ederek toplamda 18 km’lik bir Karia yolculuğu gerçekleştirdiler.

Pazar günü ise, Ünlüler çeşmesinden başlayarak Karapınar yaylası ve Latmos Tekerlektepe (1326 mt.) zirvesini ziyaret ederek Sakarkaya köyüne geri dönerek toplamda 16 km’lik bir yürüyüş yaptılar.

Milas’a gelen 32 dağcı dostlarını Kapıkırı köyünde bir gece iki gün konuk ettiklerini belirten kulüp yetkilileri, misafirlerin ilçenin tarihine ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade ettiler. Misafirlerin sonbaharda tekrar gelmek istediklerini dile getirdiklerini belirttiler.

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Milas’ın tarihini ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Kulüp, ilçenin sahip olduğu eşsiz coğrafya ve doğa sporları potansiyeline dikkat çekerek, bu yönde yapılmak istenen alternatif spor projelerine katkıda bulunmayı hedefliyor. Ayrıca her yıl geleneksel olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı Beşparmak Dağları (Latmos’un) zirvesinde kutlama geleneğini de sürdüreceklerini belirttiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla