Milas Çizgi Gazetesi

“Yönetimdeki performans yetersizliğinden dolayı görev değişikliği yapıldı”

“Yönetimdeki performans yetersizliğinden dolayı görev değişikliği yapıldı”
Süt Birliği
246 okundu Okundu
15 Haziran 2022 - 8:33
Süt Birliği

Demokrasi ve Atılım Partisi Muğla İl Başkanlığında geçtiğimiz hafta sonuna doğru yaşanan “istifa mı? Görevden alınma mı?” tartışmasına son noktayı İl Başkanı Çay koydu. Başkan Çay ilçe başkanlarının da katılımıyla basın karşısına geçerek, “DEVA Partisi, ülke çapında ivme kazanırken Muğla özelinde aynı etkiyi yaratamamıştır. Yönetimdeki performans yetersizliğinden dolayı görev değişikliği yapılmıştır” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Muğla İl Başkanlığı geçtiğimiz hafta önce İl Başkanı Tolga Keskin ve yönetim Kurulunun görevden alındığını ve Emrah Çay’ın Başkan olarak atandığı haberi ardından ise Tolga Keskin yönetimindeki yönetim kurulu ve başkan yardımcılarının istifa haberiyle gündemde yer aldı.

Demokrasi ve Atılım Partisi Muğla İl Başkanlığı Muğla Basınını il binasına davet ederek konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Göreve yeni atanan İl Başkanı Emrah Çay ve İlçe Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda merak edilen sorular cevap buldu.

Genel Başkan Ali Babacan’ın liderliğinde Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Merkezi tarafından 8 Haziran 2022 tarihinde DEVA Partisi Muğla İl Başkanlığı görevinin kendisine tevdi edildiğini söyleyen Başkan Çay, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Bu göreve beni layık gören başta Genel Başkanım Ali BABACAN olmak üzere parti Teşkilatımıza ve Genel Merkezimizde görev yapan tüm büyüklerime teşekkür ediyorum.

DEVA Partisi, ülke çapında ivme kazanırken Muğla özelinde aynı etkiyi yaratamamıştır. Bu nedenledir ki 2 yıl önce Genel Merkezimizce Muğla’da Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirilen Arkadaşımız ve yanındakiler, Yönetimdeki performans yetersizliğinden dolayı görev değişikliği yapıldı.

Atanmış eski İl Başkanı ve yanındakiler, iki yıllık sürede Muğla’da DEVA Partisini yönetememişlerdir. Teşkilatları tamamlayamamış ve il kongresini yapamamışlardır. Genel Merkezimiz bu nedenle görev değişikliğine gitmiştir.

Başta Genel başkanımız Ali Babacan olmak üzere DEVA kadroları “Ülkemizin DEVA’sı” olmak için yola çıkmıştır.

Biz yeni Yönetim olarak en kısa sürede ilçelerdeki teşkilatlanmalarımızı tamamlayıp İl Kongremizi yapacağız.

Bizim önceliğimiz memleket ve millettir.  Bu bağlamda herkese kapımız sonuna kadar açıktır.

Muğla’da mevcut teşkilat mensubu arkadaşlarımızla, zaman kaybetmeden bir bütünlük ve ahenk içerisinde sahaya inip çalışmalara başladık.

Biliyoruz ki hiçbir sorun o sorunu ortaya çıkaran zihniyet ile çözülmez.

Siyasetin ekip işi olduğunun bilincindeyiz. Sorun değil, çözüm üreten anlayışımızla istişare kültürünün hep önde olduğu bir kadro ile Muğla’mıza yeni bir soluk olmaya, yeni bir heyecan yaratmaya geliyoruz.

Güçlü, liyakatlı kadrolarımızla ortak paydamız olan Muğla’mıza en iyi şekilde hizmet etmeyi şiar edindik.

Değerli Basın Emekçileri, Kamu kuruluşları başta olmak üzere tüm STK, ve Esnaf ziyaretlerimize etkin bir şekilde başlayacağız.

DEVA Partisini Muğla’da hak ettiği yere getirmek için Esnafımızla, Vatandaşımızla ve Sivil toplumumuzla buluşmak üzere ivedi bir şekilde sahaya iniyoruz.

Bu doğrultuda katılımlarınızdan dolayı siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla