Milas Çizgi Gazetesi

YK Enerji Desteğiyle Önce Öğrendiler Sonra El Emeklerini Sergilediler

YK Enerji Desteğiyle Önce Öğrendiler Sonra El Emeklerini Sergilediler
Süt Birliği
203 okundu Okundu
23 Haziran 2022 - 11:25
Süt Birliği

Kadınların kendi ayakları üzerinde durmasını destekleyen şirketlerden olan Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (YK Enerji) , kadrosunda yer verdiği kadın personellerin yanında, çalışanlarının ev hanımı eşlerini ve kızlarını da kapsayan projelere imza atıyor. Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve YK Enerji işbirliğiyle devam eden kurslarda yapılan ürünler Yeniköy Sosyal Tesisler Alakart Salonunda yapılan sergide site sakinleri ile buluştu.

Sergi açılışına Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin Eşi Gülşah Böke, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Halk Eğitim Merkez Müdürü Tunahan Bayram, YK Enerji Genel Müdürü M.Serhat Dinç, Genel Müdür Yardımcısı Nilgül Pelit, İdari İşler Müdürü Hasan Hüsnü Tekeli katıldı.

Milas Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Geleneksel El Sanatları Eğitmenleri olan Şengül Türk İri ve Zübeyde Öztürk öncülüğünde Yeniköy ve Kemerköy Sosyal Site’de ikamet eden kadınlar için Tığ Örücülüğü, Tokat Ahşap Baskı ve Sepet Örücülüğü kursları düzenleniyor. 2016 yılından bu yana devam eden kurslar, toplamda 100 kadına eğitim ve çalışma hayatına katılma fırsatı antalya escort sundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal açılışta yaptığı konuşmada “Milli Eğitim Bakanlığı himayelerinde bu kursları düzenleme amacımız; kadınların ekonomiye katkı sunmalarının desteklenmesinin dışında toplumda hayat boyu öğrenme kültürü ve farkındalığının oluşturulması, öğrenme fırsatlarına erişimin artırılması, bireylerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi. Bu kapsamda bize destek veren, bizimle işbirliğini geliştiren YK Enerji’ye teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Milas Halk Eğitim Merkez Müdürü Tunahan Bayram, kendisinin teşvikiyle önce kursiyer ardından eğitimci olarak katkı sunmaya devam eden Zübeyde Öztürk’ü tebrik ederek, bu sergi için 8 aydır emek veren tüm kadınlara teşekkür etti. Bayram “ Sergide toplamda 200 ürün var. Hepsinde YK Enerji’de çalışan ailelerin alın teri ve emeği var. “ dedi.

YK Enerji Genel Müdürü M.Serhat Dinç ise burada yaptığı konuşmada “Bu kurslar, kurumumuzun kadınlarımıza minnettarlığının bir göstergesidir. Bölgemizde yaşayan kadınların eğitimi ve çalışma hayatına katılımları hususunda kamudaki paydaşlarımızla işbirliklerimizin artması yönünde gayretlerimiz sürüyor. Sergide emeği geçen tüm kadınlara ve işbirliği içerisinde olduğumuz Milas Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkez Müdürlüğüne 6 yıldan beri kesintisiz olarak bu eğitimlerin verilmesinde gösterdikleri değerli katkılarından dolayı, kurumum ve kendi adıma teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla