Milas Çizgi Gazetesi

Milaslı Gazetecilerin “Gazeteci Ali Turhan Görgen Caddesi” Beklentisi

Milaslı Gazetecilerin “Gazeteci Ali Turhan Görgen Caddesi” Beklentisi
Süt Birliği
Okundu
07 Ağustos 2022 - 18:14
Süt Birliği

Milas’ta görev yapan basın mensupları 3 Temmuz 2021 tarihinde 82 yaşında yaşamını yitiren emektar gazeteci Ali Turhan Görgen’in adının yaşatılması için evinin bulunduğu caddeye adının verilmesini istiyor. Görgen’in adının caddeye verilmesinin, vefalı bir davranış olacağını belirten basın mensupları, Görgen’in ailesinin de aynı beklenti içerisinde olduğunu söylediler.

Milas’ın en eski gazetecilerinden olan ve 1967 yılından 2000 yılına kadar aktif gazetecilik hayatını devam ettiren Ali Turhan Görgen için ölümünün birinci yılında oğlu Muhittin Görgen tarafından evinin bulunduğu yerdeki dut ağacının altında hayrına lokma dağıtıldı. Duayen gazeteci Görgen, 3 Ağustos 2021 tarihinde 82 yaşında aramızdan ayrılmıştı.

Ali Turhan Görgen’in, Milas’ta pek çok gazetecinin yetişmesinde emeği bulunan, gazeteciliğe yeni başlayanlara hep yardımcı olan bir isimdi. Evinin bulunduğu yerde daha önce işlettiği market birçok gazetecinin buluşma ve sohbet noktası olurdu.

Milas ve Muğlalı gazetecilerin “Turhan Abi”si Ali Turhan Görgen’in yakınları; Görgen’in evinin bulunduğu Caddeye (Salı Pazarı’nın üstündeki Yapı Kredi Bankası’ndan başlayan Menteşe Caddesi’nin devamı olan, İsmetpaşa Mahallesi sınırları içinde kalan ve Müştakbey Caddesiyle Turgut Özal Caddesi arasında yer alan bölüm) “GAZETECİ ALİ TURHAN GÖRGEN CADDESİ” adının verilmesini istiyorlar.

Milaslı gazeteciler de kendi üzerlerinde emeği olan Görgen’in adının yaşatılması için, evinin bulunduğu caddeye isminin verilmesi beklentisi içinde.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Milas Temsilcisi Oktay Çayırlı, Ali Turhan Görgen’in adının caddeye verilmesini “doğru bir karar olur” diyerek şunları söyledi:

“Turhan Abi’nin bizler üzerinde emeği çoktur. Gazetecilik konusunda ondan çok şey öğrendik. Başımız sıkıştığında yardımını isterdik. O da hiç üşenmeden, sıkıntı duymadan bize yardımcı olurdu. O gazeteciliği, internetin olmadığı, teknolojik imkânların kısıtlı olduğu zor zamanlarda yaptı. Milaslı gazeteciler olarak onun adının yaşatılması için evinin bulunduğu caddeye adının verilmesini çok isteriz. Bu bizler için bir vefa borcudur. Önümüzdeki günlerde Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’ı ziyaret ederek konuyu kendisine de yine ileteceğim. Milaslı gazetecilerin bu yöndeki isteğini kendisine aktaracağım. Başkanımızın da bu konuda olumlu bir yaklaşım göstereceğine inanıyorum.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla