Milas Çizgi Gazetesi

Bu yol Milas’a Yakışmıyor….

Bu yol Milas’a Yakışmıyor….
Süt Birliği
157 okundu Okundu
24 Ağustos 2022 - 12:21
Süt Birliği

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sorunun kaynağından seslendi; “bir an önce Milas Çevre Yolunu yaptıralım. Bu yol Milas’a yakışmıyor”

Milas gün içinde başlayan sağanak yağışa teslim oldu. Yağışların en fazla etkili olduğu Milas Çevre yolunda trafik adeta kilitlendi ve yollar yeniden göle döndü. Hemen her yağışta aynı manzara yaşansa da vatandaşlar Belediyeyi Belediye ise Karayollarının sorumluluk alanı ve müdahale bölgesi olması nedeniyle projesini yapan ve uygulanması için beklenen Karayolları yetkililerine seslendi.

Her seferinde açıklama ile çözüm bulmaya çalışan Başkan Tokat bu kez yağış altında çevre yolunda Trafik sorunu ve göllenen noktadan sosyal medya üzerinden Karayolları yetkililerine seslendi ve “bu sorunu biran önce çözün” dedi.

Yoğun yağışa rağmen bölgede açıklamasını canlı olarak yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaşanan sorunu da canlı olarak yansıttı. Başkan Tokat açıklamasında şehir içindeki duruma değinerek, “Doğalgaz çalışması olan yerlerde de ufak tefek sıkıntılarımız var ama asıl sıkıntımız gördüğünüz gibi çevre yolunda. Ben buradan karayolları yetkililerine tekrar seslenmek istiyorum. Bu yol Milas’a yakışmıyor. Bu yolun gerek trafiği kaldırmaması gerekse alt yapısının olmaması sebebiyle çok ciddi sorunlar yaşanıyor.

Öncelikle bu yolun usulüne uygun hale getirilmesi lazım. Ayrıca yine bu kamyon trafiği şehrin Sodra’nın arka tarafından alacak şekilde diğer çevre yolu çalışmasının da hızlandırılması gerekiyor.  Ama öncelikle yapılması gereken bu çevre yolumuzun usulüne uygun hale projesinin uygulanarak usulüne uygun hale getirilmesidir.

Gördüğünüz gibi alt yapı yok bu yolda. Alt yapı olmadığı için şu an da suyun gidebileceği bir yer yok. Milas’ın alt yapısına entegre olmadığı içinde bu su Milâs alt yapısı ile buluşamıyor. Karayolları yetkililerimize buranın açılması için gerekli çağrıyı yaptık ama henüz bir müdahale yok.  Yarın okullar açılacak, okullar açıldığında bu trafik yoğunluğu daha da artacak. Onun için tekrar ediyorum 10 yıldan fazla bekletilen bu çevre yolu projesinin, 3 yıl önce ihalesi yapılmış bu çevre yolu projesinin bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Şu rezilliğe bakın şu çileye bakın. Milletvekillerimiz defalarca soru önergesi verdiler, her seferinde bu yılki turizm sezonu bitsin tekrar başlanacak dediler. Bildiğiniz gibi bu proje garajın olduğu yerden, otogarın olduğu yerden aslında birkaç yıl önce uygulanmaya başlandı ama ödenek yok diye kaldı. Şu anda burada iş yürümüyor yani her sene turizm sezonu bitsin bu yol yapılacak denmesine rağmen kaç turizm sezonu bitti, bu yolu bir türlü yaptıramadık. Tekrar ediyorum ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerimize, milletvekillerimize tekrar buradan çağrıda bulunuyorum; “bir an önce Milas Çevre Yolunu yaptıralım.”

Şu an da ülkemizin birçok yerinde hatta ilimiz Seydikemer ilçesinde bile katliam gibi trafik kazaları oluyor.  Onlarca vatandaşımızı yollardaki bu düzensizliklerden trafikteki bu düzensizliklerden dolayı kaybettik. Milâs çevre yolu özellikle bu kamyon trafiği ile bu tür kazalara aday bir yerdir. Halkımızın sağlığı tehlikeye atlayalım tekrar istirham ediyorum çağrıda buluyorum değerli kara yolları genel müdürlüğünün yetkilileri bu yolu bir an önce yapalım tamamlayalım Milas’ı şu çileden kurtaralım” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla