Milas Çizgi Gazetesi

Başkan Tokan Muhtarlar ile toplandı

Başkan Tokan Muhtarlar ile toplandı
Süt Birliği
68 okundu Okundu
18 Ocak 2023 - 9:36
Süt Birliği

2023’teki ilk Muhtarlar toplantısında Milas Belediye Başkanı Muhamed Tokat, 2022’de tamamlanan çalışmaları özetledi ve 2023 için planlanan çalışmaları açıkladı. Muhtarlar ile yapılan görüşmede talepleri de dinlendi.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda 17 Ocak Salı günü saat 9.30’da, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen yeni yılın ilk muhtarlar buluşmasına Milas Belediye Başkan Yardımcıları Harun Reşit Çavuşoğlu, Ali Kurt ve belediye birim müdürleri katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen muhtarlar buluşmasında konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Her yeni yıl yeni bir çalışma, yeni bir bütçe dönemi demektir. Yılın ilk toplantısını birlikte gerçekleştirmek, sizlerden gelen talepler doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermek düşüncesiyle sizleri bugün buraya davet ettik.” diyerek sözlerine başladı.

“Sizlere ve tüm halkımıza ailelerinizle birlikte geçireceğiniz sağlıklı, bereketli, sıkıntıların az olduğu, umutlarımızın ve neşemizin arttığı bir yıl temenni ediyorum.” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tokat, 2022’deki çalışmaları özetledi, 2023’te planlanan çalışmaları dile getirdi.

“İŞ YÜKÜNDEN GÖZÜMÜZ HİÇ KORKMUYOR”

Konuşmasının devamında 2023 yılında çalışmaların yoğun geçeceğini vurgulayan Başkan Tokat, “2023 yılındaki iş yükü ne kadar zor olursa olsun gözümüz hiç korkmuyor. Bütçemizi sonuna kadar verimli şekilde kullanacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Memleketimin fotoğrafını çıkarmak ve çalışma programını belirlemek için sizlerden gelen talepler büyük önem taşımaktadır. Muhtarlarımızdan daha hassas, daha girişimci bir çalışma anlayışı bekliyorum.” dedi.

Mahalleler bazında yapılan çalışmalar hakkında da genel bilgilendirmelerde bulunan Başkan Tokat, şunları söyledi: “Ana hatlarıyla belirtmek isterim. 2023 yılında belde ve kırsal mahallelerimizde de çalışmalarımız devam edecek olsa da merkez mahallelerimize özellikle ağırlık vereceğiz. Merkezde doğalgaz başta olmak üzere çok yoğun altyapı çalışması var. Tüm kurumlarımız kent merkezinde çalışmalarını tamamlasın ki, biz de ardından her yeri toparlayalım. Kırsal mahallelerimiz ve beldelerimizde memnuniyet yaratacak ölçüde önemli çalışmalar ya tamamlandı ya başladı. Özellikle Bafa’da güzel çalışmalara imza attık. Bafa’ya ayrı ekip kurarak mahallemize daha sağlıklı hizmet sunmak istiyoruz. Selimiye bölgesinde de belirli bir sıra dâhilinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Selimiye’de pazar yerimizi tamamladık. Şimdi pazaryeri etrafındaki dükkânların yenilenmesi çalışmaları başlayacak. Selimiye köylerinde de çalışmalarımız sürüyor. Eğridere’deki çalışmalarımızı tamamladıktan sonra o bölgedeki diğer mahallelerimize geçeceğiz.

Ören’de iyi çalışan bir ekibimiz var. Onlar da bölge mahallelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için var güçleriyle çalışıyorlar. Büyükşehir Belediyemiz tarafından Ören’de altyapı ve Türkevleri-Çökertme-Bozalan içme suyu proje çalışmaları devam etmektedir.

Güllük ile ilgili çok kapsamlı bir çalışmaya giriyoruz. Geçen yıl içerisinde Güllük’te 30 bin metrekare parke çalışmamız oldu. Pazaryeri çalışmamızı bu yıl tamamlayacağız. Bayraktepe’deki projemizi de bu yıl tamamlama bu dönem içerisinde hayata geçirmek istiyoruz. Güllük Sahil Yolu’nda yapacağımız önemli bir iş var. Proje 10 Ocak’ta ihaleye çıktı, değerlendirme aşamasında.

Beçin’de sıkıntılı bölgelerde önemli çalışmaları yaptık. Beçin Mahallemizde pazaryeri ve futbol sahası ile ilgili proje çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz.

Kırsal mahallelerimizde parke ve asfalt çalışmalarımız devam edecektir. Yılın ilk yarısında 15, ikinci yarısında 15 köyümüze çok amaçlı salon yapacağız.

Kısırlar bölgemizde de önemli hizmetlerimiz olacak. O bölgede bir tur hizmetimizi tamamladık, bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız devam edecek. Dörtyol pazarı kadim bir pazardır. Pazaryerinde önemli bir kompleks çalışmamız olacak.

Merkeze bağlı köylerimizin iş programlarını merkez şantiyemizden yöneteceğiz. Bu noktada sizlerin istek ve önerileri çalışmalarımıza yön verecektir.

MERKEZDEKİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Milas merkezde ise şu anda Cemevi’nin temeli atıldı. Sağlık Evimizin dış işleri bitti, iç işlerine başlayacağız. Esentepe tamamlandı, önümüzdeki günlerde halkımızın hizmetine açacağız. Baltalı Kapı sondaj kazıları tamamlandı, kuruldan karar bekliyoruz. Beçin Kavşağı’ndaki yöresel ürünler ve kahvaltı hizmetleri için düşündüğümüz projeyi geliştirdik. Orayı, içerisinde bu hizmetlerin de yer alacağı otel olacak şekilde güncelledik. Milas’ın tanıtımına önemli katkısı olacak bir alanı Milas’ımıza kazandıracağız.

Milas Salı Pazarımızın mevcut kapalı bölümünü yeniledik. Aydınlık ve ferah bir ortam oluşturduk. Pazar yerimizin üst kısmını da yağmurdan ve güneşten etkilenmeyecek mekâna kavuşturacağız.

HAYVANLAR İÇİN DOĞAL YAŞAM HİZMETİ

Türkiye’nin hiçbir ilçesinde olmayan hayvanlar için doğal yaşam hizmeti sunacak projeyi tamamladık, önümüzdeki günlerde yapımına başlayacağız. İçerisinde hayvan hastanesi, hayvan oteli, havyan mezarlığı gibi farklı hizmetlerin yer alacağı bu projeyi çok önemsiyoruz.

KIRCAĞIZ’A TOHUM MERKEZİ

Kırcağız Mahallemizde tohum merkezi oluşturuyoruz. Bir ay içerisinde tohum merkezimiz faaliyete geçecek. Yerel tohumları koruyamazsak gelecekte üretemez bir toplum haline geleceğiz. Tohum merkezimiz ile yerel tohumları korumak, üreticilerimize dağıtmak istiyoruz.”

MUHTARLAR SORDU BAŞKAN YANITLADI

Başkan Tokat’ın Milas Belediyesi’nin birimler bazında 2022 yılı boyunca sunduğu hizmetlerin slayt sunumunun da yapıldığı toplantıda, mahalle muhtarının talep ve önerileri birim müdürleri tarafından not edilerek 2023 yılı iş takvimine şekil verildi. Başkan Tokat, konuşmasının ardından mahalle muhtarlarının sorularına yanıt verdi. Muhtarlar toplantısı, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla