Milas Çizgi

ZAMLARA TEPKİ

ZAMLARA TEPKİ
Süt Birliği
65 okundu Okundu
18 Temmuz 2023 - 12:15
Süt Birliği

Cumhuriyet Halk Partisi, tüm ülke genelinde il ve ilçe örgütleri tarafından eşzamanlı basın açıklaması yaparak, zamlara tepki gösterdi. Yapılan açıklamada; “Bu zulüm karşısında ezilen vatandaşlarımıza sesleniyoruz: bu yangını kimin çıkardığını biliyoruz. Türkiye’yi Neron’dan kurtaracak, yangını söndürecek olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Biz halkın partisiyiz. Saray ile halk arasındaki duvarı biz kaldıracağız. Halkın iktidarını biz kuracağız” denildi.

 

Muğla İl Başkanlığı ve tüm ilçelerde eşzamanlı yapılan açıklama, Milas’ta da CHP İlçe Başkanı Av. Tüze Çetinkaya tarafından basın mensuplarıyla paylaşıldı. İlçe Başkanı Çetinkaya tarafından paylaşılan açıklama şöyle:

“Canımıza tak eden zamlara dikkat çekmek halkın sesine ses katmak için, Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapıyoruz.

AKP iktidarında iki Türkiye var: biri Saray’ın Türkiye’si, diğeri ise vatandaşın Türkiye’si. Saray’ın Türkiye’sinde “elektrik faturasını ödeyemedim, doğalgaza da zam gelmiş” gibi dertler yok. “ ulaşım bedeli aldı başına gitti, bu bayramda köye bile gidemedik” gibi halkın gündelik sorunları yok. Markete gidildiğinde “ Bugünde et alamadık, peynir alamadık, süt bile alamadık, bu ayı nasıl çıkaracağız” feryadı yok. Kira derdi yok, kiracının da ev sahibinin de mağdur olduğu düzenden haberleri dahi yok. Saray’da bebek bezlerine gelen zamların, tuvalet kağıdındaki fiyat artışının, yağın, çayın, pirincin, soğanın günaşırı zamlanmasının yarattığı endişe yok. Çocuğunu okula aç göndermek zorunda kalan ailelerin, tenceresini kaynatamayan kadınların çaresizliği yok.

Saray’ın şaşalı ışıklarından, işsiz gençlerin sürüklendiği depresyon görünmüyor. Yoksulluk nedeniyle yıkılan yuvalardan yükselen feryat durulmuyor. Açlıktan midesi guruldayan işçinin, emeklinin isyanı ulaşılmıyor. Saray’ın Türkiye’si, satamadığı için ürünün dalından toplamayan çiftçinin de zam üstüne zam gelen ürüne erişemeyen tüketiciden de bihaber!

Halkın derdi, Saray’ın derdi olmuyor

Nasıl olsun ki Saray’ın Türkiye’sinde; 5’li çeteler var, dolar bazında ihale alanlar var, dolara gelir garantili, yollar, köprüler, hastaneler yapanlar var, dolara devlete borç para verenler var, dört beş kurumdan birden maaş alanlar var.

Vatandaşın Türkiye’si ise yangın yeri! Zam üstüne zam, vergi üstüne vergi, borç üstüne borç…

‘Türkiye’yi uçuracağız. Ülkemizi dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız’ dediler. Dünya sefalet liginde ilk 10’a soktular. Sosyal yardımlardan yararlanarak hayata tutunmaya çalışan hane sayısı 4,5 milyona çıkardılar. Halka ekonomik soykırım uyguladılar.

Erdoğan, ÖTV’yi arttırma yetkisini ilk olarak akaryakıtta kullandı. Bir gece yarısı operasyonuyla akaryakıt 6 TL zamlandı. Şimdi bu zam, iğneden ipliğe her şeye misliyle yansıyacak. Enflasyon daha da coşacak. Çakma ekonomist, bozduğu ekonomiyi memura, işçiye, emekliye, vatandaşa yüklediği vergiler ve zamlarla düzeltmeye çalışıyor. Millete çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle alıyor. 85 milyonlu 5’li çetelere mahkum ediliyor. Kasası boşalmış, rezervleri erimiş, parasının değeri kalmamış, eşitlik liginde küme düşmüş bir ülkeye dönüştürüldük.

Bu zulüm karşısında ezilen vatandaşlarımıza sesleniyoruz: bu yangını kimin çıkardığını biliyoruz. Türkiye’yi Neron’dan kurtaracak, yangını söndürecek olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Biz halkın partisiyiz. Saray ile halk arasındaki duvarı biz kaldıracağız. Halkın iktidarını biz kuracağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.