Milas Çizgi Gazetesi

YİĞİT: “BİR OY SİNAN OĞAN’A, BİR OY DA ZAFER PARTİSİ’NE”

YİĞİT: “BİR OY SİNAN OĞAN’A, BİR OY DA ZAFER PARTİSİ’NE”
Süt Birliği
Okundu
04 Mayıs 2023 - 1:38
Süt Birliği

Zafer Partisi Muğla 1’nci sıra Milletvekili Adayı Ünal Yiğit, 2’nci sıra Milletvekili Adayı Tan Bilginer, 3’ncü sıra Milletvekili Adayı Aybike Ece Taşova ve 4’ncü sıra Milletvekili Adayı Mehmet Özdemir, beraberinde Milas İlçe Başkanı Suat Yaşar, İlçe Kadın Çalışmaları Başkanı Hasret Afşar ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde, her hafta Çarşamba günü kurulan halk pazarında Örenlilerle bir araya gelerek seçim çalışmalarını sürdürdü.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine sayılı günler kala siyasi parti temsilcileri ve milletvekili adayları vatandaşla buluşmaları sürdürüyor. Zafer Partisi Milas İlçe Başkanı Suat Yaşar, İlçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın Çalışmaları Başkanı Hasret Afşar ile partinin Muğla Milletvekili Adayları, Ören Mahallesi’nde her hafta Çarşamba günü kurulan halk pazarında, Pazar esnafı ve vatandaşla görüşerek, bir yandan parti programlarının ana başlıklar halinde kısaca açıklandığı broşürleri dağıttılar, bir yandan milletvekili adayı olarak kendilerini tanıtarak oy istediler.
Partinin Birinci sıra milletvekili adayı Ünal Yiğit, Pazar alışverişi yapan vatandaşa, ürünlerin fiyatları konusunda ne düşündüğünü sorup, yüksek fiyatlar üzerinden iktidarı sert bir dille eleştirdi.
“KIYMAYI, MEYVEYİ UNUTTUK. KURU SOĞANI TANE İLE ALIR HALE GELDİK”
Yiğit; “Asgari ücrete ve en düşük emekli maaşına yapılan zammın üzerinden birkaç ay geçmedi ancak Türk Lirası’ndaki alım gücünün sürekli düşmesi, maaşları bu kısa sürede adeta ‘kuşa’ çevirdi. Değil 7.500 veya asgari ücret rakamı olan 8.500 lira, bugün15 bin lira ile geçinmek bile bu ülkede zor. Cebimizdeki paranın hiçbir değeri kalmadı. Sabit gelirle birikim yapmayı unuttuk. Çünkü geçinmeye bile yetmiyor. Her ay ödenmesi gereken standart giderleri ödemekte zorlanan vatandaş, fatura ödeyebilmek için ya kredi kartı, ya da banka kredisini çözüm olarak görüyor.
Eskiden çuval ile alınan soğan, patates artık kilo ile alınmaya, hatta onu bile alamayan vatandaş, tane ile alıp tenceresini kaynatmaya çalışıyor. Özellikle küçük çocukları olan aileler, yavrularını sağlıklı besleyemiyor. Sütü, meyveyi hatta üç öğün düzenli yemeği bile çocuklarına yediremeyen anneler, çocukların beslenme çantasına kuru ekmek, bulabilirse, bir parça peynir veya bir tane salatalık, domates koyup okula gönderiyor. Dünyada kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biri olan Türkiye ne yazık ki bugünlere geldi. Merkez Bankası’nın kasası boş, hatta yedek akçeyi bile sıfırladık. Arap ülkelerinden aldığımız kısaca ‘değiş tokuş etmek, takas etmek, değiştirmek’ gibi anlamlara gelen Swap ile günü kurtarmaya çalışan bir iktidar tarafından yönetiliyoruz.
Ekonomi eğitimi almamış bir Maliye Bakanı ne yazık ki bu ülkenin ekonomisine yön veriyor. Kur Korumalı Mevduata ödedikleri faiz 200 milyarı aştı. Sayıları 13 milyonu aşan sığınmacılara harcadıkları da faize ödediklerinden daha fazla. Yani bu ülkenin kaynakları ya faizcilere, ya da sığınmacılara gidiyor. Ülkemin insanı ne yazık ki kendi ülkesinde geçim sıkıntısı çekerken, sığınmacılar yaz aylarında deniz kenarlarında tatil yapıyorlar. Partinin adında ‘adalet’ var ama uygulamada adaletten eser yok.
Her şeye rağmen ümitsizliğe yer yok. 21 yıl önce bu iktidar sandıkla gelmişti, 15 Mayıs’ta sandıkla gidecek. Kurulduğumuz günden bugüne Türkiye’nin kaynakları kendi vatandaşına fazlasıyla yeter. Yeter ki vazgeçtiğimiz üretime geri dönelim. Ülkemin her karış toprağını ekip-biçelim. Hayvancılığı yeniden eski günlerine dönüştürelim. Dışa bağımlılığı azaltarak, tüketen değil, üreten toplum haline gelelim. Bakın bakalım pazarda fiyatlar nasıl kendiliğinden aşağıya iniyor.
Kendi geleceğiniz, çocuklarınızın geleceği, gençlerimizin geleceği için çözüm, Zafer Partisi ve Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sayın Sinan Oğan’dır diyoruz. Bu nedenle 14 Mayıs’ta bir oy Sinan Oğan’a, bir oy da Zafer Partisi’ne…”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla