Milas Çizgi Gazetesi

“YEREL SEÇİMLER MİLAS’IMIZIN GELECEK MÜCADELESİ OLACAKTIR”

“YEREL SEÇİMLER MİLAS’IMIZIN GELECEK MÜCADELESİ OLACAKTIR”
Süt Birliği
Okundu
21 Kasım 2023 - 10:07
Süt Birliği

Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Milaslı Mali Müşavir Servet Evran, 2024 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Milas Belediye Başkanı olmak için aday adaylığını açıkladı.

 

Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Evran, MİTSO Lokali’nde Milaslı gazetecilerle bir araya geldi. Yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Milas Belediye Başkan Aday Adayı olacağını açıklayan Evran “sizlerle buluşmadan önce Sayın ilçe başkanımızla görüşerek, ilçe yönetim kurulumuzla dün bir araya gelerek, aday adaylığımız konusunda örgütümüzü bilgilendirdim” dedi.

ÖN SEÇİM…

Sorulan bir soru üzerine ise, kendisinin de geçmişten beri partide her kademede adayların ön seçimle belirlenmesini savunduğunu belirterek, en doğru sonucun böyle çıkacağını hatırlatarak, “halkımızın bilgeliği ve ferasetinin altını kalınca çizmek istiyorum” dedi.

MİLAS’IMIZA HİZMET ETMEK İÇİN

Evran, neden Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu da şöyle açıkladı:

“Cumhuriyetimizin 100.yılının Ülkemize adalet, özgürlük ve demokrasi getirmesini temenni ediyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle anıyorum. Bildiğiniz gibi Muğla ve Milas’ın geleceği için son derece önem arz eden yerel seçimler yaklaşıyor. Uzun süredir üzerinde düşündüğüm ve hayalini kurduğum; çağdaş, aydınlık ve modern bir Milas projesi var.

Gerek halkımızın talepleri, gerekse geleceğin Milas’ı için kurduğum hayal; beni, doğup büyüdüğüm şehre, Milas’ımıza hizmet etmek için yerel seçimlerde görev talep etmeye, sorumluluk almaya itmiştir.

Milas sevdalısı bir kardeşiniz olarak, Milas Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığımı açıklıyorum.”

NEDEN Mİ ADAYIM?

Neden aday olduğu ile ilgili de açıklamalarda bulunarak konuşmasını sürdüren Evran, “Milas’ımızın sorunlarına çözüm üretmek için, Milas’ımızın kadını, erkeği, genci, yaşlısı, esnafı, işçisi, köylüsü gülsün diye adayım. Her karışı cennet olan Milas’ımızın havasına, suyuna, kuşuna, böceğine, doğasına, sizler adına sahip çıkmak için adayım. Geçmişten gelen tarihsel ve kültürel zenginlikleri ile geleceğini hep beraber planlayarak, Milas’ımızı marka şehir yapmak için adayım. Ve en çokta her yanı ayrı güzel memleketim Milas’ı aydınlık bir geleceğe taşımak için adayım. Önümüzdeki yerel seçimler Milas’ımızın gelecek mücadelesi olacaktır. Bu mücadele yolunda eğer parti örgütümüz bana adaylık görevini verir, halkımız da iradesini benden yana kullanır ise; durmadan, yılmadan, yorulmadan Milas için, halkım için, hemşehrilerim için çalışacağım. Milas halkı kendisini yönetebilecek iradeye, bilince ve karara sahiptir. Ne yapacaksak halkımız için, halkımızla beraber yapacağız” dedi.

İLÇE BAŞKANI TÜZE ÇETİNKAYA: RESMİ ADAYLIK SÜRECİ SALI GÜNÜ BAŞLAYACAK..

Servet Evran’ın aday adaylığı açıklamasına katılan CHP İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya da, bütün aday adaylarına başarılar dilediğini belirterek, sorulan sorular üzerine, “Resmi aday adaylığı başvuruları Pazartesi-Salı günü başlayacak. Büyükşehir’de aday nasıl belirlenecek, henüz belli değil, ama ilçelerde, tabanın taleplerine uyulacak. Bizim de talebimiz resmi ön seçim değil, ama üye bazında sandık konarak temayül yoklaması şeklinde adaylarımızı belirlemek. Bunu aday adaylarıyla ve üyelerimizle danışarak belirleyeceğiz” dedi.

ÇEVRE DUYARLILIĞI..

Sorulan bir soru üzerine, eğer başkan olursa tavrının, şimdiye kadar da hep olduğu gibi çevreden ve doğadan yana olacağını belirten Servet Evran, fosil yakıtları insanlığın artık terk etmesi lazım geldiğini belirterek, “çok vasat bir hayatı çok pahalı yaşamak zorunda kaldık” diyerek, kendisinin başkanı olduğu Muğla SMMMO’nın hazırlattığı bir raporu, “9 Aralık’ta Akbelen’de açıklayacağız” dedi.

SERVET EVRAN KİMDİR?

Esnaf bir babanın ve ev hanımı annenin iki çocuğundan birincisi olarak 1968 yılında Milas’ta doğdu.

Öğrenim hayatına Milas Atatürk İlkokulu’nda başladı. Ortaokul ve lise öğrenimini Muğla Turgut Reis Lisesi’nde yatılı olarak tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu.

1995 yılından bu yana Milas’ta Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.

Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Milas İlçe Temsilciliği, Danışma Meclisi Üyeliği, Haksız Rekabet Kurulu Üyeliği, TÜRMOB Birlik Delegeliği, Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Sekreterliği, Ege Odaları Platformu Dönem Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur. Türkiye Çağdaş Demokrat Mali Müşavirler Platformu Meclis üyesi olup, Ege Odaları Platformu’na da Dönem Başkanlığı yapmaktadır.2019 yılından bu yana Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Evli, ikisi kız biri erkek üç çocuk babasıdır.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla