Milas Çizgi Gazetesi

YEREL HALK KÜLTÜR EVLERİ-MÜZELERİ

YEREL HALK KÜLTÜR EVLERİ-MÜZELERİ
Süt Birliği
Ahmet ŞenolTÜM YAZILARI
Okundu
07 Haziran 2024 - 10:49
Süt Birliği

Halk kültürüne hizmet edenler olumlu çalışmalarını ve değerlendirmelerini toplumla paylaşmaları gerekiyor. Mevcut elde edilen malzemelerin sergileneceği “Yerel Halk Kültürü evlerinin..” oluşumunu sağlamak, 21.Yüz yılda Toplumsal değerlerimizi tanıtmak gerekiyor. Bunları yapabilmek için çok çalışmak gerekiyor. Bunun için Halk Kültürüne hizmet edenlerin olumlu imaj yaratmaları ve bu potansiyel gücü yerel yönetimlerinde desteklemeleridir. Yerel yöneticiler kendi yörelerine hizmette, ellerindeki avantajları değerlendirmeyi iyi bildikleri için, kendi potansiyellerini kullanacaklardır. Yerel yönetimler, bu alanda yapılacak çalışmalara destek vermek ve derleme sonuçlarını konuya hizmet edenlere iletmek zorundadır. Halk Kültürü ile ilgili teknolojik bilgiler ve bilgilendirmeler Anadolu’nun Halk kültürü derlemeciliği açısından gereklidir.

Halk kültürüyle ilgili yapılan değerlendirmelerin ışığında, görsel Medyada Halk kültürü ürünlerinin gösterilmesi, onun taşıdığı kültürel değerlerin yansıtılması, son zamanlarda bozulmaya yönelen kültürel değerlerimizin korunması, Halk kültürü ürünlerimizin sevdirilmesi, gelecek kuşaklara aktarılması, gençlerimizin sosyal ve kültürel çalışmalara yönlendirilerek, millet ve memleket sevgisinin güçlendirilmesi, Halk kültürü ürünlerinin gençlerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerinde değerlendirilmesi, Avrupa Birliğine girme aşamasında olduğumuz yirmi birinci yüzyılın bu ilk çeyreğinde, ülkemiz çocuklarının sağlıklı birer fert olarak yetişmelerine katkı sağlayacak faaliyetleri desteklemek amacıyla, Halk kültürüne hizmet edenlerin işbirliği yapmasında yarar görülmektedir.

Yerel yönetimlerle ilgili yapılacak yeni düzenlemelerle, Kamu elinde büyük ölçekte oluşacak bir HALK KÜLTÜRÜ BANKASININ, ULUSAL ve YEREL YÖNETİMLERDE HALK KÜLTÜR EVLERİNİN, Kurum-Kuruluş ve Özel kişilerde oluşması sağlanacak HALK KÜLTÜRÜ ÜRÜNLERİ KOLEKSİYONLARININ meydana gelmesi, Halk Kültürünün Anadolu insanına ulaşmasını sağlayacaktır. Düşünülen bu yapısal değişikliklerle Halk kültürünün de öncelikle Millî Kültürümüze, ülke ve yerel yönetimlerde yaşayan insanlarımıza katkılar sağlayacaktır.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla