Milas Çizgi Gazetesi

YENİ MİLASSPOR BİLMECESİ DEVAM EDİYOR

YENİ MİLASSPOR BİLMECESİ DEVAM EDİYOR
Süt Birliği
Okundu
14 Ağustos 2023 - 22:06
Süt Birliği

Milas’ı yıllarca profesyonel 3. ligde temsil etmiş, 2000’li yıllarda düştüğü Amatör Küme Liginde Milas adına mücadelesini sürdürmüş olan, mor-beyaz renklerin temsilcisi Yeni Milasspor’da, 12 Ağustos 2023 Cumartesi günü, Milas Aşkıdil Akarca Toplantı Salonunda yapılan olağanüstü genel kurul toplantısından net ve kesin bir karar çıkmadı.Daha önce yapılan toplantı ile soruna çözüm arayan Başkan Tokat, Milas Belediyesi Beçin Gençlik Spor Kulübünün genel kurulla Milas Belediyesi Milasspor olması ile bulunan çözüme rağmen atılan bu adıma, “düne kadar neredeydiniz. Bu süreci sabote etmekten başka birşey değil” diyerek tepki gösterdi. Kongre aday çıkmayınca sonuçsuz tamamlandı.

 

Yeni Milasspor Futbol Kulübünün bir önceki yönetim ekibince mahkeme süreci nedeniyle tescilinin yapılamaması sonrasında 12 Ağustos Cumartesi günü yapılan toplantısında sadece Hasan Özmen başkanlığındaki yönetimin gelir ve giderlerinin ibrası yapıldı.

Yeni Milasspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına Yeni Milassporlu üyelerin katılımı oldukça yoğun oldu.

Divan Başkanlığını Avukat Ozan Güngör’ün, üyeliklerini de Hakan Esen ve Kemal Çeşmeli’in yaptığı toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

Mevcut yönetim kurulu üyesi Baykal Çetin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, gündem maddeleri gereği Yeni Milasspor Kulübü üyelerinin kulüp ve kulübün icraatlarıyla ilgili olarak yaptıkları konuşmalarıyla devam etti.

Bazı konuşmacıların hararetli konuşmaları toplantının alevlenmesine neden oldu.

Yeni Milasspor’un eski kulüp başkanlarından biri olan ve olağanüstü genel kurulda Yeni Milasspor’un yeni sezondaki yönetimine talip olan Cenker Çetin yaptığı konuşmasında, konuşmacıları sükunete davet ederek; “hepimizin ortak sorunu Yeni Milasspor’dur” dedi.

Cenker Çetin; “birbirimizi kırmaya hiç gerek yok, konuşarak çözümlenmeyecek bir meselede yok” diyerek sözlerini tamamladı.

Yeni Milasspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında yaptığı konuşmasıyla gündeme imzasını atan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Yeni Milasspor Kulübünün mahkeme sürecinin devam etmesi ve kulübün tescilinin yapılamaması nedeniyle, kulübün geleceğine sekte vurduğunu söyledi.

Başkan Tokat, Yeni Milasspor’un yeni sezonda lige katılabilmesi ve geleceğinin belirlenmesi adına 12 Haziran’da Milas spor camiasını toplantıya davet ettiğini belirterek, yine bu salonda toplandıklarını vurguladı.

Başkan Tokat konuşmasında şunları söyledi:

“Bu salonda yaptığımız toplantıda, Yeni Milasspor’un geleceği için neler yapabileceğimizi sizlerle paylaşmıştım.

O gün toplantıda Yeni Milasspor’un geçmişte başkanlığını yapmış isimler ve yöneticiler de vardı. Ancak hiç kimse kürsiye çıkarak, Yeni Milasspor için birlikte neler yapabilirizi anlatmadı. Sonrasında gelişen süreçte, 2 ay boyunca hiç kimse yanıma gelmedi ve kulübümüzün yönetiminde birlikte hep beraber neleri yapabileceğimizi bizimle paylaşmadı.

O günkü toplantıda Beçin Gençlikspor Kulübü başkan ve yönetimi, Milas’ın futbolda başarılı olması ve Milas’ın üst liglerde mücadele edebilmesi için Milas Belediyesi Beçin Gençlikspor olan isimlerinin Milas Belediyesi Milasspor olması konusunda her kolaylığı gösterdiler.

Biz de Milas Belediyesi olarak bu oluşumu benimsedik ve oluşumu gerçekleştirdik.

Yeni Milasspor’un bir üyesi olarak, kuruluşundan bu yana Yeni Milasspor’a hem kulüp üyesi hem de fahri başkanı ve Milas Belediye Başkanı olarak destek oldum ve olmaya da devam ettim.

Ancak ne hikmetse biz Milas Belediyesi Milasspor oluşumunu gerçekleştirdikten sonra sosyal medya yoluyla bizleri karalama kampanyası başlattılar.

Bizim Yeni Milasspor Kulübünü sahiplenmediğimiz konusunda paylaşımlar yaptılar. Oysa geçen sezon ve önceki sezonlarda kulübün lige katılabilmesi için gereken maddi destekleri yaptık. Futbolcular paralarını alamadıkları için maçlara çıkmayacaklarını söylediler, yine onların paralarını ödeyerek, takımın ligde kalmasını sağladık.

Milas Belediye Başkanı olarak, kulübün başkanıymış gibi Milasspor’un mağduriyet yaşamaması için gereken her şeyi yaptık.

Şimdi bizleri Yeni Milasspor Kulübünü sahiplenmediğimiz iddia edilerek, sosyal medya yoluyla suçlamalar art arda gelmeye başladı.

Acaba Yeni Milasspor Kulübünü daha farklı nasıl sahiplenebilirdik.

Ben hakkımızda çıkan bu söylemlerin art niyetle yapıldığını düşünüyorum.

Ve bugün yapılan bu olağanüstü genel kurulun usulsüz olduğunu bir kez daha tekrarlıyorum.

Hiçbir zaman Yeni Milasspor Kulübünü sahipsiz bırakmadık.

Yine ilerleyen zamanlarda kulüple ilgili hukuki sürecin nasıl devam edeceğini tam olarak bilemiyorum.

Ancak Milas’ın futbol yoluyla başarılı bir şekilde temsil edilmesi için, üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Milas’ı temsil eden tüm spor kulüplerine yeni sezonda başarılar diliyor ve hepinize beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum.”

Başkan Tokat’ın konuşması sonrasında sosyal medya yoluyla bir video yayınlayarak, Yeni Milasspor’un yeni sezonda lige katılması için kulübün yönetimine talip olduğunu söyleyen, kulübün eski başkanlarından Cenker Çetin kulüp yönetimi için listesini divana sunmayacağını belirtti.

Divan Başkanı Avukat Ozan Güngör, Yeni Milasspor Kulübünün Olağanüstü Genel Kurulunun sona erdiğini belirterek, kulüple ilgili hukuki sürecin nasıl devam edeceği konusunun önümüzdeki günlerde netleşebileceğini söyledi.

Divan Başkanı Ozan Güngör, şuan ki mevcut şartlarda Yeni Milasspor’un 2023-2024 spor sezonunda lige katılamayacağını vurguladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla