Milas Çizgi Gazetesi

YAŞAYAN ÖLÜNÜN ÖLÜMSÜZ HİKAYESİ

YAŞAYAN ÖLÜNÜN ÖLÜMSÜZ HİKAYESİ
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
Okundu
13 Ekim 2023 - 9:28
Süt Birliği

Değerli okuyucular bugünün konusunu seçerken aslında biraz zorlandım doğrusu zira güzel ilçemiz Milas’ta da bu canım vatanımızda da gündem o kadar çok değişiyor ki bazen insanın nerden başlayayım diyesi geliyor.

Malumunuz üzere uzunca bir zaman Rusya Ukrayna savaşı dünya gündemini meşgul ediyordu bu durumu içselleştiren egemen güçler yeni bir operasyona imza atarak Gazze’yi yeniden kan gölüne çevirdiler. Silah tüccarları, psikopat ruhlu bir avuç zümre ve para baronları dışında dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun insani vasıflara sahip hiç kimse bu yaşananlar için kaygısız kalmamış bundan sevinç duymamıştır diye düşünüyorum. Zira aksi düşünülemez.

Aslında Gazze’de yaşananlar bir Filistin-İsrail savaşı ya da Hamas v.s meselesi değil, tamamen egemen güçlerin plan ve oyunlarının sonucudur. Bölgede yaşananların planlayıcısı da bellidir hedefi de bellidir.

Burada planörlerle hem de istihbaratı bu kadar kuvvetli elinde her teknoloji olan bir ülkeye sızma yapmak her ne kadar strateji olarak takdire şayan olsa da buna İsrail’in bilerek göz yumup yummadığı bir muamma zira ABD ve batının bu senaryoda parmağı olma ihtimali oldukça yüksek zira “Tavşana kaç tazıya tut” demiş olabilir.

Bunlar çok derin askeri siyasi zeka oyunlarının sonucu ortaya çıkan durumlar Bölgede bir satranç oynanıyor bakalım günün sonunda neler bizi bekliyor.

Gelelim asıl meseleye dünyada bir buçuk milyar Müslümandan söz ediliyor peki madem bu kadar Müslüman var bunlar nerede ne yapıyor. Emperyalizim, Siyonizm istediği atı bu kadar kolay nasıl oynatıyor.

Suriye, Filistin, Batı Trakya, Irak, Doğu Türkistan, Afrika dünyanın her bir köşesinde sayısız can gidiyor sayısız zulümler oluyor ama o İslam’la şereflendirilmiş Müslümanlar sanki üzerlerinde ölü toprağı varmışçasına ortalıkta yoklar. Oysa tarihe bir bakalım Hz. Muhammed (S.A.V.) Mekke’de müşriklerin onca zulmüne rağmen bu yola tek başına çıkmadı mı?

Ya Hz. Hüseyin ya Ömer…

Peki yakın tarihe gelelim Alparslan, Osman Bey, Kanuni hatta Fatih Sultan Mehmet Han peki daha yakın tarihe gelelim Mustafa Kemal Paşa Çanakkale’de yedi düvele direnirken bugünkünden daha mı kolaydı şartlar peki ya şimdi ne oldu Müslümanlara neyi paylaşmadık da bölündük bin parçaya hangi dünya malı için geldik bu hale…

Ne için bu ahval söyleyin hele…

Belli ki silah tüccarları kendine yeni bir meslek bulana kadar ve bu egemen güçlerin kendilerine yeni bir “eğlence” oluşturana kadar bu zulümlerin bitmesi pek olası gözükmüyor.

Tamda bu sebeple işte bu başlığı attım evet İslam tarihinden veya Türk İslam tarihinden v.s bakınca bugünün İslam dünyasının geldiği nokta tamda budur. Sanki üzerimizde ölü toprağı var belli ki bu işleri üç beş aklı evvel planlamıyor orayı anladık da peki İslam dünyası ne halt yiyor batıya eğlence ve yem olmak dışında sözlerim bazılarının zoruna gidebilir amacım kimseyi kırmak incitmek değil sadece farkındalık oluşturmak zira Müslüman demek sadece Kuran-ı hatim etmek veya beş vakit namaz kılmak v.s anlamına gelmez.

Müslüman okuduğu Kuran-ı idrak etmek ve tatbik etmek zorundadır. Müslüman Siyonizm’in emperyalizmin hatta tüm izimlerin karşısında olmak demektir, uyanık olmak, okumak, araştırmak, sürekli kendini geliştirmek zorundadır. Müslüman empati kurmak, hoşgörülü olmak, yaratılanı yaratandan ötürü sevmek zorundadır. Kabul ediyorum zordur Müslüman olmak çünkü sorumluluk ister ama elhamdülillah Müslümanım diyenin bu zorluğu aşacak imanı göğsünde mevcuttur.

Bugün İsrail’in uyguladığı devlet terörü veya şımarıklığın asıl neden arkasında Avrupa ve Amerikan’ın oluşu değil İslam aleminin yok oluşudur. Bu Doğu Türkistan içinde, Afrika içinde, batı Trakya içinde böyle…

Şimdi buradan İslam alemine bir çağrım var elinizi başınızın altına alın ve sadece düşünün sonra elinize Kuran-ı Kerim’i alın ama idrak etmek koşulu ile bir kez daha bir kez daha okuyun sonrada gereğini yapın.

Zira eğer Müslümanlar kendilerine gelirse dünya daha yaşanabilir bir yer olabilir.

Her yazımda dediğim gibi daha yaşanabilir dünya için el ele sarılalım birbirimize unutmayalım daha güzel bir yaşam alanı hepimize iyi gelecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla