Milas Çizgi Gazetesi

YARINIMIZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

YARINIMIZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
Okundu
25 Eylül 2023 - 12:36
Süt Birliği

Psikolog bir abimizle sohbet ederken bana ailelerin çocuklarını kendisine getirdiğinde çocukların kendisine “Kurtar beni hocam bıktım ben ailemden” dediğini aktardı gençler ile aileler arasında uçurumlar oluşmuş ruhsal sosyal o kadar çok çatışma var ki artık çözümü psikologlarda arıyor aileler..

Şimdi bu cümle hem çok acı hem de bir o kadar düşündürücü öyle değil mi?

Peki ben bunu neden söyledim

Öncelikle çocuklarımızı yetiştiremiyoruz ve küresel sistemin kucağına itiyoruz çocuklar çocukluğunu yaşamak yerine bir koşturmacanın ortasında kalıyor rüzgâra göre savrulup duruyor. Sınavdan sınava itiliyor sonuç olarak üniversite mezunu cahiller üretiyoruz.

Bu ülke okumuş cahillerden çektiğini okumamış cahillerden çekti mi diye sorsam sanırım hayır dersiniz.

İşte oturup düşünmek lazım hem içi boş müfredatımız daha doğrusu beyinlere gereksiz yüklediğimiz bilgiler hem de akıl ve bilimden uzak eğitim anlayışımızla çocukları küresel sistemin kucağına iterek bir boşluğa bırakmış oluyoruz. Çocuklar aileden kültüründen adetlerinden kopuyor

Onları yetiştiremiyoruz onlara gerekli değerleri veremiyoruz çünkü anne,

Baba işte çocuk kreşte tamda küresel sistemin istediği gibi çocuk oyun adı altında küresel hilelerle çizgi filmlerle benliğinden uzaklaştırılıp bambaşka kişiliğe büründürülürken gerçek bilimden bilmesi gerekenden koparılıp cahil bırakılıyor. Ailelerin çocukları için yapması gereken sadece cebine harçlığını koyup okula göndermek ya da üstünü giydirip karnını doyurmak olmamalı. Öyle değil mi toplum olarak küresel oyunlara karşı bir tavırda takınmak gerekiyor birde ailelerin çocuklarına bilgiyi eğitimi öğretimi evde vermesi verebilmesi gerekir.

Zira eğitim ve öğretim evde ailede başlar tabi bu yeterlimi hayır elbette peki ne olmalı aileden başlayan eğitim öğretim ilim ve bilimin ışığında okul hayatında devam etmeli.

Sonuç olarak ilim ve bilim sahibi örf ve adetlerine bağlı tarihini bilen bugünü anlayabilen yarına yön verebilen güzel Ahlak sahibi merhametli empati duygusu gelişmiş muhakeme yeteneği kuvvetli inançlara saygılı inandığı değerlere sahip çıkan nesiller için hepimiz elimizi değil gövdemizi taşın altına koymalıyız.

Zira daha güzel bir dünyada yaşamak ve evlatlarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak istiyorsak bunu yapmak ve kendimizden başlayarak iyiye güzele dar ne varsa onun peşinden koşmak zorundayız…

Sevgili dostlar daha yaşanabilir ve güzel bir dünya için elele…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla