Milas Çizgi Gazetesi

YAPI DURUM TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

YAPI DURUM TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Süt Birliği
Okundu
03 Kasım 2023 - 14:11
Süt Birliği

Milas Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi arasında imzalanan “Yapı Stoğu Envanteri ve Yapı Güvenliğinin Deprem Riski Açısından İncelenmesi” protokolü kapsamında başlatılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

 

Milas ilçe merkezinde 13 mahalleyi kapsayan çalışmalar Hisarbaşı- Hoca Bedrettin Mahallesi’nde devam etti. Ekipler Milas Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda da incelemelerde bulundu.

Bina incelemesi gerçekleştiren ekipler öncesinde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a bugüne kadar gerçekleştirilen ve önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Şimdiye kadar 7 mahallemiz tamamlandı…

Çalışmalar hakkında bilgiler alan ve sonrasında açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat;  “Milas Belediyesi olarak Muğla İnşaat Mühendisleri Odası ile ortak protokol çerçevesinde yapmış olduğumuz yapı durum tespiti çalışmalarında önemli bir aşama kaydettik. Şimdiye kadar 7 mahallemiz tamamlandı. 22 inşaat mühendisi arkadaşımızla yürütülen bu çalışmalarda bugün ekibimiz Hisarbaşı- Hoca Bedrettin Mahallesi’nde Belediye Ana Binamızı denetlemek için geldiler. Öncelikle bu kısa süre içerisinde alınmış olan bu güzel aşama için odamıza ve inşaat mühendisi arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bu çalışmalar içerisinde halkımızın göstermiş olduğu çok olumlu yaklaşım ve destek tavrı da bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Bu 7 mahalleyi bitirdiğimiz çalışmada takribi olarak 7 bin civarında binanın şu anda tespiti yapılmış durumda” dedi.

Milas’ımız için deprem bölgesindeki bir ilçe olması itibariyle çok önem verdiğimiz çalışma…

İleriki dönemde gerçekleştirilecek çalışmalara da değinen Başkan Tokat; “Ocak ayına kadar arazideki çalışmalarımız devam edecek. Ekip buradan da Burgaz Mahallesi’ne geçecek. Merkezdeki arazi çalışmalarımızı belki Beçin’i de ilave ederek, genişletebiliriz. Bu konuda gerekli opsiyonumuz var. Hedefimiz en az 12 bin binayı bu anlamda incelemeye almış olmak. Arazi çalışmalarını tamamladıktan sonra bu sefer sayısal verilerle ilgili arkadaşlarımız ofis çalışması yapacaklar. Milas’ımız için özellikle deprem bölgesindeki bir ilçe olması itibariyle çok önem verdiğimiz bu çalışmanın ilçemize tekrar hayırlı olmasını diliyorum. İş birliği için gerek Muğla İnşaat Mühendisleri Odamıza gerekse çok değerli Milas halkımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla