Milas Çizgi Gazetesi

YABA: “AMACIMIZ MUĞLA İLİNDE 5 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK”

YABA: “AMACIMIZ MUĞLA İLİNDE 5 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK”
Süt Birliği
128 okundu Okundu
04 Mayıs 2023 - 18:17
Süt Birliği

DEVA Partisi İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş’ın 14 Mayıs Genel Seçimlerinde Milletvekili adayı olmak için İlçe Başkanlığından istifa etmesi üzerine boş kalan ilçe başkanlığına vekaleten bakan Nazmi Yükselen’ in getirilmesi beklenirken, sürpriz bir şekilde Milas ilçe başkanlığı görevine getirilen Yaşar Yaba ilk basın toplantısını Demirciler arastasına taşıdıkları yeni hizmet binasında gerçekleştirdi.
Demirciler Arastasında Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odasının karşısındaki İşhanı’na taşınan Deva Partisinin Çiçeği burnunda yeni başkanı Yaşar Yaba İlk basın toplantısını yeni hizmet binasında salı günü saat 20.00’ da yaparken şunları söyledi;
“Değerli basın mensupları, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için kurucu ilçe başkanı olarak görev yapan Sayın Süleyman Demirtaş’ın aday adayı olmak için görevden ayrılmasından dolayı boşalan İlçe Başkanlığına genel merkez tarafından 27/03 2023 tarihinde şahsıma bu görev verilmiş, akabinde 13/04/2023 tarihinde devir teslim işlemi gerçekleştirilmiştir.
Partimizin kuruluş süreci olan 9 Mart 2020 ve daha sonraki yıllardaki hizmetlerinden dolayı Sayın Süleyman Demirtaş ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bu yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile çalışmalarımızı devam ettirip, onların tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Sonuçta bu bir hizmet yarışıdır. Önümüzdeki günlerde oluşturacağımız yeni yönetim kurulumuz ile çalışmalar yapıp üye sayımızı artırmak ve partimizi iktidara taşımak için gayret sarf edeceğiz. Biliyorsunuz devir teslim işleminden sonra epey bir süre geçti. Bizlerden bir açıklama beklediniz. Bu açıklamayı daha önce yapmam gerekiyordu. Fakat önceki hizmet binasının kirası konusunda sorun çıkınca zorda kaldık ve taşıma işini ancak tamamlayabildik. Sizlerden özür dileyerek, ilk basın toplantımızı bugün gerçekleştiriyoruz. Henüz yeniyiz, eksiklerimiz olabilir. Lütfen kusura bakmayın. Millet ittifakını oluşturan partilerin milletvekili adayları CHP çatısı altında seçime giriyor. Partimizin Muğla ilinde milletvekili adayı yok. İttifak ortağı Gelecek Partisinin adayı Selçuk Özdağ hocamız Muğla’dan Milletvekili adayı gösterildi. Seçim çalışmalarını birlikte yürütüyoruz. Amacımız Muğla ilinde 5 milletvekili çıkarmak ve ayrıca Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olarak seçilmesini sağlamak.
Bu vesile ile 12 gün sonra yapılacak seçimlerin ülkemize hayırla olmasını temenni ediyorum hürmetlerimi sunuyorum” Dedi. Basın toplantısı ikramlarla son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla