Milas Çizgi Gazetesi

VARLIK İÇİNDE YOKLUĞA MAHKUM KILINAN ŞEHİR MİLAS!

VARLIK İÇİNDE YOKLUĞA MAHKUM KILINAN ŞEHİR MİLAS!
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
Okundu
31 Ekim 2023 - 10:41
Süt Birliği

Turizmin kalbi Bodrum’a açılan tek karayolu kapısı olan Milas, eşsiz doğal güzellikleri barışın ve kardeşliğin simgesi olan zeytin dalları ile özdeşleşen bu güzel şehir maalesef siyasetin kirli yüzü tarafından talan edilmiş, ediliyor ve dost acı söyler misali verdiğiniz oylar, vermediğiniz oylarla ortaya koyduğunuz veya koymadığınız, koyamadığınız tepkilerle sevgili hemşerilerim sizlerde bu vebale ortak oluyorsunuz.

Siyasal iktidar malum muhalefet belediyelerinin olduğu şehirlere Adaletli davranmıyor, siyasi gerekçeler ile bu şehirler ikinci hatta üçüncü plana çok rahat atılıyor. Siyasi iktidar bunu öyle rahat öyle sıradan ve rutin bir durum gibi yapıyor ki bunda elbette muhalefetin basiretsizliğinin, iş bilmezliğinin daha genel bir ifadeyle muhalefetsizliğinin payı da hiç azımsanamaz.

Ancak geçen hafta salı günü yazımda Sayın Belediye Başkanımız Muhammed TOKAT beyefendiye 12 tane soru sormuştum nezaketsizlik edip cevap verme gereği duymaması siyaseten kendisine zarar verir mi bilemem ama bu nezaketsizlik kendisine yakışmadı zannediyorum. Zira seçimlerde oyuna talip olduğu bir seçmenin yerel gazetedeki köşesinde tamamen daha güzel bir Milas hayali için sorduğu 12 basit soruya cevap vermemesi başka neye işaret edebilir ki?

Biz buradan Sayın TOKAT beyefendiye söyleyelim biz bu soruların cevaplarını zaten biliyoruz önemli olan sizin cevaplamanızdı zira size yakışan oydu ama o koltuklara; koltuklarınızı kabartmak için oturup yada bilmediğimiz başka gerekçelerle hareket ettiğiniz için cevap verme tenezzülünüzde olmuyor öyle değil mi Sayın Başkan.

Sizi seçenlere oy veren ya da vermeyen bu halka tepeden bakan 80’lerin 90’ların siyasi figürlerini örnek alan zihniyetinizin Milas’ı getirdiği son nokta alt yapısı olmayan sokaklarında her yağmurda logarları taşan, trafik sorunu her gün daha içinden çıkılmaz bir hal alan, muhtemel merkez üssü Milas olan bir depremde ovada çok büyük bir yıkıma zemin hazırlayan, şehri imkansızlıklara iten varlık içinde şehri yokluğa mahkûm eden bir sonuca maruz bırakıyor.

Geçen hafta “MİLAS BU ‘TOKAT’I BİR DAHA YEMEMELİ” başlıklı yazımda da anlatmaya çalıştığım gibi belediye olarak imkanlar doğru değerlendirilir ise Milas çok daha güzel olabilir.

Ne olabilir mesela sokaklarından pis sular akmaz, suç oranı yüksek şehirlerden biri olmaz, trafik sorunu olmaz, depremde yeni bir Hatay olma yolunda ilerlemeyiz.

Bütün bunlar için hükümete de ihtiyacımız yok belediyemiz kendi gelirleri ve kıymetli Milaslıların desteği ile bütün bu saydığımız sorunlar ve daha fazlası çözebilir. Elbette belediyemiz üzerine düşeni yapsın bizde o zaman yeri ve zamanı gelince merkezi yönetime siyasal iktidara hesabını soralım tüm Milaslılar ve bu şehirde yaşayanlar olarak…

Yeter ki niyetler halis olsun.

(Bu arada bu şehrin vebali sadece Sayın TOKAT ve ekibinde değil daha önceki belediye başkanları, Milaslı siyasetçiler ve Muğla’nın gelmiş geçmiş vekilleri bu vebali üzerlerinde taşıyorlar) yani demem o ki bu bir zihniyet meselesi ne yazık ki ne iktidar mensupları nede muhalefet mensupları hakikati, hizmeti, realiteyi, siyasi etik ve bulunduğu ortama değer katabilmeyi baz alan bir zihniyete sahip değil…

Daha yaşanabilir bir dünyada daha mutlu şehir Milas için el ele…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla