Milas Çizgi Gazetesi

VALİ AKBIYIK CUMHURİYET GENÇLERİYLE BULUŞTU

VALİ AKBIYIK CUMHURİYET GENÇLERİYLE BULUŞTU
Süt Birliği
Okundu
27 Ekim 2023 - 10:23
Süt Birliği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bugün 100. Yılda 100 fotoğraf ile Muğla Valiliği bahçesinde resim sergisi ve gençler ile söyleşi gerçekleşti. Etkinlikte Muğla Valisi İdris Akbıyık ve Muğla Üniversitesi öğrencileri bir araya geldi.

 

Muğla Valiliği bahçesindeki söyleşide öğrenciler Vali İdris Akbıyık’a sorular yöneltti. Valiye bir öğrenci hangi okulları okuduğunu sordu. Vali Akbıyık ise Malatya’nın Doğanşehir ilçesinin Çavuşlu Köyü’nde dünyaya geldiğini söyleyerek şunları ifade etti. ‘İlkokul Çavuşluköy ilkokulunda ortaokul ve lise ise Polat kasabasında tamamladım. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim. 1991-1992 yıllarında ise polis akademisi eğitimi sonrasında iki yıl komiser yardımcısı olarak hizmet ettim. 6 ay Sinop kaymakam adaylığı beş ay Yeşilyurt kaymakam refikliği yaptım. Ankara’da dört ay İngilizce kursu gördükten sonra sekiz ay İngiltere’de araştırma görevi yaptım’. Diyerek eğitim hayatını anlattı. Soru cevap şeklinde ilerleyen söyleşi de bir öğrenci kampüste ki sıkıntılarını dile getirdi. Su sıkıntısı, ulaşım problemi ve yemek sorunları dile geldi. Diğer bir öğrenci ise turizm ve öğrenci barınması ile Muğla öne çıkıyor dedi. Vali Akbıyık ise Muğla tarihi ve antik kent güzellikleri ile bilinen bir şehir diyerek Sohbeti görev yaptığı iller ile devam etti. ‘Dört ay Ankara’da İç işleri Bakanlığın da kaymakamlık kursu aldıktan sonra Rize ile İkizdere ilçesi Kaymakamlığına atandım. Çeşitli illerde Kaymakamlık yaptıktan sonra 2018 tarihinde Hakkari Valisi oldum. Şimdi de Muğla Valisi olarak görevime devam ediyorum’ dedi. Söyleşi sonrası sergiyi gezip ikramlarda bulunuldu.

Şafak Turgut

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla