Milas Çizgi Gazetesi

UZUN: “MEVCUT DÜZEN PARLAMENTODA BULUNMAYI ANLAMSIZLAŞTIRIYOR”

UZUN: “MEVCUT DÜZEN PARLAMENTODA BULUNMAYI ANLAMSIZLAŞTIRIYOR”
Süt Birliği
56 okundu Okundu
28 Nisan 2023 - 10:34
Süt Birliği

CHP Muğla 1. sıra Milletvekili Adayı Av. Cumhur Uzun, “Ben bu düzenin savunucusu Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını yaptığı bir mecliste olmak istemiyorum. Bunu şahsileştirerek söylemiyorum, mevcut Cumhurbaşkanlığı düzeni parlamentoda bulunmayı anlamsızlaştırıyor.” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Adayı Av. Cumhur Uzun, partisinin Yatağan ve Ören seçim ofisi açılışlarına katıldı. İlk olarak Yatağan’da düzenlenen seçim ofisi açılışında, Millet İttifakına mensup partilerin il ve ilçe başkanlarının yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ve 2. sıra Milletvekili Adayı Gizem Özcan Sayar da hazır bulundu.

UZUN’A MEMLEKETİ YATAĞAN’DA YOĞUN İLGİ

Doğup büyüdüğü memleketi Yatağan’da halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Av. Cumhur Uzun burada yaptığı konuşmada, evinde olmaktan duyduğu heyecanı dile getirerek, “Yüreklerimiz aynı heyecanla çarpıyor. Bu heyecana Cumhuriyet sevdasını da eklediğimizde, yarınlar için koşar adımlarla 15 Mayıs’ı arzuluyoruz. 14 Mayıs’ta ülkemiz bundan sonraki yüzyılımızın nasıl olacağına karar verecek. Her ne kadar adına seçim denilse de, biz 14 Mayıs günü Atatürk’ün bize emanet ettiği, yolunu çizdiği, ilkelerle kurduğu bir Cumhuriyeti, bundan sonraki yüzyıllara taşımanın mı kararını vereceğiz, yoksa bugüne kadar özellikle son 21 yılda aşındırıla aşındırıla değerlerinin sündürüldüğü bu karanlık tek adam ucube yönetim biçimine mi ‘evet’ diyeceğiz bunun referandumunu yapacağız. Biz biliyoruz ki yüreği vatan için, ülke için, bayrak için çarpan sizler bu kötü gidişe 14 Mayıs günü ‘dur’ diyecek ve ikinci yüzyılımızı emanet aldığımız Cumhuriyet ilkeleriyle taçlandırarak, ulaşmak istediğimiz muasır medeniyetler seviyesine hep birlikte götüreceğiz. Buna hazır olduğumuzu her yerde gördüğüm gibi evimde, Yatağan’da da görmekten büyük bir güç duyuyorum, onur duyuyorum.” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Adayı Av. Cumhur Uzun, Yatağan ilçesinin ardından programına Milas’ın Ören Mahallesindeki seçim ofisinin açılışına katılarak devam etti. Uzun burada, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve dönemin Muğla Milletvekili Fevzi Topuz ile birlikte seçim ofisinin açılış kurdelesini kesti.

“AÇTIĞIMIZ HER KAPI, GÜZEL YARINLARA AÇILAN KAPI”

Ören’de toplanan coşkulu kalabalığa hitaben bir konuşma yapan CHP Adayı Av. Cumhur Uzun, bir Halil İbrahim sofrası kurduklarını, bir kapısını da Ören’de açtıklarını söyleyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti:

“Açtığımız her kapı, güzel yarınlarımıza açılan kapı. Bu kapılardan sizlerin emek ve gayretleriyle çıkacak olan oylar, Türkiye’nin bir döneminin sona ermesine ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaş uygarlık yönüne yeniden çevrilmesine neden olacak. O nedenle 14 Mayıs günü yapılacak olan seçimleri lütfen sadece bir seçim olarak görmeyin. Ülkenin yönünün tayin edileceği, bugüne kadar yapılanların kabul edilmediğinin yüksek sesle haykırılacağı ve ‘buna bizim itirazımız var, bu düzeni değiştirdik’ diyebileceğiniz bir seçim olacak.” dedi.

“ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANLIĞI YAPTIĞI MECLİS’TE OLMAK İSTEMİYORUM”

Öncelikli olarak olmazsa olmazlarının Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğuna vurgu yapan CHP 1. sıra Muğla Milletvekili Adayı Av. Cumhur Uzun, “Ben bugün partimizin milletvekili adayı olarak huzurlarınızda bulunuyorum fakat ben bu düzenin savunucusu Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını yaptığı bir mecliste olmak istemiyorum. Bunu şahsileştirerek söylemiyorum, mevcut Cumhurbaşkanlığı düzeni parlamentoda bulunmayı anlamsızlaştırıyor. Tek adam yönetimi oluşturuyor. Bu durumda ise, sizlerin sesi olmak için üstlenmekte olduğumuz bu görevin yapılmasının bir anlamı kalmıyor. Parlamentoda tek adamın söylediği ve sipariş ettiği kanunları yapmaktan başka, tek bir önergenin dahi kabul edilebildiği bir dönem değil bu 27. dönem. Bu ıstırap vericidir çünkü biz oraya, sizlerin vekili, sizlerin sesi ne nefesi olmak için gitmeye talibiz.” ifadelerini kullandı.

“50+1’İ BULARAK, 15 MAYIS’TA YEPYENİ BİR TÜRKİYE’YE UYANACAĞIZ”

Cumhurbaşkanlığı seçimini almak zorunda olduklarını ifade eden CHP’nin Muğla 1. sıra Milletvekili Adayı Uzun, “Milletvekilliği seçimlerinde de parlamentoya gerçekten irademizin yansıyabileceği ve Cumhurbaşkanımızın bugüne kadar topluma vadettiği her bir mutluluk reçetesini rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir güç oluşturmak ve halkımızın mutluluğuna giden kanunları mecliste yapabilip, bütün bunların üzerinde var olan anayasayı değiştirebilecek güce kavuşmamız gerekiyor. Bu nedenle seçimler çok önemli. Bu çok önemli seçimlerde her birinizin gayretiyle coşkusuyla değişime çok yakınız, gözümüz aydın olsun. Biliyorsunuz bu değişim için formüle edilen yüzde 50 artı 1 formülü var. Yüzde 50’miz hazır, benim müjdem bundan ibaret ama artı 1’i aramaya 14 Mayıs gecesine kadar devam etmek durumundayız. Çünkü o artı 1, sizin yanınızda belki yanı başınızdaki kişi. Bunun içindir ki, artı 1’i de bularak, 15 Mayıs günü yepyeni bir Türkiye’ye hep beraber uyanacağız.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla