Milas Çizgi Gazetesi

ÜNAL; “BİZ GEMİLERİ DE YAKTIK, LİMANLARI DA”

ÜNAL; “BİZ GEMİLERİ DE YAKTIK, LİMANLARI DA”
Süt Birliği
103 okundu Okundu
26 Nisan 2023 - 12:55
Süt Birliği

Zafer Partisi Muğla Milletvekili adayları, beraberindeki Milas İlçe Başkanı Suat Yaşar ve yönetim kurulu üyeleriyle ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, seçim çalışmalarını sürdürdüler.

Zafer Partisi Muğla 1’nci sıra Milletvekili Adayı Ünal Yiğit, 2’nci sıra Milletvekili Adayı Tan Bilginer, 3’ncü sıra Milletvekili Adayı Aybike Ece Taşova ve 4’ncü sıra Milletvekili Adayı Mehmet Özdemir, beraberinde Milas İlçe Başkanı Suat Yaşar, İlçe Kadın Çalışmaları Başkanı Hasret Afşar ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Milas’ta çalışmalarını sürdürüyor. Milas Muharip Gaziler Derneği ve Milas Mahalle Muhtarları Derneği’ni ziyaret eden adaylar ve ilçe yönetimi, daha sonra Milas Şehiriçi Dolmuş Kooperatifi ve sanayi esnafını ziyaret ederek, seçime sayılı günler kala kendilerini ve Zafer Partisi’ni tanıtma çalışmalarını sürdürdüler.

Partinin Birinci sıra milletvekili adayı Ünal Yiğit, özellikle Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nı eleştirerek,“Her iki ittifak da terörle iltisaklı partilerle işbirliği içerisindeler. Biri, 40 yıldır ülkenin başına bela olan PKK’nın uzantısı, diğeri de ‘domuz bağı’ ile yüzlerce insanımızı katletmiş bir örgütle iltisaklı olan parti. Her iki ittifak da eylem ve söylemleriyle milletimizi ikisinden birini seçmeye mahkum etme gayreti içindeler. Oysa bu ülkede her iki ittifaka da milletimizi mahkum etmeyen Ata İttifakı’nın adayı Sayın Sinan Oğan ve Zafer Partisi var.

Gerçek milliyetçi, gerçek Atatürkçü, cumhuriyeti tam anlamıyla özümsemiş bir cumhurbaşkanı adayı ve bu yolda ölümü dahi göze almış Zafer Partisi kadrolarına milletimizin nasıl sahip çıktığını 14 Mayıs’ta herkes görecek. Çok açık söylüyoruz; biz gemileri de yaktık, limanları da” diyerek özellikle CHP’nin Muğla milletvekili aday listesi başta olmak üzere farklı illerdeki aday listelerinin de hem kendi tabanından, hem de tüm seçmenden tepki aldığına dikkat çekti.

“SIĞINMACILARIN TAMAMI GİDECEK”

“Bir taraf ülkemizdeki sığınmacılardan gönüllü gitmek isteyenleri göndereceklerini, diğer taraf ise yıllara sarih peyder pey sığınmacıların kendi ülkelerine gönderileceğini söylüyor” diyen Milletvekili Adayı Ünal Yiğit; “Bu konuda başından beri net bir tavır sergileyen tek parti, Zafer Partisi’dir. 13 milyonu aşan sığınmacıyı iktidarımızda, kendi ülkelerine göndereceğiz.

Yıllardır harcadığımız para ile bu ülkeyi bugünkü durumundan çok daha şartlara getirebilirdik ancak ülkeyi yönetenler kendi insanı yerine yaşları 18 ila 25 arası olan ve 7-8 milyonu bulan genç erkek nüfusunu beslemeyi tercih etti.Şu anda kendi ülkelerinde iç savaş falan da yok. Neden geri gönderilmiyorlar?

Aklımıza Binbir türlü şey geliyor. 15 Temmuz hain darbe girişi sırasında 100 binden fazla silahın ortadan kaybolduğu ileri sürülüyor. Bu silahlar bugün nerede ve kimlerin elinde? Dahası kim, kime karşı kullanacak bu silahları? diye soruyoruz ancak ülkeyi yönetenler tek kelime etmiyor. Biz de gittiğimiz her yerde insanımızı bu konuda uyandırmaya, bilinçlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ADAYSIZ BIRAKILMADI”

“14 Mayıs’ta yapılacak seçimin Türk demokrasisi açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Milletvekili Adayı Yiğit; “Bizim tabirimizle Cumhur ve Millet İttifakları iki ucu bölücü değnektir. Bu ittifaklara oy vermeyecek olan Türk milliyetçileri ve Atatürkçüleri Ata İttifakı olarak adaysız bırakmadık. Atatürkçülerin, Türk milliyetçilerinin ve tüm vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla oy verebileceği Ata İttifakı Adayı Sinan Oğan, akademisyen, iki diplomalı, iki yabancı dil bilen, rektörlük yapan Atatürkçü ve Türk milliyetçisi  bir adaydır. Kendini Atatürkçü ve milliyetçi olarak tanımlayan tüm vatandaşlarımızın oylarına talibiz” diyerek, Milaslı seçmen başta olmak üzere tüm Muğlalı seçmenden destek istediklerini belirtti.

DİĞER ADAYLAR DA KENDİLERİNİ TANITTILAR…

Çalışmaya katılan 2’nci sıra Milletvekili Adayı Tan Bilginer, 3’ncü sıra Milletvekili Adayı Aybike Ece Taşova ve 4’ncü sıra Milletvekili Adayı Mehmet Özdemir de ziyarette hazır bulunan gaziler, muhtarlar ve Şehiriçi Dolmuş Kooperatifi üyeleriyle Milas Sanayi Esnafına kendilerini tanıttılar.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla