Milas Çizgi Gazetesi

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ŞEHİDİMİZE VEFA

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ŞEHİDİMİZE VEFA
Süt Birliği
Okundu
18 Eylül 2023 - 10:43
Süt Birliği

Milas Ülkü Ocakları Başkanı Savaş Ergül ve Ülkü ocakları yönetim kurulu üyeleri, manevi değerlerini ve milli şuurlarını kaybetmiş bazı kendini bilmezler tarafından tahrip edilen İsmetpaşa Mahallesi, Dilek Sokakta bulunan şehit piyade Onbaşı Sabahattin Derin parkına giderek, şehidimizin yerinden sökülen fotoğrafını yerine taktılar. Bu ziyarette heyete Muğla İl Ocak Başkan Yardımcısı Talha Oral’da eşlik etti.

 

Cumartesi pazarının karşısında İsmetpaşa Mahallesi, Dilek Sokakta bulunan şehit piyade Onbaşı Sabahattin Derin adına yapılan parkın duvarlarına birtakım kişiler tarafından yazılar yazılıp, şehidimizin fotoğrafının yerinden kaldırılması şehit ailesini olduğu kadar, tüm Milaslılar nezdinde Milas Ülkü ocakları mensuplarını da derinden üzdü. Dikkat çekip, farkındalık yaratmak adına Milas Ülkü Ocakları Başkanı Savaş Ergül ve Ülkü ocakları yönetim kurulu üyeleri ile Muğla il ocak başkan yardımcısı Talha Oral’da parkı ziyaret ederek şehit annesinin elini öptüler. Bu ziyaret esnasında bir de basın açıklamasında bulunan Milas Ülkü ocakları başkanı Savaş Ergül şunları söyledi;

“Saygıdeğer basın mensupları, değerli Milas halkı, üzüntü duyduğumuzu belirterek cümlelerime başlamak istiyorum. Güzel haberlerde buluşmak isterken birkaç kendini bilmez, vatan millet şuurundan uzak şahsiyetsizler yüzünden bu açıklama elzem olmuştur.

Milaslı şehidimiz Sabahattin Derin’in adını yaşatmak amacıyla şehitler ölmez vatan bölünmez fikriyle inşa edilen bu parktaki görsel ve yazı kendini bilmezler tarafından tahrip edilmiştir. Bu durumda şunu söylemek isteriz, Türk’ün dirisi de ölüsü de er meydanındadır. Ülkücü Türk gençliği olarak şehidimizin yanında dimdik ayaktayız. Biz dalımızı koparanın ağacını sökmeyi de biliriz, kalem ehli nesillerle geleceğe ışık tutmayı da… Aziz şehitlerimizin ruhu şad mekânı cennet olsun.

Kor taşımaktan çekinmeyen milletin evlatları olarak belirtmekte fayda var. Bu olayın tarafları sadece şehidimizin ailesi değil, aziz Türk milleti ve onun bekçileri Türk milliyetçileridir. Ülkü ocakları olarak olan her şeyi seyretmekte ve bir adım geri durmayacağımızı belirtmekteyiz. Bu yapı bugün onarılacak yarın daha iyi hale getirilecek. Kanla sulanmış bu vatanın evlatlarının isimlerini ebediyete kadar yaşatmaya çalışacağız. Buraya nezaket gösterip gelenlere teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz. Allah mekanlarını cennet, makamlarını Ali eylesin inşallah…”

Basın açıklaması sonrasında şehidimizin fotoğrafını yerine asan heyet, şehit annesinin parka Güvenlik kamerası takılması, parkın içine çöp kovası ve oturmak için birkaç adet bank istemesi üzerine, yetkililerin de parkın bu şekilde zarar görmesinden üzgün olduklarına ve şehit annesinin bu sesine duyarsız kalmayacaklarından emin olduklarını ifade ederek en kısa sürede bu sorunun çözüleceğine olan inançlarını dile getirdiler. Ocak başkanı Savaş Ergül, şehit annesine hitaben, “biz en kısa sürede tekrar gelerek, duvarlara yazılan bu yazıları silip, boyayarak çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak istiyoruz. Umarım Belediyemiz de Güvenlik kamerası, oturmak için bank ve çöp kovası isteklerinizi yerine getirecektir. Biz de üzerimize düşen her neyse yapmaya hazırız ve şehidimizin adını sonsuza kadar yaşatmakta kararlıyız” diyerek sözlerini ve ziyareti sonlandırdı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla