Milas Çizgi Gazetesi

“TÜRKİYE’NİN İSTİKRARA İHTİYACI VAR”

“TÜRKİYE’NİN İSTİKRARA İHTİYACI VAR”
Süt Birliği
152 okundu Okundu
24 Mayıs 2023 - 13:44
Süt Birliği

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, “seçimde Milas’ın, Bodrum’un Yatağan’ın vekil adayı yok dediler. Bende Milas’a vekil olursam ilk önce buraya geleceğim ve sizlere teşekkür edeceğim diye söz verdim. Mazbatamı alır almaz ilk ziyaretimi Milas’a yaparak sözümü tuttum” dedi.  Ziyaret programına eşlik eden Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, “Siyaset için bulunmadığını belirterek başladığı konuşmasında “Türkiye’nin istikrara ihtiyacı var” diyerek Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a oy istedi…

 

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, ülkemizin önemli balık ihracatçılarından biri olan Kılıç Holding’e, yine sektörde önemli konumlarda bulunan Gümüşdoğa Su Ürünleri, Sürsan ve Noordze firmalarına ziyaret gerçekleştirdi. Firmaların personelleriyle buluşan Mete, seçimlerde sandık başına giderek oy kullanan herkese teşekkür ederek, “önümüzde ikinci tur seçimleri var. Ülkemizin geleceği, ekonomisi için herkesi yeniden sandık başına davet ediyorum” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete’nin Milas’ta gerçekleştirdiği ziyaretlere, AK Parti Muğla Milletvekili 3. Sıra adayı Eylem Tan, İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Pınar Marçalı Doğru, AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, MHP Milas İlçe Başkanı Cüneyt Akar, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Parlu, Milas Ülkü Ocakları Başkanı Savaş Ergül ve partilileri eşlik etti.

Mete ve beraberinde bulunanlar ilk ziyaretlerini Kılıç Holding’e gerçekleştirdi. Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç tarafından karşılanan Mete, fabrikanın yemekhanesinde işçilerle biraraya geldi.

HOŞ GELDİNİZ…

Açılış konuşmasını yapan Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç “Çok değerli başkanım, arkadaşım ve şu anda Muğla milletvekilimiz olan çok değerli Vekilim Kadem Mete en içten memnuniyetimle hoş geldin dostum” diyerek başladığı konuşmasında kurum çalışanlarına ise canlarım diyerek hitap etti. Kılıç, sözü AK Parti ilçe Başkanı Emin Çelik’e bıraktı.

Emin Çelik, konuşmasında ‘’İlimizin Ülkemizin en önemli balık ihracatçısı olan Kılıç Holding çalışanlarına ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’a bize gösterdikleri ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün karşınızda sizden biri var. Masanın iki yanında da oturmuş hem işçi kısmıyla hem işveren kısmıyla sizlerden biri olan ve sizleri en iyi anlayacak isimlerden olan Kadem Mete vekilimiz sizlerle’’ dedi.

TÜRKİYE’NİN İSTİKRARA İHTİYACI VAR

Siyaset için bulunmadığını belirterek konuşmasına başlayan Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, “ülke olarak son dört yıldır pek çok felaketi üst üste yaşadık. Pandemi, orman yangınları, sel baskınları, afetler, Rusya Ukrayna savaşı ve en son 6 Şubat’ta ülkenin 7’de birini yıkan 14 milyon yurttaşımızı yerinden eden, ekmeğinden, aşından olan bir toplulukla yaklaşık 100 bine yakın şehidimiz var. Böyle zorlu süreçlerden geçiyoruz. 14 Mayıs’ta her birimiz demokrasinin temel ilkesi gereği gittik dünya görüşümüz gereği oylarımızı sandıkta kullandık. Sonuçta ortaya parlamentoda oy verdiğiniz temsilcilerimiz seçildiği tablo ortaya çıktı. Cumhur İttifakı’nın 323 vekiliyle mecliste çoğunluğu aldığı hepinizin malumudur. Bugün geldiğimiz noktada ikinci turdan sadece sayın cumhurbaşkanı adaylarımız yarışacaklar. Hepsi son derece değerli. Ama sizlere şunu söylemek isterim. Biraz önce Orhan Bey’le sohbet ettik ciddi anlamda yurt dışı ihracatında sıkıntılarımız var. Bakınız, yurt dışından alacaklarımızı almakta güçlük çekiyoruz. Bunlar bizim sektörümüz olduğu için biz gayet yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin istikrara ihtiyacı var” İfadelerini kullandı.

İLK ZİYARETİMİ MİLAS VE BODRUM İLÇELERİNE GERÇEKLEŞTİRDİM

Son konuşmacı olarak söz alan AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete ise “Bazı arkadaşlarımız Milas’tan Bodrum’dan bir vekilimiz yok diyorlardı. Dedim ki beni kabul ederseniz ben Milas’ın ve Bodrum’un vekili olayım diye onlara söz vermiştim. Mazbatamı aldıktan sonra ilk ziyaretimi Milas ve Bodrum ilçelerine gerçekleştirdim. Bugünde Milas’ta tekrar sizlerin karşınızdayım. Biz Allah’a şükürler olsun 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste çoğunluğu sağladık. Ama tabii başımızda Cumhurbaşkanımızın olması lazım ki istikrarı devam ettirelim. Şimdi sadece iki tane aday var. Ben işçi bir babanın Çaykur’dan emekli bir babanın ev hanımı bir annenin altı evladından bir tanesi olarak Marmaris’e bir otelde resepsiyon şefi olarak geldim. Ve şu anda otel işletmeciliği yapıyorum. AK Parti’ye 2002 yılında üye olarak girdim. İlk kongrede ilçe yönetim kurulu üyesi olarak seçildim. İlçe başkan yardımcısı olarak görev yaptım. 2006’da ilçe başkanı oldum. 7 buçuk sene o görevi yaptım. 2016 yılında il başkanı oldum. 7 yılda il başkanlığı yaptım. Ve şimdi bir milletvekili olarak huzurunuzdayım. Yani hani derler ya kelime tabiriyle tırnaklarımla kazıyarak geldim. Yani arkamda siyasi güç veya bir para gücü olmadan böyle basamakları teker teker çıkarak bir yere gelmiş bir adama bakıyorsunuz, karşınızda duruyor. Dolayısıyla gerçekten çok büyük emek sarf ettim” dedi.

YAPILMASI GEREKENLERİ ÇOK İYİ BİLEN BİR KARDEŞİNİZ

“Muğla’yı çok iyi tanıyorum. 30 yıldır burada yaşıyorum. Bütün sorunlarını da biliyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Mete, “turizm işletmecilik mezunuyum. Mecliste 600 milletvekili arasından da mesleği turizm olan tek milletvekili ben olacağım Allah’ın izniyle. Çünkü diğerleri turizm kökeni değil. Bunu niçin söylüyorum? Bölgemizi bilen, turizmi bilen, sorunları ve yapılması gerekenleri çok iyi bilen bir kardeşiniz, bir abiniz olarak karşınızdayım. Kılıç Holding, sektöründe lider bir konuma sahip olan ve Muğla’nın ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlayan bir şirkettir. Kılıç Holding’in faaliyetleri, ihracat performansı, istihdam sağlama ve sürdürme uygulamaları gibi tüm konuları çok yakından takip ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Tekrar siz değerli emekçi kardeşlerime ve dostum Orhan Kılıç’a desteklerinden ve misafirperverliğinizden dolayı tekrar teşekkürler’’ dedi.

Kılıç Holding’e gerçekleştirilen ziyaretin ardından Mete ve beraberinde bulunanlar daha sonra Gümüşdoğa Su Ürünleri, Sürsan ve Noordze şirketlerini de ziyaret ederek hem yönetim hem de çalışanlarıyla bir araya geldi.

AK Parti Milas İlçe Başkanlığı binasında da partilileriyle buluşan Mete, İkiztaş Mahallesinde ve Muhtarlar Derneğinde gerçekleştirdiği taziye ziyaretleri ve vatandaş ziyaretlerinin ardından ilçemizden ayrıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla