Milas Çizgi

TOSUN: “MUĞLA’NIN ANAYASASI NİTELİĞİNDE BİR MASTER PLAN’A ACİL İHTİYAÇ VAR”

TOSUN: “MUĞLA’NIN ANAYASASI NİTELİĞİNDE BİR MASTER PLAN’A ACİL İHTİYAÇ VAR”
Süt Birliği
32 okundu Okundu
10 Mayıs 2023 - 12:24
Süt Birliği

İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı ve Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, seçim çalışmaları kapsamında Fethiye’deydi. Fethiye İlçe Başkanı Tolga Turgutoğulları ve Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber ile birlikte partilileri ve yerel basın temsilcileriyle buluşan Tosun, 14 Mayıs’ta İYİ Parti’den 3 Muğla Milletvekilini TBMM’ye göndermek için çalıştıklarını belirterek “Muğla’nın artık kaybedecek zamanı kalmadı. Sorunlarımız büyüyor ve belediyelerimizin ne bütçesi ne de kapasitesi artan nüfusa ve büyüyen sıkıntılara yetmiyor. Muğla’nın merkezi bütçenin de katkısıyla bir an önce alt ve üst yapı problemlerini aşması gerekiyor. Bunun için de Ankara’da güçlü bir temsile ihtiyacımız var” dedi.

TESİSLER BEŞ YILDIZLI, BAZI YOLLAR TEK YILDIZ BİLE HAK ETMİYOR!

İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, şöyle devam etti: “Muğla’da turizmin sürdürülebilir şekilde yeniden planlanması gerekiyor. Bugün 5 yıldızlı, hatta daha yüksek yıldızı hak eden turizm tesislerimiz var. Fakat bazı caddelerimiz, sokaklarımız bir yıldızı bile hak etmiyor! Çözüm, siyasi parti ayrımı gözetmeden, yereldeki tüm kurumlar ve belediyelerle ortak hareket etmek! Aksi takdirde bırakın turizmi, Muğla’nın sahil bölgelerinde yaşayamayacağız bile! Doğal değerlerimizi kaybediyoruz.  Denizlerimiz kirleniyor, arıtma ile ilgili çok ciddi sorunlarımız var. Belediye bütçeleri yetersiz, yatırımlar gecikiyor. Bir taraftan vahşi yapılaşma, vahşi madencilik devam ediyor. Kıyılardan başlamak üzere, Muğla’nın tarım alanlarını, ormanlarını, kıyılarını koruyarak, kentin anayasası niteliğinde bir Master Plan yapmak zorundayız. Kıyılardaki işgali sona erdirmeliyiz. Bugüne kadar hiçbir planlama yapılmadan sürdürülen yapılaşma ile geldiğimiz nokta ortada. Muğla bunu hak etmiyor.”

TOSUN: EĞİTİMCİLERE SÖZÜMÜZ VAR

Fethiye’de esnafı da ziyaret eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, daha sonra Eğitim-İş Sendikası Fethiye Temsilciliği’ne gitti. Sendika Başkanı İstem Altınçekiç ve yönetim kurulu ile bir araya gelen Tosun, İYİ Parti’nin emekten yana hak koruma mücadelesi veren tüm sendikaları, demokrasinin başat unsuru olarak gördüğünü kaydetti. Tosun’un bir sonraki durağı ise Fethiye Hürriyetçi Eğitim Sendikası oldu. Burada, Sendika Başkanı Bünyamin Avcı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Tosun, Millet İttifakı Ortak Mutabakat Metni’nde eğitimi ve öğretmenleri yakından ilgilendiren politikalar olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Eğitimin bugün geldiğimiz noktada köklü çözümlere ihtiyacı var. Bunun ilk adımı Öğretmenlik Meslek Kanunu olacak. Bugün Türkiye’de 800 binin üzerinde atanamayan öğretmenimiz var. 90 bin ücretli öğretmen, asgari ücret bile alamıyor. İş güvenceleri yok, 120 binin üzerinde öğretmen ise sözleşmeli olarak hayatını idame ettirmeye çalışıyor. İktidara geldiğimiz yılda toplam 200 bin öğretmenimizin atamasını derhal yapacağız.  Eşit işe eşit ücret ilkesini eğitimde yeniden hayata geçirmemiz şart. Öğretmenlik mesleğinde liyakat adı altında uzmanlık, başöğretmenlik gibi ayrımlar yapıldı. Bunlar mesleğin değerini ayaklar altına alan, saygınlığına darbe vuran ve öğretmenlerimizi açlık sınırının da altında yaşamaya mahkum eden yanlış uygulamalar. Biz atacağımız her adımda, eğitimcilerimizden ve sendikalarımızdan görüş alacağız, her adımı mutabakatla alacağız.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.