Milas Çizgi Gazetesi

TOPUZ ADAY ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI

TOPUZ ADAY ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI
Süt Birliği
Okundu
29 Kasım 2023 - 10:46
Süt Birliği

Milas Belediye Başkanı olarak 2 dönem görev yapan ve ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla Milletvekili seçilen Fevzi Topuz, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere bir kez daha Belediye Başkan Aday Adayı olarak partisinin ilçe başkanlığına resmi başvuruyu yaparak, Arasta’da kalabalık bir topluluğun önünde aday adaylığını açıkladı.

 

“BİZDE OLMAYAN BELEDİYELERİ DE ALARAK DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE MUĞLA’MIZA YÖN VERECEĞİZ”

Mevcut Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da katıldığı aday adaylığı açıklamasında açılış konuşmasını CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya yaptı. İlçe Başkanı Çetinkaya, tüm aday adaylarına başarılar dileyerek; “Atatürk’ün partisi baba ocağına hepiniz hoş geldiniz. Bilindiği üzerine çok yakın bir zamanda bir yerel seçimler var ve bu yerel seçimlerde de partimizin bayrağını, sosyal belediyecilik anlayışımızla en üst seviyeye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Öte yandan il genelindeki bizde olmayan belediyeleri de alarak daha güçlü bir şekilde Muğla’mıza yön vereceğiz” dedi ve mikrofonu mevcut Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a bıraktı.

“TÜM ADAY ADAYLARIMIZLA KENETLENMİŞ OLARAK YOLA ÇIKIYORUZ”

Kalabalığı yağmur nedeniyle çok bekletmeme adına sözlerini kısa tutacağını belirten Başkan Tokat; “Önümüzdeki yerel seçim sürecinde Muğla’da 13 ilçe ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni kazanma hedefiyle tüm aday adaylarımızla kenetlenmiş olarak yola çıkıyoruz.

Aday adaylığı medeni cesaretini ortaya koyan tüm yoldaşlarıma, tüm arkadaşlarıma yürekten tebriklerimi sunuyorum. Hepsine başarılar diliyorum. Omuz omuza, birlik ve beraberlik içerisinde; Atatürk’ün, Cumhuriyetin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını Muğla’nın tüm ilçelerinde ve merkezinde dalgalandırma hedefiyle hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum.”

“GÖREV BİZİ ÇAĞIRIYOR”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ardından aday adaylığını açıklamak üzere kürsüye gelen Fevzi Topuz, alandaki kalabalığa hoş geldiniz diyerek selamladı.

“Cumhuriyetimizin kurulması ile büyük görevler üstlenen yerel yönetimler demokrasinin temelini oluşturdu, hizmeti yerele yaydı. Bugün şehirlerin gelişmesi1930 yılında 1580 sayılı Yerel Yönetimler Yasası doğrultusunda gelişti. Ancak 1980’li yıllardan sonra yerel yönetimler yasasında büyük değişiklikler yapılarak Ulu Önder Atatürk’ün bize hedeflediği çağdaş kentler projesi yok edilmeye çalışılıyor.

2014 yılından sonra ilçemizin mülki idare sınırı belediyemizin hizmet alanı oldu. Dolayısıyla bu alana hizmet götürmek ciddi ve disiplinli bir çalışmayı gerektirir. Bu nedenle şahsım ve birlikte çalışacağımız arkadaşlarımızla ilçemizin geleceğine katkı sağlayacak çalışmaları yapmak için aday olduk.

Bilgi ve deneyimimi harekete geçirerek, Milas halkına hizmet etmek için, girişimci bir belediye yaratmak için adayım. Çalışma ilkelerimiz şunlardır:

-Hizmetlerin yürütülmesinde insana saygı esas alınacaktır.

-Milas’ta yaşayan vatandaşlarımızın haklarına saygı gösterilecektir.

-Yönetim anlayışımız şeffaf ve hesap verirlilik temelinde olacaktır.

-İnsani ilişkilerde hoşgörü esas olacaktır.

-Tarihi, kültürel ve doğal değerlere sahip çıkan bir anlayış içinde olacağız.

-Hizmetlerin planlanmasında ve sunumda tarafsız davranılacaktır. Bu sunumlarda kararlılık ve süreklilik esas alınacaktır.

-Yönetimde grup dayanışmasına önem verilecek, sürekli gelişme ve verimliliğe açık olunacaktır.

-İlçemizin sahip olduğu tarih, kültürel ve ekonomik değerlerin farkındayız. Bu değerler doğrultusunda ilçemizi geliştirecek projeler üreterek yeni istihdam alanları yaratmak mecburiyetindeyiz. İlçemizin turizm potansiyelinden hareketle yeni turizm projeleri geliştirmek ve turizmi 12 aya yaymak; deniz-kum güneş turizminin yanı sıra tarih-kültür ve doğa turizmini de geliştireceğiz.

-Milas’ın yer altı ve yerüstü kaynaklarını topluma yararlı, etkin ve verimli kullanan yerel yönetim anlayışını dikkate alacağız.

-Projelerimizde meslek odalarımızın, uzmanların, sektöründe lokomotif görevi yürüten kuruluşların, bilim adamlarının düşünceleriyle ve katılımlarını sağlayarak halkın sesi, kulağı ve dili olacağız.

Milas’a hizmet etmek için, mühendis gözüyle baktığımız zaman daha yapılacak çok işin olduğunu görüyorum. Bugüne kadar parti örgütümün her kademesinde görev aldım. Gençlik kollarında çalıştım. İlçe yönetiminde çalıştım. İlçe başkanlığı görevinde bulundum. Milletvekilliği yaptım. Parti Meclisi’nde görev aldım. Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundum. Şimdi de partimiz tekrar görev verirse Milas’a hizmet etmeye hazır olduğumu belirtmek istiyorum.

Belediyecilik bizim işimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin siz değerli üyelerinden yetki istiyoruz” diyerek konuşmasını tamamlayan Topuz, aday adaylığı başvuru dosyasını İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya’ya teslim etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla