Milas Çizgi Gazetesi

TEMMUZ AYI MECLİSİ CUMA GÜNÜ

TEMMUZ AYI MECLİSİ CUMA GÜNÜ
Süt Birliği
Okundu
05 Temmuz 2023 - 12:00
Süt Birliği

Milas Belediye Meclisi 2023 yılı Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, 7 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilecek.

 

Milas Belediye Meclisi 2023 yılı Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, 7 Temmuz Cuma günü saat 14.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenecek. 8 ana gündem maddesi ile 5 imar komisyon raporunun görüşülerek karara bağlanacağı olağan meclis toplantısı, Milas Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GÜNDEMİ:

– Açılış ve yoklama

– İlçemiz, Mutluca Mahallesi, 126  ada 1 parsel numaralı  taşınmazın 10.03.2015 tarihli ve 64 sayılı Muğla Büyükşehir  Belediye Meclis Kararı’nın Parklar başlıklı 2. maddesinde  “Yapılmış olanlar ve kıyı bandında kalanlar hariç  imar  planlarına  göre  yapılacak 10.000 m² üzerindeki  parklar  Muğla  Büyükşehir  Belediyesinin kontrol ve tasarrufundadır.”  hükmünde  olduğu tespit edilmiş  olup;  söz  konusu  park  alanının 9.233,60 m²  haliyle tahsis  edildiğinden  kamulaştırma  talebinin görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

– İlçemiz, Ahmetçavuş Mahallesi 187 ada 8 parsel maliki Adalet BULDAN emlak vergilerini düzenli ödediğini, kamulaştırma kapsamında olduğu için imar izni alamadığını, kamulaştırmadan önce plan değişikliği yapılmış ve kamulaştırmaya gerek kalmamışsa imar izninin verilmesini, kamulaştırma yapılacak ise biran önce kamulaştırılmasını talebinin görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

– İlçemiz, Güllük Mahallesi 107 ada 4 parsel maliki Ferhat AYDIN Invest Yatırım A.Ş. vk. Bağış Tayyip YILMAZ dilekçesi ile mülkiyeti Belediyemize ait 107 ada 6 parseli satın alma talebinin görüşülmesi (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

– Mülkiyeti mazbut Hacı Abdülaziz Ağa Bin Abdullah Efendi Vakfı’na ait; İlçemiz, Güllük Mahallesinde tapunun 366 ada 30 nolu parselinde kayıtlı 4.623,58m² yüzölçümlü taşınmaz 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Ticaret Alanı olarak belirlenmiş olup; Söz konusu taşınmaz hakkında 3194 sayılı İmar Kanununun 15. ve 16. madde uygulama işlemi yapılması veya kamulaştırılması talebinin görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

– İşletme ve İştirakler Müdürlüğümüzce üretilen; dolum ve satışı yapılan Labranda Su fiyatlarının üretim ham maddeleri kur artışından etkilendiğinden damacana – pet su gurubu satış fiyatlarının yeniden değerlendirilmesi ile ilgili konunun görüşülmesi. (İşletme ve İştirakler Müdürlüğü)

– İşletme ve İştirakler Müdürlüğümüzde kullanılmakta olan pikap artık ekonomik ömrünü tamamlamış ve sık sık arızalanmaktadır. İşletme ve İştirakler Müdürlüğünde kullanılmak üzere bir adet kombivan aracın satın alınması hususunun görüşülmesi (İşletme ve İştirakler Müdürlüğü)

– 03.2012 tarih 91 sayılı meclis kararı ile onaylanan Milas Revizyon İmar Planı Plan notlarının 2. Genel hükümler bölümünün 2.9. maddesinde “İmar kanununun 18. Maddesine göre uygulama yapılacak alan sınır içerisinde; minimum parsel büyüklüğü 2000 m2’dir. Planda ada bütününde yapılacak uygulamalarda planla verilmiş yapılaşma hakkını (emsal/kaks) geçmemek ve maksimum 6 kat olmak koşuluyla yapı yapılabilir. Bu tür uygulamalarda taban alanı kat sayısı (taks) %40’ı geçemez. Parsel bazında uygulama yapılması durumunda imar plan üzerinde verilmiş olan yapılaşma koşulları geçerlidir” denmektedir. Bu bağlamda; kat rejiminin imar planında 6 kattan daha az olduğu imar adalarında, 6 kata kadar yapılar yapılmak istenmektedir. İlgili plan notu maddesindeki “yapılabilir” ifadesi gereği söz konusu maddenin yürürlüğünün ne şekilde olacağı hususunun görüşülmesi. (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü)

İmar Komisyon raporlarının görüşülmesi

– İlçemiz Hasanlar Mahallesi 110 Ada 6 parsel maliki Ahmet AYDIN Vekili Şimşek Tolga ALAGÜN’ün, mülkiyeti Belediyemize ait 110 Ada 16 parselden 30,64 m2 bedeli karşılığında geçit hakkı talebinin görüşülmesi. (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)

– İlçemiz Boğaziçi Mahallesi, Niteliği Zeytinlik olan 226 ada 2 parsel numarasında 25.173,51m2yüzölçümlü taşınmaz üzerinde “Eko-Turizm Alanı ” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin Belediyemiz Meclisince incelenerek kurum görüşü oluşturulması talebinin görüşülmesi. ( İmar ve Şehircilik Müdürlüğü)

– İlçemiz Güllük Mahallesi 366 Ada 12 ve 22 parsel numarasında kayıtlı taşınmazlar üzerinde Yaya Yolu Düzenlemesi amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin 3194 sayılı Kanunun 8. Maddesi uyarınca Belediyemiz Meclisince incelenerek bir karar alınması talebinin görüşülmesi.(İmar ve Şehircilik Müdürlüğü)

– İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi 1039 ada 1-2 parsel maliklerinin parsellerine şuyulu bulunan belediyemize ait 1039 ada 3-4-5-6 parselleri satın alma talebinin görüşülmesi.(Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)

– İlçemiz Burgaz Mahallesi 22 ada 20 parsel maliki Alper ÖNCER’in parseline şuyulu bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 22 ada 47 parsel (73,69m2) ve 22 ada 48 parselde (176,75m2) kayıtlı arsa vasıflı taşınmazları satın alma talebinin görüşülmesi (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla