Milas Çizgi Gazetesi

SOLUKSUZ KALDIK YAKINDIR BÜYÜK PATLAMA

SOLUKSUZ KALDIK YAKINDIR BÜYÜK PATLAMA
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
Okundu
02 Temmuz 2024 - 11:21
Süt Birliği

Dünyada hiç mi güzel şeyler olmuyor diye düşünüyorum bazen ama o kadar kötülük var ki güzellikleri görecek enerji kalmıyor sanki…

Canım vatanımda da durum farklı sayılmaz.

Uzun zamandır uygulanan veya uygulanmayan politikalarla toplum sistematik biçimde cahil ve yoksul bırakıldı ve özellikle bu durum AK Parti ile başlamasa da AK Parti’nin son dönemdeki çabası ile iyice hissedilir oldu. Birde buna sanal dünya eşlik edince insan uluslararası bir yanlızlaştırılma politikasına maruz bırakıldı.!

Aslında bunun ilk emareleri bizde 90lı yıllar ile başladı evlerden dedeler, nineler uzaklaştırıldı ve gün geldi evlatlar aynı evde ailesinden uzaklaştı bazen aynı evi paylaşmaları durumunda bile birbirlerinden haberi olmayan bireyler halini aldı toplum.

Aslında tüm bunlar dünyadaki mutlu azınlığın küçük ve kısa süreli konfor alanları sunarak bizden geleceğimizi hayallerimizi gerçek konforumuzu çalmasıydı.

İnsan kalitesini düşürerek    kendileri dışında bir zümreye yaşam hakkı vermediler.

Son dönemde uzun yılların sonunda gelinen noktada Boğaziçi, ODTÜ mezunu cahiller üreten, okumamış cahillerin bile veremediği zararı topluma veren okumuş cahiller ürettik, insanımız hem cahil hem yoksul hem de yalnız bırakıldı.

Özellikle İnternet ve medya sayesinde öyle bir uyuşturuldu ki toplum artık duyarsızlaştı tüm bu olup bitene…

Bugünlerde yine her yerde orman yangınları ile yine rant kapıları aralanıyor, çiftçilere can çekiştiriliyor, özellikle tarım gibi stratejik alanlar tahribata maruz bırakılıyor sistematik olarak.

Hala toplam milli gelirin mutlu bir azınlığın cebinde kalması için toplumun geri kalanını baskılayan bir zihniyetin iktidarda olduğunu görmekteyiz.

Aslında doğru tarım politikaları ile, doğru ekonomi politikaları halkın sorunları kısa ve orta vadede çözülür. Ancak bu toplumun cehaletini üstünden atması analitik düşünebilen eğriyi, doğruyu tartabilen ilim, irfan sahibi nesiller için uzun zaman gerekli yine de çözülemeyecek bir sorunu yok bu milletin

Ancak en temel sorun çözmek için bir “irade” yok.

Bu anlamda ne devlet aklı nede siyasi iradenin bir çabası yok.

Bugün her ne kadar CHP bazı mitinglerle halkın dertlerini gündem yapsa da almış olduğu belediyelerin birçoğunda örneğin şirin ilçemiz Milas’ta uyguladığı ya da uygulamadığı politikalarla AK Parti’den bir farkı olmadığını işaret ediyor.

Sanki orada genel merkezle belediyeler arasında farklı iki anlayış var.

Zira bu toplum AK Parti’den sonra bir daha ona benzer bir CHP’yi kaldıramaz, kaldırmamalı da zaten.

Uzun lafın kısası toplumu uyuşturduk elimizde bu kadar farklı uyuşturucu yöntemi varken bu toplum uyanmaz artık diyenlere bir hatırlatma o iş tam olarak öyle olmayabilir ve nefesi kesilmek üzereyken son bir can havliyle tepki verebilir işte o zaman oluşacak sosyal patlama kimsenin hesap edemediği sonuçlara gebedir.

Bunun Türkiye’de emarelerini merak edenler için bir bilgi paylaşayım 2018 sonrası her yıl suç ve suçlu oranı ciddi derecede katlanırken, intihar olaylarının da ciddi bir artışı söz konusu…

İnşallah birileri bazı gerçekleri görür zira hepimizin hayali daha güzel bir sabaha uyanmak olmalı…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla