Milas Çizgi Gazetesi

ŞİMDİ NE OLACAK!!!

ŞİMDİ NE OLACAK!!!
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
Okundu
24 Kasım 2023 - 9:54
Süt Birliği

İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes anlaşması ne kadar etkili olur taraflar bu anlaşmaya ne kadar uyar tabi bunlar muamma ancak benim dikkati çekmek istediğim konu bu tarafı değil, zira bir tarafta düzenli ve güçlü bir ordu gibi yapılanan bir terör devleti diğer tarafta bir avuç ama yürekli bir grup lakin asıl konu şu bu olayın tarihsel sürecini bir kenara koyduğunuzda bugün yaşananlar bir soykırım olarak ortada.

Zira Hamas’a her ne kadar terör örgütü deseler de bu bir algı manipülasyonundan başka bir şey değil, çünkü Hamas ile Gazze halkı iki ayrı grup değil zaten Hamas, Gazze halkının içinden çıkıyor ve bütün Gazzeliler Hamas’a bir asker veriyorlar gönüllü olarak o sebeple burada bir ayrım yapmak çok zor…

Bakın iki devlet savaşa girebilir askeri tesisler veya havalimanları vurulabilir ve benzeri yaşanacak olaylar 3. devletlerin müdahalesine açık olmayabilir bizi ilgilendirmez diyebiliriz belki…

Ancak burada sadece iki ordu ya da iki taraf askeri bir mücadele içinde değil, aynı zamanda hastaneler okullar ibadethaneler vuruluyor, çocuklar, kadınlar, yaşlılar ve hastalar öldürülüyor…

Bunların hepsi ayrı ayrı birer savaş suçu ve İsrail bütün bunları insanlığın gözünün içine soka soka yapıyor.

Bu pervasızca kural ahlak tanımayan hareketlerini yapacak gücünü de sanıldığı gibi ABD veya batılı müttefiklerinden değil, aksine çok yakın Müslüman din kardeşi sandığımız devletlerin yöneticilerinden alıyor zira Arap ülkeleri ve İran seslerini yükseltseler olay bu noktaya gelir miydi diye sorsam sanırım tek popüler cevap alırdım.

Elbette hayır denirdi.

Tabi batılı devletlerde İsrail’i çok sevdiklerinden değil, İslam dünyasının suskunluğundan faydalanıp İsrail’i maşa olarak kullanıyorlar dışarıdan her ne kadar bağımsız düzenli orduya sahip bir devlet gibi dursa da aslında İsrail’de bir terör örgütüdür sadece maskesi farklı çünkü İsrail’in reflekslerine bakınca bir devlet gibi değil terör örgütü gibi hareket ettiğini görmek hiçte zor değil, batının soykırımından korkan İsrailliler, batının maşası olmaya razı gelmişler.

Bütün mesele bu.

İsrail eliyle Ortadoğu’ya ayar veren batıyla birlikte İsrail bu hadsizliğine cesareti Müslüman ülkelerin suskunluğundan alıyor.

Türkiye’ye ise ayrıca bir başlık açmak isterim incirlik ve kürecikten hala İsrail’i koruyan Manavgat’tan su satan ticari ilişkilerini askıya almayan diplomatik ilişkilerini sınırlandırmayan bir noktada olması içler acısıdır.

Sırf ekonomik ve siyasi gerekçeler ile insanlığından maddi manevi değerlerinden ödün vermek bize yakışmamıştır.

Zira Kudüs bize insanlığın emanetidir, zalimin önünde eğilmemek mazlumun her koşulda yanında durmak ve asla geri adım atmamak bizim inancımızın ve binlerce yıllık tarihimizin omuzlarımıza yüklediği tarihi bir sorumluluktur bu konuda lütfen bir gün vicdanlarımıza hesap vereceğimizi, Allah katında sorguya çekileceğimizi, tarih önünde sorumlu olacağımızı unutmayalım.

Kastettiğim hamasetle söylenen sözler değil, İsrail’e karşı sonuç getirici hamlelerini yokluğudur.

Yoksa ey ABD katil İsrail demeyi herkes biliyor.

Gelelim sorumuza elbette bu ateşkes nasıl ilerlerse ilerlesin İsrail’in zulmü devam edecektir bu saydığım sebeplerle peki ne zamana kadar işte özellikle Türkiye, Pakistan, İran, Arabistan gibi devletler dur diyene kadar.

Peki derler mi zor ama imkânsız değil biz umutlu olmaya devam edelim kim bilir bir gün biri çıkar iki kelam eder. Ve ettiği kelamı icraata da döker.

Unutmayalım kötülükler kötülerin zalimliklerinden değil iyilerin duyarsızlığından artar.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla