Milas Çizgi Gazetesi

SEVGİ

SEVGİ
Süt Birliği
Müfit DemirkolTÜM YAZILARI
85 okundu Okundu
08 Temmuz 2022 - 21:16
Süt Birliği

Meryem 96. ayet;

“İman edip sâlih ameller işleyenler için Rahmân, gönüllerde bir sevgi meydana getirecektir.”

Meryem ,96.ayet

İnsanları iyi yönleri ile görmeye, gökyüzündeki muhteşem güzellikleri keşfetmeye, mis gibi havayı hissetmeye, gülleri, çiçekleri koklamaya odaklanınız.  Allah’ın her yarattığı şey benzersiz ve şahane…

Sadece etrafınıza bakıp, etrafınızdan sevgi arıyor olmanın da yanlışlıkları olabilir. Sevgi bizim içimizde yaşamalı..Çok basit bir görüş ile, geçin aynanın karşısına bakın yüzünüze, kendinize, göreceksiniz yüce rabbimizin bizlere neler verdiğini,bahşettiğini..Ve şükür edin, o aynada görüntünüze, kendinize..

Sevgi, bir yaşamdır.İhtiyaçtır.Sevginin yaşamımızda ki  rolü,etkisi inanılmaz boyutlardadır. Tek biz insan olarak Allahın bize vermiş olduklarına inanıp şükür edelim. Böylelikle sevginin sadece bir duygu olmaktan çıkıp Allaha ibadet olduğunu anlarsınız.

Sevgi ibadettir.Sevgi Yaradana karşı borç ödemektir. Sevgi şükür etmektir.

Sevgi ile başlatılan her an, her gün , biz insanoğluna verilen ne büyük bir olgunun olduğunu anlamamıza neden olmaktadır. Önemli olan olaylara ve yaşama sevgi ile yaklaşabilmektir.

Bir gül yaprağında, bir kar tanesinde o güne kadar fark etmediğiniz muhteşem şeyler bulacak, yaratıcılıktaki büyüklüğü anlayacak ve sevmeye doyamayacaksınız. Sevgi her kötülüğün tek düşmanıdır.

İnsanoğlu, Allah yarattığı için önce kendini, sonra yakınlarını ve karşısında kim olursa olsun sevmelidir. Hatta bu da yetmiyecektir.Sevgi ile baktığınız kimselerin, her türlü derdine,neşesine, mutluluğuna ortak olmanız gerekir. Bu insan olmamızın ana şartıdır. Siz insanlara yakın olunuz, ilginizi paylaşınız, karşılık beklemeden veriniz. Sevgiyi yaratmak ve yaşatmanın sorumluluğunu üstleniniz. Sevgi almakla değil, vermekle yaşar. Vermeyi bir yaşam biçimi haline getirmez, vermekten mutlu olmazsanız sevgiye ulaşamazsınız.

Sevgi içinde yaşayabilmek için sevginizden koşulları kaldırmalısınız. “Şöyle olursa sever, öyle olmazsa sevmem” derseniz, siz yalnızca kendi koşullarınıza uyan, size bağımlı olan insanlar arıyorsunuz demektir. Oysaki her insanın ayrı bir huyu, kişiliği ve kimliği vardır.     Karşınızdakini kendi isteklerinize uydurmaya çalışacağınıza onda yaşayan özgün nitelikleri, değerleri ve güzellikleri keşfetmeye çalışınız. Onu, kendi hali ve biçimi ile sevmeye çalışınız. Sevginizi cömertçe ve koşulsuz olarak veriniz. Verdiğiniz her şey katlanarak size geri dönecek, çevreniz sevgiyle dolacak, sevenleriniz artacak ve yaşamınız daha güzel olacaktır.      Vermekten ve sevmekten korkmayınız.

Sevgi, Allaha inanarak, ona kulluk edebilmenin,ona ibadet edebilmenin, tek kelime ile yaşamın tek şartıdır.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla