Milas Çizgi

SALİH ÖNEL ADAYLIĞINI AÇIKLADI

SALİH ÖNEL ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Süt Birliği
184 okundu Okundu
07 Eylül 2023 - 9:24
Süt Birliği

Önümüzdeki yılın Mart ayında yapılacak yerel seçimler yaklaşırken, aday ve aday adayları da sahaya inerek siyasi çalışmalarına başladı. Doğruyol Partisi Eski Genel Sekreteri, Aydınlık Demokrasi Partisi Kurucu Genel Başkanı Milaslı siyasetçi ve iş insanı Salih Önel, düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı.

 

İlçe merkezi Hacıilyas Mahallesi’ndeki bir kahvehanede yaptığı basın açıklamasıyla adaylığını açıklayan Salih Önel, projelerini de ana başlıklarıyla anlattı. Yakınlarının ve geçmişte birlikte siyaset yaptığı isimlerin katıldığı açıklamada Önel, “Siyasette başarı bir gaye ve bir hikaye ile başlar. Gayesi olmayanın hikayesi, hikayesi olmayanın başarısı olmaz. Tarih hiçbir zaman korkaklardan bahsetmez. Tüm tarih kitapları cesaretli insanlardan bahseder” diyerek sözlerine başladı ve şöyle devam etti:

“Sayın Rıfat Serdaroğlu’nun bir nasihati vardır. Genel Başkanım der ki; ‘iki türlü siyasetçi vardır; ilki oturduğu koltuğa şeref veren siyasetçiler, ikincisi oturduğu koltuktan şeref alan siyasetçiler! Sen sakın ikincilerden olma! Çünkü koltuktan şeref alanlar, koltuktan kalktıktan sonra şerefleri o koltukta kalır. Sen daima oturduğun koltuğa şeref verenlerden ol. Kalktığın zaman şerefin de seninle gelsin’ derdi. Bence de çok önemli bir nasihat.

Sizlere yaşanabilir bir Milas ve Muğla yaratmak için belediye başkanlığına adayım. Şu an hiçbir parti ile bir bağım yok. Ancak destek vermek isteyen partilerin ve Milas’ı beraber yönetmek isteyen herkesin yanımda olmasını ve beraberce yaşanabilir bir Muğla yaşanabilir bir Milas, yaşanabilir kentler yaratmak ve sizlere hizmet etmek için bu göreve talibim. Şu hiç unutulmamalıdır. Belediye başkanlığı bir meslek değildir. İnsanlara hizmet için adanmış bir görevdir. Ve bu görevi sizlerin desteğiyle yerine getirip seçilip sizlere muhteşem bir şehir yaratmayı vaat ediyorum, desteklerinizi bekler en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.”

“PROJELERİMİ AB FONLARLA GERÇEKLEŞTİRECEĞİM”

Açıklamasına, seçilmesi halinde uygulamaya koyacağı projeleri ana başlıklarıyla anlatan Belediye Başkan Adayı Salih Önel, projelerini AB fonlarıyla gerçekleştireceğini söyledi. Ana başlıklar halinde Önel’in projelerinden bazıları şöyle:

-Kapalı Pazar yerine Milas Belediyesi’ne ait ucuz fiyatta yemek satan bir lüks yurttaş restoranı.

-Milas Parkı önünden başlayıp Milas sanayisine kadar giden bir tramvay hattı.

-Salı pazarında yayınan üretici belgeli yurttaşlardan pazaryeri parası alınması işlemine son verecek, ürettikleri ürünlerden Milas Belediyesine ait restorana sebze ve meyve alınacaktır.

-Milas parkının önünden başlayıp 2 gidiş 2 dönüş Sodra Dağı üzerine yapılacak büyük gölet ve dinlenme tesislerine teleferik sistemi yapılacak halkımızın keyifli hafta sonu geçirmeleri sağlanacaktır.

-Milas Belediyesi’nin hizmet binası yanında bulunan tarihi bina 5 yıldızlı otele çevrilecek ve yurttaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

-Sokak hayvanları yalnız bırakılmayacaktır.

-Kadın sığınma evi açılacak, burada kadınlara mesleki eğitim verilecek ayakta durmaları sağlanacaktır.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.