Milas Çizgi

SAHAYA 9 KİŞİDEN AZ BİR KADROYLA GELİNMESİ, HİÇ GELİNMEMESİ VEYA FUTBOLCU SAYISININ 6 KİŞİYE İNMESİ DURUMU

SAHAYA 9 KİŞİDEN AZ BİR KADROYLA GELİNMESİ, HİÇ GELİNMEMESİ VEYA FUTBOLCU SAYISININ 6 KİŞİYE İNMESİ DURUMU
Süt Birliği
111 okundu Okundu
24 Ağustos 2023 - 18:55
Süt Birliği

İlgili kategoride bir lig sezonunda müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış müsabakayı terk eden takım hakkında disiplin kurulu tarafından hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen karar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere TFF tarafından taktir edilecek tazminatı ödemek zorundadır.

İlgili kategoride bir lig sezonunda ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla maçları olan diğer takımlar müsabakayı oynamaksızın hükmen galip sayılırlar.

Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 9 kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple sahadaki futbolcu sayısının 6 kişiye inmesi durumunda müsabaka devam edilmez bu durumda takım. Disiplin kurulu tarafından hükmen mağlup edilir.

Bir sezonda aynı kategoride üç kez 9 kişiden az bir kadro ile müsabakaya gelen takım ihraç edilir. Ayrıca müsabakaya bir kez gelmeyen takım, 2 kez de 9 kişiden az gelen takım yine ligden ihraç edilir.

Haber: Sercan Ergin

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla