Milas Çizgi Gazetesi

SAĞLIK ÇALIŞANLARI 1-2 AĞUSTOS’TA İŞ BIRAKIYOR

SAĞLIK ÇALIŞANLARI 1-2 AĞUSTOS’TA İŞ BIRAKIYOR
Süt Birliği
227 okundu Okundu
31 Temmuz 2023 - 21:57
Süt Birliği

Sağlık emekçileri artık kronikleşen sorunlarının çözüme kavuşturulmamasını protesto amacıyla 1-2 Ağustos tarihlerinde iş bırakacak.

 

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda faaliyet gösteren 19 sendika ve 2 Aile Hekimliği Federasyonu’ndan oluşan ve kısa adı SABİM olan Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Dayanışma Platformu, 1-2 Ağustos tarihlerinde iş bırakma kararı aldığını duyurdu.

“Onbinlerce hekim ve yüzbinlerce ebe,hemşire, sağlık memuru vb. kadrolarda çalışanların tümünü temsil eden SABİM oluşturduğu sağlık ordusu gücü ile hep birlikte iş bırakıyor.” cümleleriyle ilan edilen kararda SABİM’in bileşenlerinin bulunduğu merkezlerdeki poliklinik hizmetleri ile aile sağlığı merkezlerinin çalışmayacağı belirtildi.

“Her iş bırakma eyleminde olduğu gibi aciller ve hayati önem arz eden iş ve işlemler kapsam dışıdır.” notunun düşüldüğü kararın gerekçesi olarak şiddet, mali haklar, özlük hakları, çalışma koşulları ve liyakat konularında taleplerin karşılanmaması gösterildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla