Milas Çizgi Gazetesi

ÖZEL’DEN MİLAS’TA MİTİNG HAVASINDA

ÖZEL’DEN MİLAS’TA MİTİNG HAVASINDA
Süt Birliği
163 okundu Okundu
22 Mayıs 2023 - 22:40
Süt Birliği

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Milas’ta kalabalık bir gruba hitap etti. Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Özel, bir 5 yıl daha yetki istedi ve seçmen bu yetkiyi vermedi ve seçimi 2. tura bıraktı. Geçen hafta pazar günü Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyenlerin sayısı verenlerden fazla olduğu için, sen görevine devam et diyenlerin sayısı, Dur artık yeter diyenlerin sayısı daha fazla olduğu için seçim 2. Tura kaldı. Son pazar günü sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yüksek bir oy oranı ile büyükşehirler içinde 2. 81 il içinde en yüksek oy verenler içinde olan Muğla’nın ve ilçeler içinde yüksek bir oy oranına sahip olan Milas’ın aynı desteklerine bir kez daha ihtiyaç duyuyoruz ve sizleri sandık başına bekliyoruz” dedi.

28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçim çalışmaları kapsamında Milas’a gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Atatürk Meydanı’nda otobüsün üzerinden, alanda toplanan vatandaşlara seslendi. Milletvekilleriyle birlikte otobüs üstünden vatandaşa seslenen Özel, “vekiller sorunları Ankara’ya taşıdılar ama siz bu Pazar Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçerseniz bu kez sorunları taşımayacak çözecekler” dedi.

Özellikle sandığa gitmeyen seçmenler konusuna da değinen Özel, bu hafta size birde bu konuda görev düşüyor dedi ve seçmenin sandığa gitmesi için destek istedi.

Son seçimde 1. turda neler yaşandığını maddeler ile sıralayan Özel, “Aslında yıllardır yorulmuş tükenmiş umut vermeyen ve sadece belli bir zümrenin beklentilerini cevaplayan geniş halk kesimini mutlu etmeyen bir iktidar ile karşı karşıyayız.

Covid salgınını kötü yönettiler, rakamları gizlediler ve milletin gönlünden düştüler.

Esnafı covid karşısında yalnız ve çaresiz bıraktılar.

Yoksul halka sahip çıkmak yerine birilerinin vergi borçlarını ertelediler birilerine kur garantili kur korumalı mevduatlar çıkardılar

Ve Coviti ardından gelen büyük krizi 5’li çeteleri, zenginleri, şirketleri koruyarak ve kollayarak mağduru mazlumu esnafı emekliyi emekçiyi görmezden gelerek bir süreç yürüttüler. Anketler aleyhlerine idi Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet ittifakının söylemleri vatandaşın sorunlarına doğrudan dokunuyordu.

Biz eyt dedik; onlar ‘seçimi kaybetsekte yapmayız’ dediler,

Biz 3600 ek gösterge dedik, duymazdan geldiler.

Endüşük emekli maaşı açlık sınırının üçte birinde dedik, dinlemediler.

Asgari ücret temel ücret olmuş bunu düzeltin dedik, yok dediler.

Ama ne zaman seçim geldi, çattı birer birer bunların bazısını yaptılar, bazısını yapar gibi yaptılar ama önemli miktarda kesenin ağzını açıp vatandaşı ekonomiyle ikna etmeye çalıştılar” dedi…

TOGG’u bir partiye mal etmeye çalıştılar…

TOGG konusunda da konuşan Özel, Anketler hala onları geride gösteriyordu. Bunun üstüne milletin devletin olanı partiye mal etme yoluna gittiler. Örneğin önce mazotlu diye yola çıktıkları elektirikli yapın, yeni çağın arabasını yapın diye dilimizde tüy biten ve hep birlikte sahiplenelim dediğimiz ama bizim arabamız dedikleri TOGG’U bir partiye mal etmeye çalıştılar.

TCG ANADOLU’dan Tayyip beye seçim propaganda gemisi yaptılar.

Gaz bulundu, gazı ekonomik durumu gayet iyi olanlarla gayet kötü olanlara eşit şartlarda seçimden 1 ay önce rüşvet baabında dağıttılar…

AK Partinin genel merkezinin arka bahçesinde bulunmuşçasına pazarlamaya çalıştılar.  Bülent Ecevit’in zamanında bulunan petrol devletin milletin, Süleyman Demirel’in zamanında bulunan petrol devletin milletin, Özal’ın zamanında bulunan petrol devletin milletin, ama geçen sene bulunan petrol Tayyip beyin ve AK Partinin. Devlet ve parti ayrımını ortadan kaldırıp bunun her yönüyle istismarını yaptılar.

Biz İHA yada SİHA’ya da TCG Anadolu’ya da TOGG’a da yapılan projelere de devlete ait olduğu için milletin faydasına olduğu için her zaman saygı duyduk destek verdik iktidarımızda da sonuna kadar destekleyeceğimizi açıkça söyledik.

Bunun sonunda artık bir başka noktaya geldiler ve dünya siyaset tarihinde bırakın bir ülkeyi yönetenlerin iktidar partisinin veya cumhurbaşkanının, o ülkede en marjinal gurupların tenezzül etmeyeceği bir şeye kalkıştılar. Büyük sahtecilik sitelerine iletişim başkanlığından ödeme yaptılar örtülü ödenekten Sahte videolar üretirken yakalandılar. Biz bunu internete yayılmasın derken, Tayyip Erdoğan mitinglerinde yayınladı.

Seçimde bu yalanlara inanan birileri varsa onlara deyin ki Abdullah Öcalan’ı serbest bırakmaya niyetli biri varsa Allah onun  belasını versin”  dedi.

Erdoğan’ın PKK’yı Millet İttifakı ile ilişkilendirmeye çalıştığını söyleyen Özel, Oslo görüşmelerini, Habur’daki çadır mahkemelerini hatırlatarak, “Geçmişte, bugün ya da yarın Abdullah Öcalan’ı çıkarmayı düşünen, PKK ile pazarlık edenin Allah bin belasını versin” dedi.

“HÜDA-PAR KOYNUNDA”

‘Türk Milleti olmasın’ diyen HÜDA-PAR AK Parti bunların 4 tanesini Meclise taşıyor, bize laf edenler Biz listelerimizden Meclise giren vekillerimize kefiliz, şimdi bu Hüdaparlılar yemin etmeyiz diyorlar Türk Milleti önünde and içeriz demeyiz diyorlar. Şimdi bunlar  geçen pazara kadar atılan yalanlar su yüzüne çıkmıştır. Takke düşmüştür kel görünmüştür. Mızrak çuvala sığmamaktadır.  AK parti sadece seçimi kazanmak için her yalanı atmakta her türlü kirli iş birliğini yapmaktadır.  Bunu milletimiz görsün, milletimiz duysun” dedi.

“28 MAYIS REFERANDUMDUR”

Erdoğan’ın seçim çalışmalarında devlet olanaklarını kullandığını, yalan hesaplardan sahte videolar hazırlatıp yayınlatmak için yurt dışındaki firmalarla anlaştığını anlatan Özel, 28 Mayıs oylamasının bir referandum olduğunu kaydetti. Özel şunları söyledi:

*Siz 28 Mayıs’ta oyunuzu vererek ya Hizbullah’ı yönetime getireceksiniz ya da Türkiye’nin aydınlık yarınlarına oy vereceksiniz. 28 Mayıs Suriyelilerin referandum seçimidir.

*Tayyip Erdoğan on yıldır ‘Suriyelileri barındıracağım’ diyor, Kemal Kılıçdaroğlu ise 10 yıldır Esat ile görüşeceğim, evlerini, çalışacakları işyerlerini AB desteğiyle yaptıracağını, 6 ay içinde Suriyelileri burada tutmayacağını söylüyor.

*Erdoğan kazanırsa kalacaklar, Kılıçdaroğlu kazanırsa açıkça söylüyoruz gidecekler. 28 Mayıs işsizlik referandumudur, işsizlik sürsün diyenler Tayyip Bey’e, bitsin diyenler Kemal Bey’e oy verecek. 28 Mayıs, yoksulluk referandumudur.

*Bir eli yağda bir eli balda olanlar karnını doyurmaya devam etsin diyenler Tayyip Bey’e, artık yoksuzluk bitsin, aile sigortası gelsin, işsizlik bitsin, asgari ücret temel ücret olmasın, fiyatlar düşsün enflasyon yenilsin diyenler Kemal Bey’e oy verecek.

Oğan konusunda da sessiz kalmadı…

Oğan’ın Cumhur ittifakı kararını hayal kırıklığı şaşkınlıkla karşılayan seçmenine seslenerek Pazar günü oy istedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla