Milas Çizgi Gazetesi

ÖZDAĞ; “ZENGİN ÜLKENİN FAKİR BEKÇİLERİYİZ”

ÖZDAĞ; “ZENGİN ÜLKENİN FAKİR BEKÇİLERİYİZ”
Süt Birliği
Okundu
28 Temmuz 2023 - 1:00
Süt Birliği

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin, Saadet Partisi çatısı altında birleşerek TBMM’de altıncı grubu kurmasının ardından yeni grubun Meclis Grup Başkanı olan Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, bugün ilçedeki parti binasına gelerek açıklamalarda bulundu. Özdağ, seçimlerin ardından yağmur gibi zamların milleti büyük bir geçim sıkıntısıyla karşı karşıya getirdiğini belirterek; “Zengin ülkenin fakir bekçileri durumuna düşürüldük. Bir avuç azınlığın mutluluğuna odaklanan iktidar, fakiri düşünmek yerine yandaş şirketlerin milyarlık vergi borçlarını siliyor” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçim öncesi vaatlerini hatırlattı.

 

Geçtiğimiz günlerde TBMM’ndeki oturuma katılmayarak meclisin 1 Ekim’e kadar tatil yapmasına olanak sağlayan Cumhur İttifakı’nın ortaklarını eleştiren Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ; “Seçim öncesindeki vaatlerini, seçimin ardından unuttular. Hemen her gün yapılan zamlarla nefes alamaz hale gelen vatandaşın derdine derman olmak yerine tatil yapmayı uygun gördüler” diyen Özdağ, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Genel Başkanımızın çağrısına olumlu yanıt veren; CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin genel başkanlarına ve milletvekillerine teşekkür ediyoruz. Hepsi meclise geldiler imzalarını attılar. Ancak meclise gelmeyerek konunun mecliste görüşülmesine olanak vermeyen AKP ve MHP milletvekillerini de önce Allah’a, sonra da milletimizin sağduyusuna ve vicdanına bırakıyoruz.

Bizler meclis kürsüsünden işçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin sıkıntılarını yüksek sesle dile getirdik ancak Sayın Erdoğan Ocak ayını işaret etti. Siz kalkacak çok büyük işadamlarının, şirketlerin milyarlık vergi borçlarını sileceksiniz veya futbol kulüplerinin borçlarını sileceksiniz. Elbette futbol kulüplerimiz yaşasın ancak onlar bir kulüpler yasasına tabi olsunlar ve kendi yağlarıyla kavrulsunlar. Her şeyi milletin sırtına yüklemek doğru bir yaklaşım değildir. 85 milyonun parasını siz referandum yapmadan yani halka danışmadan birilerinin borçlarını silmek için kullandınız. Sonuçta bu millet mağdur oldu.”

“MİLLETE TASARRUF ÇAĞRISI YAPANLAR LÜKS YAŞAMDAN VAZGEÇMİYOR”

“Sayın Cumhurbaşkanı halka tasarruf çağrısı yapıyor ancak kendileri hiçbir harcamayı kısmıyor. ‘İtibardan tasarruf olmaz’ düşüncesinden asla geri dönmüyorlar. Tasarruf devletten başlar. Gelin önce tüm makam araçlarını satalım. Daha farklı markalar kullanalım. Dahası saraydan başlayalım. Belediyelerden başlayalım. Bakanlıklardan, üniversitelerden başlayalım. Türkiye’nin imkanlarını har vurup harman savuruyorlar sonra dönüp millete tasarruf yapın diyorlar.

Bugün Türkiye bir felakete doğru gidiyor. Bunu seçimlerin öncesinde halkımıza anlatmaya çalıştık ancak iktidar, ekonominin konuşulmasını istemedi. Güvenlik dedi, bizi PKK ile işbirliği yapmakla itham etti. Montaj videolarla halkı yanılttılar. Gerçek gündemden uzaklaşıp, suni bir gündem yarattılar. Oysa biz seçimlerin ardından büyük bir zam furyasının geleceğini söyledik fakat seçim sonuçlarını böyle tecelli etti, bizler de halkın kararına saygı duymak durumundayız ancak gerçekleri, halkın sıkıntılarını bir muhalefet olarak dile getirmeye devam edeceğiz.

“YÜREKLİ İNSANLARIN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Açıklamasının ardından parti yöneticileriyle birlikte Akbelen Ormanları için verilen mücadeleye destek vermek için oraya gideceğini söyleyen Muğla Milletvekili Özdağ; “Sürecin başından beri orada onurlu bir mücadele veren; kadın, erkek, genç hatta çocukların yanındaydık. Sayın genel başkanımız başta olmak üzere parti yöneticileri olarak bu bölgeye her gelişimizde Akbelen’e gittik ve oradaki vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu açıkça dile getirdik. Bugün de bu desteği göstermek için orada olacağız.

Türkiye’nin sadece % 1’lik enerji ihtiyacını karşılamak için asırlık ormanları yok eden zihniyetin karşısında olmayı sürdüreceğiz. Türkiye üretmek zorundadır. Turizmde, sanayide, tarımda… Her alanda mutlaka üretime ağırlık vermeliyiz. Madenlerimizi de çıkaralım ancak bunu vahşi yöntemlerle değil, çağa uygun, modern yöntemlerle yapalım” diyerek uygulamanın hukuksuz olduğuna vurgu yaptı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla