Milas Çizgi Gazetesi

ÖZDAĞ, ” İSTİFA DİLEKÇESİNİ VERDİK” DEDİ, TEPKİLER CHP SEÇMENİNE SİTEMLE TİP VE MEMLEKET PARTİSİ ADAYLARINDAN GELDİ

ÖZDAĞ, ” İSTİFA DİLEKÇESİNİ VERDİK” DEDİ, TEPKİLER CHP SEÇMENİNE SİTEMLE TİP VE MEMLEKET PARTİSİ ADAYLARINDAN GELDİ
Süt Birliği
Okundu
31 Mayıs 2023 - 23:40
Süt Birliği

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan ve 14 Mayıs seçiminde CHP listesinde Muğla Milletvekili seçilen Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye Büyük Millet Meclisine ailesiyle giderek kaydını yaptırdı. Milletvekili Özdağ’ın rozetini kızı Rümeysa Selcen Özdağ taktı.  Milletvekili Özdağ, “Biz, 10 milletvekili arkadaşımız ile CHP’ye istifa dilekçelerimizi verdik. TBMM’ye de vermiş bulunuyoruz. Yemin töreninde kendi partimizle yemin edeceğiz” dedi. Yapılan açıklamaya CHP sessiz kalırken TİP Muğla Milletvekili Adayı olan Mehmet Aslantuğ ve Memleket Partisi Muğla Milletvekili Adayı olan Canan Karaosmanoğlu, Twitter hesaplarından attığı mesajlarla CHP seçmenine adeta sitemde bulunarak tepki gösterdi…

MECLİSE KAYDINI YAPTIRDI VE CHP’YE İSTİFA DİLEKÇESİ VERDİ

14 Mayıs seçiminde milletvekili olan isimler mecliste kaydını yaptırmaya devam ediyor. 28. Dönem Milletvekili seçiminde Cumhuriyet Halk Partisinden Muğla Milletvekili seçilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ ailesiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisine giderek kaydını yaptırdı.Muğla Milletvekili Özdağ’ın rozetini kızı Rümeysa Selcen Özdağ taktı. CHP listesinden Muğla Milletvekili seçilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, TBMM’de kayıt işlemlerinin ardından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin, adil bir seçim sürecinin yürütülmediğini savundu. Yerel seçimlerin yaklaştığını anımsatan Özdağ, “10 ay sonra yapılacak olan belediye başkanları seçimlerine hazırlanacağız. Gerçek millet iradesinin orada tecelli edeceğini göreceğiz. Orada milletin belediye başkanları çıkacak, orada yarışacağız. Orada bir turnusol kağıdını göreceğiz. Bu seçimlerin ne kadar adil olduğunu ne kadar millet iradesini yansıttığını göreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.”

10 MİLLETVEKİLİ ARKADAŞIMIZ İLE CHP’YE İSTİFA DİLEKÇELERİMİZİ VERDİK”

Bir gazetecinin “Millet İttifakı’nın bir özeleştiri süreci var. Ayrılmalar olur mu?” sorusu üzerine, “Biz, 10 milletvekili arkadaşımız ile CHP’ye istifa dilekçelerimizi verdik. TBMM’ye de vermiş bulunuyoruz. Yemin töreninde kendi partimizle yemin edeceğiz. Ama burada Millet İttifakı ile birlikte yürümeye, milletin problemlerini Meclis’e yansıtmaya devam edeceğiz. Çünkü 10 ay sonra belediye başkanları seçimleri var. Ona hazırlanmamız gerekiyor. Öz eleştiri yapılmalı, eleştirilere açığız. ‘Eşit bir seçim değildi, adil bir seçim değildi’ evet doğrudur. Ama buna rağmen kazanabilirdik. Ekonomik krizin olduğu, medyanın susturulmak istendiği, yargının siyasallaştırıldığı bazı konularda, böyle bir iklimde çok rahat kazanmamız gerekiyordu.” sözlerini sarf etti.

ASLANTUĞ “BÖYLE BİR ZEMİNİ ÖNDEN OKUMAK”

Selçuk Özdağ’ın bugün beraberindeki 10 kişiyle birlikte CHP yönetimine istifa dilekçelerini verdiklerini açıklamasının ardından TİP Muğla Milletvekili Adayı olan Mehmet Aslantuğ, Twitter hesabından attığı mesajla Özdağ’ın açıklamasına tepki gösterdi.

Özdağ’a tepki gösteren Mehmet Aslantuğ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kaydetti; “Bunu hatırlatmak istemezdim! Belki de böyle bir zemini önden okumak; muhtemel açığa yapılacak hesapları / propagandaları görmek, hiç girmemek daha da doğruydu; ama, biz kendi adımıza hesap yapmayı ayıp bildik. Muğla’nın CHP seçmenine hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

KARAOSMANOĞLU, “MUHARREM İNCE UYARMIŞTI…”

Memleket Partisi Muğla Milletvekili Adayı olan Canan Karaosmanoğlu’da, Selçuk Özdağ’ın açıklamaları sonrası sosyal medyadan tepki gösterenlerden oldu.

Muharrem İnce’nin genel başkanlığını yaptığı Memleket Partisi Muğla Milletvekili Adayı Canan Karaosmanoğlu, “Muharrem İnce uyarmıştı… Muğla CHP seçmenini milletvekili olarak seçtikleri Selçuk Özdağ için çok tebrik ediyorum…” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla