Milas Çizgi Gazetesi

Olivtech’e Milas Damgası

Olivtech’e Milas Damgası
Süt Birliği
229 okundu Okundu
26 Mayıs 2022 - 12:07
Süt Birliği

Zeytin ve organik sektörü İzmir’de buluşuyor… AB Coğrafi işaretiyle sektörün marka ismi olan Milas Zeytin ve Zeytinyağında söz sahibi olduğunu fuara katılımı ve katılımcısıyla da göstermiş oldu. Ziyaretçilerini alan girişinde karşılayan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Milas Standı renkli görüntü ve etkinlikleriyle adeta fuara damgasını vurdu…

Türk fuarcılık sektörünün güçlü kuruluşu İZFAŞ’ın düzenleyeceği 10. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ile organik sektörünün Türkiye’deki tek ihtisas fuarı olan Ekoloji İzmir, 26 – 29 Mayıs 2022 tarihlerinde fuar izmir’de gerçekleştiriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Olivtech Fuarı, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin (UZZK) desteğiyle, Ekoloji İzmir Fuarı, Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) desteğiyle eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

3 gün sürecek olan fuara Milas Ticaret ve Sanayi odası üyeleri adına da yer verdiği stantlarla renk katarken Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, Milas Mahalle Muhtarları Derneği,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri oda hizmet binası önünden kaldırılan araçla toplu halde etkinliğe katılım sağladı.

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas İlçe Mili Eğitim Müdürü İsa Bal, Eski Muğla Milletvekillerinden İrfettin Akar, Fevzi Topuz, Muğla Ticaret Borsası Meclis Başkanı Uğur Özen, Tariş Milas SS. 153. Nolu Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatifi Başkanı Kamil Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği Başkanı Baki Öner, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerinin de katılım sağladığı etkinlik Dibekderesi Mahallesinden Davul Zurna Ekibinin yöresel oyunları ve Milas Yörük Obaları Kültür Derneğinin halk oyunları eşliğinde alanda adeta görsel bir şölen yarattı.

Milas’ı sloganlarla ellerinde taşıdıkları küçük pankartlarla tanıtmaya çalışan ekip stantları ve fuar alanını davul zurna eşliğinde dolaşarak ilgi odağı oldu…

Zeytin ve zeytinyağı sektörünün adresi Zeytinin anavatanı Anadolu’nun ürün çeşitliliğini sergilemek, Türk firmalarının uluslararası pazarda rekabet güçlerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen Olivtech; sektörün önde gelen katılımcılarını dünyanın dört bir yanındaki profesyonel alıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda üretici, ithalatçı, distribütör, şef, gıda sektörü profesyonelleri, şişe üreticileri, makina üreticileri, zincir süpermarket alım heyetleri, zincir otel satın almacıları ve tüm sektörel ziyaretçiler, Olivtech’te bir araya gelecek. Adana, Bursa, Çanakkale, İzmir, Kars, Kilis, Mersin, Tekirdağ’dan pek çok firmanın yer alacağı Olivtech’te; Almanya başta olmak üzere, Cezayir, Fas, Hollanda, İspanya, İran, İtalya, Libya ve Tunus’tan ziyaretçiler bekleniyor. Fuar süresince Olivtech kapsamında ünlü şeflerin katılacağı mutfak performansları gerçekleştirilecek. Sadece sertifikalı ürünler “Organik tarımın başkenti” olarak bilinen İzmir’de açılan Ekoloji İzmir Fuarı, organikten kozmetiğe, gıdadan ve sertifikasyon kuruluşlarına kadar yenilikçi geniş bir ürün yelpazesi sunacak. Türkiye’yi uluslararası alanda temsil eden organik sertifikalı ürünlerin ve sektörün tüm paydaşlarının yer aldığı tek fuar olan Ekoloji İzmir’de; “Ekoloji Ormanı” ve “Organik Pazar” alanı yer alacak. Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Denizli, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Mersin, Muğla ve Uşak’tan birçok firmanın katılımcı olacağı Ekoloji İzmir’de; Almanya, Fransa, Hindistan, Hollanda, İran, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan’dan gelecek profesyonel ziyaretçiler katılımcılarla buluşacak. Son iki gün halka açık 26 – 29 Mayıs 2022 tarihlerinde fuarizmir’de düzenlenecek 10. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ile Ekoloji İzmir Fuarı 4 gün sürecek. Ayrıca fuar kapsamında birçok ünlü ismin katılacağı söyleşi ve paneller gerçekleşecek. Fuarların son iki günü halka açık olacak. Fuar ziyaretçileri, yeni hasat ürünlerini keşfedeceği gibi üretim teknolojileri bölümünde sektörün son teknoloji örneklerini bulabilecek.

2022 Yılı Milas’ın tanıtım yılı olacak…

Milas Standının ev sahibi olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, “Marka değerini Avrupa düzeyinde tescillettiğimiz Milas Zeytinyağımızın tanıtımının yanı sıra Milas değerlerini tanıtmak adına sürdürdüğümüz çalışmaların sergi alanı olan Olivtech fuarımızda Milaslı firmalarımızın ve kooperatiflerimizin yanı sıra Milas Yörük Obaları Kültür Derneğimiz, Dibekderesi Mahallemizden Davul ve Zurna ekibimiz gaziler derneğimiz ve üreticilerimiz ile basınımız bugün burada bizlere güç ve renk kattılar.

Fuara yönelik çalışmamızı yıl boyu tasarlayarak damgamızı vurmak adına gereğin yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve tekrarlıyorum 2022 yılı Milas’ın tanıtım yılı olacak” dedi.

Fuar’ın yıldızı Milas

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise fuar alanını dolaştığını böylesi önemli bir bölgede ve fuarda renkli görüntü ve lezzetleriyle adeta fuarın yıldızı Milas olduğunu belirterek emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla