Milas Çizgi Gazetesi

NEYE MUHTAÇ İZAHA MI? MİZAHA MI?

NEYE MUHTAÇ İZAHA MI? MİZAHA MI?
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
Okundu
21 Kasım 2023 - 9:36
Süt Birliği

İçinde yaşadığımız dünyada öyle şeyler ile karşılaşıyoruz ki inanın bunları anlamlandırmak imkânsız bir hal alıyor bazen…

İnsan yaratılmış varlıkların içinde ayrı konumlandırılmış güzide bir yeri olsa dahi çoğu zaman insan olma vasfından kopup bu özelliğini yerle yeksan edebiliyor.

Şöyle bir dünyamıza bakınca bir tarafta uzayda yaşamı sorgulayan, yapay zeka ile yakın gelecekte yüzlerce meslek dalını ortadan kaldıracak olan, kanserin tedavisini bulan insanlığın, bir taraftan da yakın geleceğin en önemli sorunları olan enerji susuzluk gibi bir çok problemle de mücadele etmesi gerekiyor…

Lakin aslında insanlığın ortak mücadelesini gerektiren ve bizi birbirimize bağlaması gereken birçok konu varken suni savaşlar suni problemlerle adeta zaman kadar değerli bir kavramı bozuk para gibi harcıyoruz.

Sanki insanlığın bütün dertleri bitmiş artık can sıkıntısı sarmışçasına sözüm ona dünyanın en modern toplumları zulüm ve zalimliklerinden geri durmuyorlar.

Bunlar çok derin ve kendi içinde tezatlıklar barındıran konular lakin ben dönüp kendi vatanıma bakınca oturup ağlıyorum. Zira bu kadar çok kötülüğü bir arada görmek beni üzüyor, düşündürüyor.

Gelin birkaç örnekle ne demek istediğimi izah edeyim dedik ya izaha mı mizaha mı muhtaç önce izah edelim…

Mesela yargı hukuk garabetinden daha önce bahsetmiştim ya kendi yaptığı yasalara kendi uymayan uymadığı yasaya düzenleme getirip yine uymayan bir iktidarımız var. Bir bakanlık ülkede yoksulluk yok diyor aynı gün bir başka bakanlık yardım yaptığımız yoksul sayısı her gün artıyor diyor istatistik verileri ile…

Yahu bu ne çelişki sanırsın 9 partili koalisyon hükümeti…

Siz hiç hastane zinciri olan bir adamın hastalıklar bitsin isteyeceğine inanıyor musunuz ben inanmıyorum en basit örneği pandemi sürecindeki yanlışlara gelin kısaca  değinelim Çin’de ilk vakalar çıktığında  önlem almayıp şov yapan Sağlık Bakanımız vakalar patlayınca  ürettiği aşı ve bu aşının başka ülkelere de verilmesi ile övünüyor halbuki o aşıların zararlarının faydasından  çok olduğu artık tüm dünyada kabul görüyor maske meselesi de benzer bir konu insan denilen varlık ağzı  ve burnuyla nefes alır acaba Sağlık Bakanı insanları maskeye zorlarken nereden nefes alacağımızı da söylese miydi…

Mesela eğitim sistemini tek cümle ile anlatalım üniversite mezunu cahiller ordusuyla dolu ülkemiz…

Ekonomiye girmiyorum bile ev kirasını 20 bin olduğu şehirde 20 bin altında maaş varsa zalim olan sadece patron değildir o şehrin belediye başkanı kaymakamı valisi ve o ülkenin hükümeti de zalimdir.

Bir başka konuda bugünlerde durmadan bir çete çökertiliyor hayırdır inşallah bu kadar çete vardı madem Sayın Soylu nereye bakıyordu, bir de insanın aklına bir iki soru geliyor mesela bu Polat’lar başrol mü figüran mı?

Bir de acaba Soylu döneminde bu çeteler vardı da gereği yapılmadıysa bunun bir hesabı sorulmayacak mı ya da bugün yaşanan aslında çete operasyonu değil de bir şeyleri gizleme unutturma üstünü kapatma operasyonu mu yani dikkatler başka yöne çekilerek bir şeyler mi yapılıyor. Sadece sordum ve sustum.

Ancak bütün bunlar yaşanırken bu ülkede hiç mi aklı selim ilim irfan sahibi kimse yok diye dönüp gözlerimiz iktidar içi muhalefet arıyor oda yok ya da cılız.

Muhalefete dönünce de başka bir manzara koltuk derdine düşmüş hala oyuna talip olduğu seçmeni bile tanımaktan aciz bırakın ülkeyi yönetmeyi oturduğu sokağı yönetemeyecek bir kafa görüyoruz.

Şimdi bütün bunlar elbet izaha muhtaç ama izah edemiyorsanız rahmetli Levent Kırca misali mizah edeceksiniz artık…

Bence artık bizi mizahta kurtarmaz ama gelin biz mizah kısmında kalalım zira artık vicdanlar bu yükü kaldırmıyor.

Allah bu iktidara da bu muhalefete de hidayet versin ıslah etsin inşallah.

Ne diyor şair; “İdraki mali bu küçük akla gerekmez zira bu terazi bu kadar sikleti çekmez”

Ağlanacak halimize gülmeye devam…

Sevgili hemşehrilerim sizlerden ricam daha güzel bir Milas için ne olur kafa yoralım kafa yoranlara destek olalım mahalle muhtarı bile seçerken geçmişine hizmetine ve insan kalitesine bakalım futbol kulübüne başkan seçmediğimizi idrak edelim…

Daha güzel bir Milas için buna ihtiyacımız var…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla