Milas Çizgi Gazetesi

MUĞLA’NIN TEK RESMİ GALERİCİLER SİTESİ OTOMİL, 64 İŞYERİYLE HİZMETE BAŞLIYOR

MUĞLA’NIN TEK RESMİ GALERİCİLER SİTESİ OTOMİL, 64 İŞYERİYLE HİZMETE BAŞLIYOR
Süt Birliği
Okundu
05 Temmuz 2024 - 10:53
Süt Birliği
Muğla’nın tek resmi galericiler sitesi olan Otomil, 64 işyeriyle hizmete başlıyor. Bu site, bölgedeki araç alım-satım işlemlerini daha organize ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için önemli bir adım olacak.

 

Muğla, araç alım-satım sektöründe önemli bir adım atarak, bölgenin tek resmi galericiler sitesi Otomil’i hizmete açtı. Toplamda 69 işyerinin bulunduğu Otomil, modern altyapısı ve geniş yelpazede sunduğu hizmetlerle dikkat çekiyor.

Otomil, araç alım-satım işlemlerinin daha düzenli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini hedefliyor. Sitenin açılışıyla birlikte hem galericilerin hem de araç almak isteyen vatandaşların beklentileri karşılanmış olacak.

MODERN ALTYAPI VE GENİŞ HİZMET YELPAZESİ

Otomil, sahip olduğu modern altyapı sayesinde hem galericilere hem de müşterilere konforlu ve güvenli bir alışveriş ortamı sunuyor. Milas Burgaz Mahallesinde kurulan Site içerisinde bulunan 69 işyeri, geniş otopark alanları, bakım ve onarım hizmetleri, sigorta ve finansman danışmanlığı gibi pek çok olanakla destekleniyor.

BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI

Otomil’in açılışı, Muğla ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak. Yeni iş yerleri ve ticari faaliyetler, bölgedeki istihdam oranını artırırken, yerel ekonomiyi canlandıracak.

GÜVENLİ VE DÜZENLİ ALIŞVERİŞ

Otomil, Muğla’daki araç alım-satım işlemlerini daha güvenli ve düzenli hale getirmeyi amaçlıyor. Resmi galericiler sitesi olarak, hem satıcılar hem de alıcılar için güvenli bir ticaret ortamı sunarak, dolandırıcılık ve benzeri olumsuzlukların önüne geçmeyi hedefliyor.

ARTIK KONUT ALTINDA MOTORLU KARA TAŞITI TİCARETİNE SON

Yıllardır gündemde olan konut altlarındaki oto galerilerin toplu iş yerlerine ya da yönetmelikte belirtilen vasıflardaki ticari alana taşınmasına yönelik düzenleme yürürlüğe girdi. Söz konusu uygulama kapsamında artık konut ruhsatlı yapıların altında oto galeri açılamayacak. Açılmış olanlar ise yönetmelikte gösterilen yerlere taşınacak. ’İş yeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’’ ile kesinlik kazanan düzenleme LPG’li araçların patlama ve yangın riski ile satışa çıkarılan araçların kaldırım ve yol işgali sonrasında gündeme gelmişti. Yürürlüğe giren düzenleme sonrası artık bina altlarında yeni oto galeri açılışına izin verilmeyecek. 9 Haziran 2020 tarihinden itibaren oto galeriler öncelikle toplu iş yerlerinde açılabilecek. Mevcutta hizmet verenler için ise taşınmalarına yönelik bir tarih paylaşılacak. Taşınma süreciyle birlikte binlerce dükkanın da boşa çıkması bekleniyor. Ancak tarih son bir ertelemeyle geçici bir tarihe uzatıldı. Milas Otomil Galericiler sitesi ile bu düzenlemeye Belediye desteği olmadan hazırlanmış oldu.

VK İnşaat Güvencesiyle tamamlanan projeyle Milas bir sektörü sorunlarına çözüm olmuş oldu. Milas esnafına yakışan bir projeyi Belediye Desteksiz firma olarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden VK İnşaat Sahibi Vedat Kaçar, “kent vizyonuna yakışan ve oto mobil sektörünün kanayan yarası olan galericileri kent merkezindeki çermekeş görüntüden kurtarmak yasayla zorunlu kılınan bina altlarından yakışan siteye taşınmalarına öncü olmak için bu adımı attık.

Kentimize hayırlı olması dileğiyle” ifadeleriyle araç ticareti yapacak ve Otomobil alıp satacak Milas halkını faaliyetlerine başlayan Otomil Oto Galericiler Sitesine davet etti…

Sonuç

Muğla’nın tek resmi galericiler sitesi Otomil, 64 işyeriyle hizmete başlamış bulunuyor.

Modern altyapısı, geniş hizmet yelpazesi ve güvenli alışveriş ortamıyla, bölgedeki araç alım-satım işlemlerine yeni bir soluk getirecek. Otomil’in, Muğla ekonomisine ve ticaretine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla