Milas Çizgi Gazetesi

MUĞLA VOLEYBOLUNUN DUAYEN HOCASI EŞREF METE HOCAYI TANIYALIM

MUĞLA VOLEYBOLUNUN DUAYEN HOCASI EŞREF METE HOCAYI TANIYALIM
Süt Birliği
Sercan ErginTÜM YAZILARI
Okundu
08 Eylül 2023 - 9:42
Süt Birliği

Merhaba Milas Çizgi Gazetesi Teknik Alan Köşesi okurları bugün sizlere köşemde, uzun yıllardan beri görev yaptığı okul takımlarında gerekse Milas Belediye Spor Voleybol takımlarında çalıştırdığı sporcuları profesyonel takımlara gitmesini sağlayan, Türk voleyboluna sayısız elit voleybolcular kazandıran Muğla Voleybolunun duayen hocalarından emekli beden eğitimi öğretmeni olan sayın Eşref Mete hocamızı tanıtacağım.

Eşref Mete 09.01.1956 yılında Datça’da dünyaya geldi. Babası öğretmen olduğu için küçüklüğü Datça Karaköy, Köyceğiz Hamitköy, Bodrum Yakaköy ve tekrar Köyceğiz merkez olmak üzere Muğla yöresinde geçmiştir.

Sayın Mete ilkokulu Köyceğiz Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu Köyceğiz Naip Hüseyin Ortaokulu ve Milas Merkez Ortaokulu’nda, liseyi ise şu an Cumhuriyet Anadolu olan Milas Lisesi’nde tamamladı. Sayın Mete liseyi bitirdikten sonra Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü’nün sınavlarına girerek beden eğitimi öğretmeni oldu. İlk görev yeri Gaziantep Nizip ilçesi, ikinci görev yeri Siirt’in ilçesi olan Batman’a tayin oldu. Daha sonra sırasıyla gene Siirt’in bir ilçesi olan Baykan’a oradan da tayini Milas Selimiye İlkokulu’na çıktı… Selimiye’den bir yıl görev yaptıktan sonra Çankırı iline atandı. Üç yıl burada görev yaptıktan sonra tayini Milas Lisesi’ne çıktı. Sayın Mete Milas Lisesi’nde aralıksız 16 yıl öğretmen ve idarecilik yaptıktan sonra emekli oldu.

Selimiye’de görev yaparken çalıştırdığı okul takımını il birincisi yaptı. Sayın Mete Çankırı’da görev yaparken il temsilciliği görevinde bulundu.

Sayın Mete uzun yıllardan beri kurucusu olduğu Milas Belediye Spor Kulübü’nde bugüne kadar yüzlerce voleybolcuyu çalıştırarak kulübüne katkılarda bulundu Sayın Mete bir zamanlar Türkiye 3’cü liginde yer alan Milas Spor Erkek Voleybol Takımını çalıştırarak Türk voleyboluna kaliteli voleybolcular kazandırdı.

Muğla Voleybolunun duayen voleybol hocası sayın Mete 2006 yılında kurulan Milas Belediye Spor Voleybol takımında kız ve erkek voleybol takımlarında uzun yıllardan beri teknik adam ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Duayen Hoca uzun yıllardan beri erkek ve bayan voleybol takımlarında görev yapmaktadır. Yılların deneyimli teknik adamı bugüne kadar Türk voleyboluna sayısız elit voleybolcular kazandırdı. An itibariyle birlikte çalıştığı Beden Eğitimi öğretmeni sayın Ünsal Çelik Hoca ile voleybol spor okulunda 100 kişilik voleybolcu ordusuyla haftanın her günü gece gündüz çalışarak Milas Belediye Spor takımına büyük katkılar sağlamaktadır. Muğla voleybolunun tanınmış hocası Eşref Mete Hocamıza uzun ömürler diliyorum. Sayın Hocam Muğla Voleyboluna Milas Belediye Spor kulübü olarak verdiğiniz engin katkılardan dolayı zatıalinize köşemden sevgi ve saygılar sunuyorum. Allah size sağlıklı uzun ömürler versin, sizin gibi donanımlı voleybol hocalarına Milas’ın ihtiyacı var.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla