Milas Çizgi Gazetesi

MUĞLA VALİLİĞİ’NDEN SICAK HAVA DALGASI UYARISI

Süt Birliği
12 Temmuz 2023 - 11:06
MUĞLA VALİLİĞİ’NDEN SICAK HAVA DALGASI UYARISI
Süt Birliği

Muğla Valiliği’nce yapılan duyuruda, bölgemizin sıcak hava dalgası etkisine gireceği, sıcak ve kuru hava ile birlikte rüzgârın etkisini arttıracağı uyarısı nedeniyle yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması uyarısında bulunuldu.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre Ege bölgesi sıcak hava dalgası etkisine girecek, sıcak ve kuru hava ile birlikte rüzgârın etkisini arttıracağı öngörülüyor.

Muğla Valiliği’nce yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Bu nedenle; Valilikçe yasaklanan ormanlık alanlara kesinlikle girilmemesi, Yol kenarlarına yangına neden olabilecek cam ve pet şişe, sigara izmariti gibi çöplerin bırakılmaması, Anız, bahçe ve sera temizliği gibi hiç bir suretle orman yangınları açısından risk teşkil edecek ateş yakılmaması, Orman ve diğer yangınlar açısından çok dikkatli davranılması, Görülen olumsuzlukların bekletilmeden 112 Acil Çağrı Merkezi’ne iletilmesi konularında daha duyarlı olunması, özellikle önümüzdeki günlerde ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla