Milas Çizgi Gazetesi

MUĞLA MAHALLİ LİGİNDE YER ALAN MİLAS’I TEMSİL EDEN TAKIMLARIMIZDAN SÖZ ETMEK İSTİYORUM   

MUĞLA MAHALLİ LİGİNDE YER ALAN MİLAS’I TEMSİL EDEN TAKIMLARIMIZDAN SÖZ ETMEK İSTİYORUM   
Süt Birliği
Sercan ErginTÜM YAZILARI
Okundu
24 Mayıs 2024 - 10:58
Süt Birliği

Merhaba Milas Çizgi Gazetesi ‘Teknik Alan Köşesi’ okurları bugün sizlere köşemde, 2023-2024 sezonunda Muğla Mahalli Liginde yer alan Milas’ımızı temsil eden takımlarımızdan kısada olsa söz etmek istiyorum.

İzninizle bu sezon Muğla Mahalli Birinci Amatör kümede yer alan başarılı bir sezon geçirerek Mahalli Süper Amatör kümeye terfi ederek adından söz ettiren Milas Kıyıkışlacık İasos Spor takımından bahsetmek istiyorum. 2 sezon önce Muğla Mahalli ikinci amatör kümede kurdukları iyi kadro ile ilk önce Birinci Amatör lige, bu sezon başında kurdukları elit kadro ile grubunda namağlup şampiyon olarak mahalli süper amatör lige terfi eden Kıyıkışlacık İasos Spor Kulübü geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurul sonrasında istifa eden, görev kabul etmeyen Akın Durmaz başkanlıktan ayrıldı yerine Sercan Kaya yeni kulüp başkanı oldu. Bu sezon ilk kez süper amatör kümede yer alacak olan Kıyıkışlacık İassos Spor kulübümüze Mahalli Süper Amatör ligde başarılar diliyoruz. Yeni yönetim kurulu üyeleri süper amatör kümede başarılı olmak için iyi transferler yapacaklardır diye düşünüyorum.

Kıyıkışlacık İasos Spor Kulübü’müzün yanı sıra geçtiğimiz sezon başında isim değişikliğine giderek adını yapılan genel kurul sonrasında Milas Gençlik Spor iken Doktor Alp Milasspor olarak değiştiren Doktor Alp Milasspor kulübü Süper Amatör kümede grup müsabakalarında kurdukları iyi kadro ile grup müsabakalarında aldıkları iyi sonuçlarla grubu birinci sırada tamamladı. Elde edilen bu başarının ardından Doktor Alp Milasspor Kulübümüz play off müsabakalarına arka arkaya iki kötü netice alarak girince Play off müsabakalarında taraftarlarının kendilerinden beklentilerine cevap veremediler. Geçtiğimiz sezondan ders çıkararak Doktor Alp Milasspor Kulübümüz 2024- 2025 sezonunda nasıl bir kadro kurarak Süper Amatör lige katılacaklar ben merak ediyorum. Doktor Alp Milasspor alt yapılarda 10 değişik branşta yer almaktadır. Profesyonel takımlarda bile olmayan 10 değişik branşta Milas’ı temsil etmek bence çok önemli. Doktor Alp Milasspor bu sezon süper amatör takımının aldığı başarılı neticelerin ardından Mahalli U17 liginde gruptan namağlup çıkarak U17 liginde an itibariyle play off müsabakalarına katılmaktadırlar. Yeni sezonda Doktor Alp Milasspor takımımıza şimdiden başarılar diliyorum.

Süper Amatör Küme’de sezon başında Türkiye’de profesyonel takımlarda futbol oynayan sporcuları amatörlüğe döndürerek kadrosuna kaliteli sporcuları kazandıran Milas Belediye Milasspor Kulübümüzden de söz etmek istiyorum. Mor beyazlı ekibimiz şanlı taraftar grubu ile Muğla Mahalli Liginde en vefalı taraftar grubuna sahip kulübümüzdür. Mor beyazlı ekibimiz sezon başında kurdukları kaliteli kadro ile herkese bu kadro namağlup şampiyon olur imajı vermelerine rağmen üzülerek yazıyorum şanlı taraftarlarının beklentilerine cevap veremediler. Köşemden sezon başından beri özveriyle takımlarına maddi ve manevi katkılarda bulunan Milas Belediye Milasspor Kulübümüzün Yönetim kuruluna verdikleri özverili hizmetler için teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Milas Belediye Milasspor Kulübü Yönetim kurulu üyeleri bundan üç ay önce alt yapının başına Muğla’nın başarılı teknik adamı Mustafa İçöz Hocayı getirerek önemli bir karar aldılar. 3 ay gibi kısa zaman içerisinde Mustafa İçöz Hoca Milas Belediye Milasspor alt yapısına U11, U13, U15 takımlarını kurarak gelecek için iyi işler yaptılar. Mor beyazlı ekip alt yapısında yer alan yetenekli oyuncularıyla mahalli ligde alt yapılarda başarılı oldular. Milas’ın milli takımı diye adlandırılan mor beyazlı ekibimiz önümüzdeki 2024-2025 sezonunda inşallah amatör takımı başta olmak üzere alt yapı takımlarıyla çok başarılı olurlar. Geçtiğimiz sezonda Muğla Mahalli Birinci Amatör kümede yer alan Milas’ın eski köklü kulüplerinden Sar Yapı Dörtyol Spor takımımız birinci amatör kümede grubu namağlup bitirmelerine rağmen süper amatör kümeye terfi edemediler. Bence çok başarılı bir sezon geçiren Sar Yapı Dörtyol Spor Kulübümüze 2014-2025 sezonunda başarılar dileriz. Herkese sevgi ve saygılar sunuyorum.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla