Milas Çizgi

MİTSO, 100. YILINI KUTLADI

MİTSO, 100. YILINI KUTLADI
Süt Birliği
84 okundu Okundu
28 Ekim 2023 - 23:26
Süt Birliği

Cumhuriyetimizin kuruluşuyla yaşıt olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO), 29 Ekim 2023 Pazar günü büyük bir gurur ve coşku ile kutlayacağımız Cumhuriyetimizin 100. Yılında, MİTSO da kendi kuruluşunun 100. Yılını kutlayacak.

 

MİTSO yönetimi ve Meclis Üyeleri bugün Oda’nın bahçesinde gerçekleşen kokteyl ile kuruluşlarının 100. Yılını kutlarken Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, son 10 yılda nelerin başarıldığını anlattı.

Öte yandan üyeliklerinde 50’nci yılını dolduran ve işletmelerinde istihdam sağlayanlara da birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Garnizon Komutanı Albay Muammer Mersincik, İlçe Emniyet Müdürü Fevzi Söztutar başta olmak üzere ilçemizdeki tüm sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Oda üyesi işletme sahipleri, yönetim ve meclis üyeleriyle kalabalık bir davetli topluluğunun yanı sıra Muğla il bazı ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının katıldığı 100’ncü kuruluş yıldönümü kutlamalarında renkli görüntüler yaşandı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı reşit Özer, göreve geldikleri 2013 yılından beri yani son 10 yılda MİTSO olarak birçok konuda ilkleri başardıklarını anlattı.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından yokluklarla mücadele eden bir avuç insanın, Mustafa Kemal önderliğinde tüm dünyaya örnek olan bağımsızlık mücadelesini verdiğini belirten Özer; “Verilen kurtuluş mücadelesinin ardından bir akşam en yakın arkadaşlarına, ‘Yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz’ diyerek, Türk ulusunun karakterine uygun en iyi yönetimin cumhuriyet olduğunu, böylece verilen kurtuluş mücadelesinin cumhuriyetle taçlandırılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, bu toprakların vatan olması için canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Cumhuriyetimizin kurulduğu yıl Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurulduğunu belirten Özer; “Kuruluşundan bugüne görev alan tüm başkanlarımıza, meclis üyelerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Ebediyete intikal eden tüm üyelerimizi de rahmetle anıyoruz” dedi.

10 YILDA NELERİ BAŞARDIK…

Görevde oldukları 10 yılda yönetim ve meclis olarak birçok ilklere imza atıldığına dikkat çeken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer konuşmasını şöyle sürdürdü:

“10 yıl önce zeytinyağı fabrikamız 60-70 civarında, marka sayımız ise 20’lerdeydi. Özellikle Avrupa Birliği Coğrafi İşareti’ni aldıktan sonra bugün modern tesis haline dönüşen fabrika sayımız iki katına yaklaşırken, marka değeri kazanmış 70’den fazla ürünümüz var.

Sadece Memecik marka zeytinimiz ve bu zeytinden elde ettiğimiz zeytinyağımız değil; 16’ncı yüzyıldan bugüne gelen Milas halısı, toplam çam balı üretiminin önemli bir bölümü de yine Milas’a ait. En fazla kovan sayısı bu ilçededir. Öte yandan Milas’ın otlu böreği, Çıntarı gibi toplamda 11 yerel ürünümüzün tescili alındı. Sırada yenileri var.

Balıkçılık, madencilik ve diğer sektörler bizim için çok önemli ve göreve geldiğimiz ilk günden bugüne aralıksız tüm sektörleri geliştirmek için çalışıyoruz. Başlangıçta kimse başaracağımıza ihtimal vermedi ancak bizler yılmadık. Çünkü hedefimiz bu kentin marka değerini yükseltirken diğer yandan da bu kentin ticaret erbabının, üreticisinin daha fazla kazanmasını hedeflemiştik. Bu hedefimizden şaşmadan yönetim ve meclis olarak Milas için çalışmaya devam ediyoruz.

Bugün hem cumhuriyetimizin hem de Oda’mızın kuruluşunun 100’ncü yılını kutlamak için toplandık. Böyle bir günü yaşamak hepimizi gururlandırıyor ve bundan sonraki çalışmalar için bizleri büyük bir güç veriyor.

Bugün aramızda Oda üyeliğinde 50’nci, 60’ncı yılını dolduran çok değerli üyelerimiz var. Onlarla birlikte yarattıkları istihdam ile bu kentin ekonomisini can suyu olan çok değerli firma sahiplerimiz var. Huzurunuzda herkese emekleri ve çabaları için teşekkür ediyorum. Ortak çabamız, ortak gayemiz Milas’ımızın marka değerini daha yükseklere çıkarmak” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Özer’in konuşmasının ardından Oda üyeliğinde 50’nci, 60’ncı yılını dolduran ve yarattıkları istihdam nedeniyle birçok firma yetkilisine birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Öte yandan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından Milas Kaymakamı, Milas Belediye Başkanı ve ilçenin diğer protokol üyelerine de katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Programın son bölümünde ise oda yönetimi ve meclis üyeleri tarafından 100’ncü yıl pastası kesildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla