Milas Çizgi Gazetesi

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN’DAN BAŞKAN GÜRÜN’E;“MUĞLA’DA KORKU İMPARATORLUĞU KURMUŞSUN”

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN’DAN BAŞKAN GÜRÜN’E;“MUĞLA’DA KORKU İMPARATORLUĞU KURMUŞSUN”
Süt Birliği
64 okundu Okundu
23 Ağustos 2022 - 13:14
Süt Birliği

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Yörük Türkmen Şenliğinde yaşananlar ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Milletvekili Gökcan, “Hem davet ediyorsunuz, hem de Şenliğe katılan tek vekili niçin konuşturmuyorsunuz? Sayın Kılıçdaroğlu’nu Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde haksızlığa uğrayan emekçilerimiz için adalet yürüyüşü yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Muğla’nın Menteşe ilçesi Sınırsızlık Meydanında AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Yörük Türkmen Şenliğinde yaşananlar ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Ula Belediye Başkanı Özay Türkler, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek, Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, Marmaris İlçe Bakanı Ceyhun Gökmen, Ortaca İlçe Başkanı Hakan Fevzi İlhan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kaplan, Köyceğiz İlçe Başkanı Mehmet İlhan ve çok sayıda partili katıldı.

Milletvekili Gökcan, “Bugün burada Sınırsızlık meydanında, özgürce konuşmak için, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda çalışan işçi kardeşlerimizin haklarını savunmak için bir aradayız” diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Biliyorsunuz ki, geçtiğimiz hafta sonu, CHP’li Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Dernek Başkanı, Yörük Türkmen Şenliğinde konuşma yaptırmadılar. Milletin seçtiği vekili kimsenin susturmaya hakkı yoktur ve olamaz da. Hem davet ediyorsunuz hem de Şenliğe katılan tek vekili konuşturmuyorsunuz. Üstelik yörük bir  vekilini..  Bunu anlamak mümkün değil. Şenliğe, siyasi gölge düşmesin diyenler, CHP’li Menteşe Belediye Başkanı ve CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanına konuşma verip, Siyasi şov yapmalarını sağlamıştır. Demek ki,  birileri bizi susturmakta kararlı. Ama biz susmayacağız. Muğlamızı, hemşerilerimizi her platformda temsil edeceğiz.

“ORHAN AKCAN TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA YAPTI”

Herkesin hakkını ve hukukunu korumaya devam edeceğiz. Muğla Yörük Obaları Dernek Başkanı Orhan Akcan, Pazar günü yapılan saygısızlığı ört bas etmek için dün talihsiz bir açıklama yaptı. Açıklamasında, Muğla’mızın ve ülkemizin birlik ve berberliğinden bahsediyor.  Hiçbir siyasi partinin veya siyasi düşüncenin temsilcisi olmayacağız diyor. Oysa ki, yapılan şenlik tam anlamı ile, CHP’nin şovuydu. Birlik beraberlikten, hoşgörüden bahsediyorlar, bir de milletvekilini konuşturmamak için dernek olarak, prensip kararı aldık diyorlar. Osman Gürün’den aldıkları talimat ile dernek yönettiğini zanneden, yörük kültürüne yakışmayan tavır ve davranış içinde olan Dernek başkanı Orhan Akçan’ı istifaya davet ediyoruz.

“400 İŞÇİMİZ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMAMAKTADIR”

Yaşanan talihsiz olaydan sonra, telefonla arayarak ve sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla bize destek veren tüm yörük derneklerine ve yörük kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bizim  konuşmamıza tahammül edemeyen CHP zihniyeti, geçtiğimiz günlerde, 2 Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında da konuşma isteyen Belediye Meclis üyemiz Eray Çiçek’e söz vermedi. Üstelik, demokratik hakkını kullanmak isteyen meclis üyemize, burası yeri değil diyerek yakışıksız davranışta bulunmuştur. Hâlbuki tam da yeri burasıdır. Eray Başkanımıza Belediye Meclisinde konuşmasına izin verseydi; Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçi kardeşlerimizin mağduriyetini gündeme getirecekti. İşçilerimiz mutsuzdur. Umutsuzdur. Büyükşehir Belediyesi’nde  işçi kardeşlerimize mobing uygulanmaktadır. 400 işçimiz hak ettiği alın terinin emeğinin karşılığını alamamaktadır. Belediyede ücret adaletsizliği vardır. Gördükleri mobing nedeniyle bazı işçi kardeşlerimizin aile huzuru kalmamıştır. Psikolojik destek almaktadırlar. Hatta dayanamayıp, istifalarını vermek zorunda kalan işçi kardeşlerimiz vardır. Son dönemde Muğla Büyükşehir Belediyesinden kaç işçi istifa etmiştir. Büyükşehir Belediyesi bu işçilere, ne kadar tazminat ödemiştir. 2014 yılında Büyükşehir Belediye yasasıyla, Muğla İl Özel İdaresinden ve kapanan Belde belediyelerinden CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ve Bakanlıklara personel geçişleri olmuştur. Aynı dönemde aynı tecrübeye sahip olarak   Bakanlıklara geçen işçi kardeşlerimiz, bugün 15-20 bin TL arasında maaş alıyor. Fakat Muğla Büyük Şehir Belediyesine geçiş yapanlar ise,  maalesef ortalama  5-6 bin TL maaş almaktadır. Mesela, Bodrum Belediyesi’nde aynı kadroda aynı işi yapan bir personel Muğla Büyükşehir  Belediyesi’nde aynı işi yapan personelden 2 kat fazla maaş almaktadır. Bu durum, işçilerin hem motivasyonlarını, hem de belediyenin vatandaşlarımıza sunduğu hizmetlerin verimliliğini düşürmektedir.

“GÜRÜN, ÇİFTE STANDART UYGULAMAYA DEVAM ETMEKTEDİR”

İşçi kardeşlerimizin hakkının gündeme getirilmesine engel olan CHP’li Osman Gürün, çifte standart  uygulamaya devam etmektedir. Çok sayıda Belediye çalışanı sosyal medyadan ve telefonla bizlere ulaşarak, yaşadıkları mobingin ulaştığı boyutu anlatmaktadır. Bugün aramızda olmak isteyen Muğla Büyük Şehir Belediyesindeki 400 işçi kardeşimiz, Osman Gürün’ün mobinginden, baskısından dolayı korktular ve maalesef gelemediler. İşçi kardeşlerimin sizlere çok selamları var. İşçi kardeşim merak etme. Senin hakkını da hukukunu da biz koruyacağız. İşçi kardeşlerimiz, Belediyeden kaçmak ve farklı kurumlara geçmek için bizden yardım istiyorlar. Biz sadece 400 işçi kardeşimizin değil Muğla Büyük Şehir Belediyesi’nde çalışan tüm işçilerin haklarını, hukuklarını savunuyoruz. Biz işçimizin hakkını savunurken CHP Genel Merkezi ne yapıyor? CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Muğla’dan bir çağrıda bulunuyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, hak, hukuk diye, sözde adalet yürüyüşü yaptınız. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığında yaşanan haksızlıklar, hukuksuzluklar, ücret adaletsizliği, mobingler  sizi hiç  ilgilendirmiyor mu? Buradaki haksızlığa uğrayan işçi ve emekçi kardeşlerimiz için de yürüyecek misiniz. Sayın Kılıçdaroğlu sizi CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesinde yaşanan  ücret adaletsizliği için Muğla’ya adalet yürüyüşüne davet ediyoruz. Tabii Sayın Osman Gürün size Belediye’nin kapısını açarsa.

“MUĞLA’DA KORKU İMPARATORLUĞU KURMUŞSUN”

Her fırsatta Milletimizin oyu ile seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a haksız ve hukuksuz be mesnetsiz yere tek adam diyerek iftira atan CHP Zihniyeti Muğla’ya gelsin ve Muğla’da ki tek adamı görsün. Osman Gürün Sen, Muğla’da korku imparatorluğu kurmuşsun. Kendini Muğla’nın sahibi mi sanıyorsun. Sadece Belediye çalışanların değil, tüm sivil toplum kuruluşları, Odalar, Sendikalar, Muhtarlarımız, Muğla’daki iş adamlarımız, esnafımız, hemşerilerimiz  senin zulmünden korkuyor. Muğla’mızı bu anti demokratik uygulamalardan kurtaracağız. Hemşerilerimiz korkmasın, yılmasın,  çoğu gitti azı kaldı. Muğla’daki hemşerilerimiz artık Yetti gari diyor. Haklarını arasınlar, seslerini yükseltsinler. Demokratik yollarla bu köhnemiş CHP zihniyetini sonsuza kadar evlerine yollayacağız.

“ÇOĞU GİTTİ, AZI KALDI”

Farklı fikirlere asla tahammülü yoktur. Yaptıkları, sosyal demokratlık ile hak ile adalet ile adil yönetim ile taban tabana zıttır. Kendisini hakka hukuka farklı görüşlere saygı duymaya davet ediyoruz. Her platformda sosyal demokrat olduğunu, emekten, işçiden yana olduğunu söyleyen CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi emek hırsızlığı yapmaktadır. İşçi kardeşlerimizin haklarını biz savunmaya devam edeceğiz. Emekçinin işçinin yanındayız.  Haklarını alıncaya kadar yanlarında olacağız. Ey Muğlam çoğu gitti, azı kaldı. Kıymetli hemşerilerim. Muğla’da gidiyor gitmekte olan. Biz, Muğla Büyükşehir Belediye  Başkanlığı’nda yaşanan haksızlıkları, hukuksuzlukları anlatmaya, gündeme getirmeye, konuşmaya  devam edeceğiz.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla