Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS’TA HASARIN BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Süt Birliği
07 Haziran 2024 - 13:54
MİLAS’TA HASARIN BOYUTU GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI
Süt Birliği
Muğla’nın Milas ilçesinde dün gece saat 04.00 sularında başlayan şiddetli fırtına, denize kıyısı olan mahallelerde büyük hasara yol açtı. Özellikle Güllük Mahallesi, fırtınadan en çok etkilenen bölgelerden biri oldu ve birçok tekne hasar gördü.

 

Tekne sahipleri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün olası fırtınaya dair önceden bilgilendirme yapmamasını eleştirerek yetkililerden yardım talebinde bulundu. Fırtına nedeniyle tekneler birbirine çarparak ciddi zarar gördü. Birçok tekne sahibi, hasarın nasıl karşılanacağını bilemediklerini belirterek bu konuda yetkililerden yardım istedi. Tekne sahibi bir vatandaş, “Meteoroloji, fırtına konusunda geç kaldı. Eğer önceden bilgilendirme yapılmış olsaydı, teknelerimizi daha güvenli bir yere çekebilirdik” dedi.

Gece boyunca devam eden fırtınanın ardından sabah saatlerinde sakinleşen hava, hasarın boyutlarını gözler önüne serdi. Güllük Mahallesi’nde teknelerin birbirine çarparak zarar görmesi, bölge sakinlerinde büyük bir endişe yarattı. Tekne sahipleri, fırtınanın etkisiyle yaşanan zararın büyük olduğunu ve bu zararın nasıl karşılanacağını bilmediklerini belirtti.

Vatandaşlardan Etkin Bilgilendirme Talebi

Milas ilçesinin denize kıyısı olan mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, benzer durumların tekrar yaşanmaması için daha etkin bir bilgilendirme sistemi talep ediyor. Vatandaşlar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu konusunda daha hassas ve zamanında uyarılar yapmasını istiyor.

Yetkililerden Yardım Bekleniyor

Tekne sahipleri ve mahalle sakinleri, hasarın karşılanması ve benzer felaketlerin önlenmesi için yetkililerden yardım bekliyor. Bölge sakinleri, bu tür doğa olaylarının etkilerini en aza indirmek için önleyici tedbirlerin alınmasını ve daha iyi bir bilgilendirme sisteminin oluşturulmasını talep ediyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla