Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS’TA BEŞ MAHALLEYE EK İÇME SUYU

MİLAS’TA BEŞ MAHALLEYE EK İÇME SUYU
Süt Birliği
Okundu
03 Kasım 2023 - 14:04
Süt Birliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri Milas Ağaçlıhöyük bölgesinde yapacağı çalışma ile Ağaçlıhöyük, Kıyıkışlacık, Güllük, Akyol ve Yaka mahallelerine ek içme suyu sağlayacak.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri içme suyu sorunu yaşayan bölgelerde gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ediyor. İl genelinde projelerini hayata geçirmeye devam eden ekipler son olarak Milas Ağaçlıhöyük bölgesinde 5 mahalle için ilave su temin çalışması başlatıyor.    

Büyükşehir Kuraklığın Etkilerini Azaltmaya Çalışıyor

Son yıllarda artan kuraklık, yeraltı su seviyelerinin düşmesi, yoğun kullanım gibi sebeplerden kaynaklı olarak özellikle içme suyu konusunda tüm dünyada büyük sorunlar yaşanıyor. Bu problemler ülkemizde de baş gösterirken Muğla’da içme suyu kaynaklarında önemli düşüşler gözlemleniyor. Bu kapsamda vatandaşların kuraklıktan en az şekilde etkilenmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri yoğun çaba sarf ediyor. İl genelinde yeni içme suyu kaynakları sağlama mevcut kaynakları yenileme ve suyun verimli kullanılması açısında çalışmalarına devam eden ekipler son olarak Mils’ta 5 Mahalleye ilave su sağlıyor.

Yeni Kaynak Sağlanacak ve 3 Bin Metre Hat Yapılacak

Ağaçlıhöyük bölgesinde yapılacak olan çalışma ile Ağaçlıhöyük, Kıyıkışlacık, Güllük, Akyol ve Yaka mahallerine ek su sağlanacak. Saniyede 25 litre ilave suyun sağlanacağı çalışma kapsamında ayrıca 3 bin metrelik hat çalışması yapılacak. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte özellikle yaz aylarında artan nüfus nedeniyle yetersiz kalabilen su miktarı arttırılarak bölgeye kesintisiz su verilmesi amacıyla önemli bir proje hayata geçecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla