Milas Çizgi Gazetesi

Milaslı Doktorlar Fincancı’yı istifaya çağırdı…

Milaslı Doktorlar Fincancı’yı istifaya çağırdı…
Süt Birliği
123 okundu Okundu
22 Ekim 2022 - 10:54
Süt Birliği

Milas Devlet Hastanesi Hekimleri yaptıkları ortak açıklama ile TTB Başkanı Dr Şebnem Korur Fincancı’yı sert bir dille uyararak istifaya davet etti. Açıklamayı tüm hekimler desteklerken, imza atmayanların daha sert olmasını istedikleri için imzalamadıkları öğrenildi. Açıklama TTB  ve Muğla Tabip Odasına mail yoluyla iletildi…

Türk Tabipleri Birliği Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın TSK’nın kimyasal silah kullandığını iddia etmesi büyük tepki toplamış ve konu hakkında soruşturma başlatılmıştı. Milas Devlet Hastanesi hekimlerinin çoğunluğuda bir açıklama yaparak Fincancıyı istifaya davet etti.

Milas Devlet Hastanesi Hekimlerinin çoğunun onayı alınarak yayınlanan ve karşı çıkan hekim olmazken, açıklamayı yeterince sert olmadığını düşünerek onay vermeyen hekimlerin dışında Milas Devlet Hastanesi Hekimleri imzasıyla yapılan TTB  ve Muğla Tabip Odasına mail yoluyla iletilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

” TTB Başkanı Dr Şebnem Korur Fincancı,

Bizler son 2 yıldır TTB ve Hekim sendikalarını yürüttüğü hekim özlük hakları, sağlıkta şiddet, çalışma şartlarını içeren tüm grev kararlarına hepimizin katıldığı Milas Devlet Hastanesi hekimleriyiz. Çok farklı siyasi görüşü ve hayata bakışı olan bir hekim gurubuyuz. Yaptığınız son açıklamada ülkemiz askerleriyle çatışırken ölen teröristleri şehit olarak veren bir kanalda, hiçbir belge ve kanıta dayanmadan  silahlı kuvvetlerimizi suçlayan konuşmanız hepimiz de büyük öfke oluşturdu. Bu açıklamayla yürütmeye çalıştığımız mücadeleye ve hekim örgütümüze büyük zarar verdiniz. Hekimlerin en önemli örgütüne dışarıdan kim saldırırsa saldırsın sizin verdiğiniz zararın %1’ini veremez.

Sizin imzanızın olduğu hiçbir grev kararına katılmayacağız, hiçbir basın açıklamasını okumayacağız.

Gerçekten hekim onuruna sahipseniz, bizim örgütümüze ve mücadelemize değer veriyorsanız sizi derhal istifaya davet ediyoruz.

MİLAS DEVLET HASTANESİ HEKİMLERİ”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla