Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS TÜRKÜ DOSTLARI KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ’NDEN GENÇLERE YÖNELİK PROJELER

MİLAS TÜRKÜ DOSTLARI KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ’NDEN GENÇLERE YÖNELİK PROJELER
Süt Birliği
Okundu
16 Haziran 2023 - 10:04
Süt Birliği

Milas Türkü Dostları Kültür ve Sanat Derneği, Milas Belediyesi çay bahçesinde düzenlenen toplantıda Milas basınıyla bir araya geldi. Derneğin gençlere yönelik geniş çaplı projeleri hakkında bilgi verildi.

 

Toplantıda söz alan Dernek Başkanı Kenan Demir, gençleri toplumda aktif birer birey olarak görmek ve kötü alışkanlıkları olan gençleri topluma kazandırmak amacıyla geniş bir projelerinin olduğunu ifade etti. Demir, gençlerin dernek faaliyetlerine aktif olarak katılımlarını da teşvik etti.

Ayrıca, dernek başkan yardımcısı Gürsoy Doğan, derneğin geniş çaplı bir tüzüğe sahip olduğunu ve bu tüzüğün çerçevesinde saz kurslarından halk oyunlarına, tiyatroya kadar geniş bir yelpazede faaliyetlerinin olduğunu dile getirdi.

Dernek tarafından sunulan ücretsiz saz kursları ve gençlik korosu oluşturma girişimleri özellikle dikkat çekti. Doğan, “Dernek olarak gençlerimizi topluma kazandırmak bizim öncelikli hedefimiz. Gençlerimizin bu tarz etkinliklere katılımını sağlamak ve onları kötü alışkanlıklardan korumak en büyük arzumuz” şeklinde konuştu.

Dernek yönetimi, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’ye fahri başkanlık belgesi taktim etti ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Gürsoy Doğan’ın son olarak belirttiği gibi, bu geniş çaplı projelerin başarısının gönüllülerin desteklerine bağlı olacağı belirtildi. Milas Türkü Dostları Kültür ve Sanat Derneği, gençlere yönelik bu projelerin büyüyerek devam edeceğini ifade etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla