Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS KAYMAKAMI BÖKE’NİN KIZILAY HAFTASI MESAJI

MİLAS KAYMAKAMI BÖKE’NİN KIZILAY HAFTASI MESAJI
Süt Birliği
100 okundu Okundu
01 Kasım 2023 - 18:25
Süt Birliği

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Kızılay Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kayamakam Böke, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“1868 Yılında yaralı ve hasta askerlere yardım amacıyla “Hilal-i Ahmer Cemiyeti” olarak kurulan Türk Kızılay, kurulduğu tarihten bu yana yurt içi ve yurt dışında savaş ve doğal afetler karşısında insanlar arasında ayrım gözetmeksizin nerede yardıma muhtaç kişiler varsa yanında olmuş, ülkemizin yüz akı dünyanın en köklü yardım teşkilatlarındandır.

Türk Kızılay’ı halkımızdan aldığı güç ve destekle, insana büyük değer veren kültür birikimimizin bir gereği olarak zorda kalana yardım etmeyi görev kabul eden sadece doğal afet dönemlerinde değil yangınlarda, açlığın baş gösterdiği, iç savaşların sürdüğü zulme uğrayan halklara da yardım yapmakta, barınma, gıda ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

İnsanlık için ulvi görevler üstlenerek hiçbir fedarlıktan kaçınmayan, savaşta, barışta ve doğal afetler karşısında gönüllü olarak yardımda bulunan Türk Kızılay’ı her gün binlerce vatandaşımıza sıcak yemek sunmakta, ülkemizin kan ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayarak toplum için önemli hizmetler sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, insanlık adına büyük görevler üstlenen ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Kızılay çalışanları, gönüllülerinin ve hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, insani yardım faaliyetlerinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla