Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS İLÇEMİZİN MARKALAŞMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

MİLAS İLÇEMİZİN MARKALAŞMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
Süt Birliği
Ahmet ŞenolTÜM YAZILARI
Okundu
21 Haziran 2024 - 0:08
Süt Birliği

(2.Bölüm)

(Geçen yazımızdan devam)

Konaklama olanaklarının iyileştirilmesi ve tanıtımı yapılmalıdır, Muğla İl Merkezi ile ilçeleri arasındaki ulaşım, hava ve kara ulaşımları gözden geçirilmelidir.

Bargilya harabeleri bir açık hava müzesi haline getirilmeli, şehir tarihinin turistlere tanıtılması için en az dört dilde (Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca) bilişim istasyonları, Marka çalışmalarının tanıtılacağı bir bill board sistemi kurulmalıdır.

Bargilya, İasos ve tarihi anıtlar hakkında yazılmış eserlerin bibliyografyasının hazırlanmalı, Tarihi eserler hakkında yazılmış eserlerden yararlanılmalıdır.

Halk Kültürü unsurları konusunda yazılmış malzemelerin toplandığı bir tanıtım kitabı bastırılmalı, Milas ve yöresi hakkında bestelenmiş türkü ve şarkıların bir CD’de toplanarak sunulması sağlanmalıdır.

Milas Halk Kültürü ürünleri konusunda bir belgesel filim yaptırılması ile Milas şehrini ve köylerini-mahallelerini tüm yönleriyle tanıtacak, yüksek kalitede bir tanıtım kitabı (Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca olarak dört dilde) bastırılmalıdır.

Milas hakkında bir kamu spotu hazırlanmalı ve yayınlanmalıdır.

bargilya2024.org isimli bir site kurularak ve bu sitede bugüne Milas ile ilgili yazılmış hikayelerin ve çekilmiş görüntülerin sitede dijital kopya olarak barındırılmalıdır.

Kuruluşlar ile bağlantı kurularak, bargilya2024.org un içine Milas ile yöredeki ilgili farklı kavimlerinde hikayelerinin ve görüntülerinin yüklenmesi gerçekleştirilmelidir.

Halk Kültürü ürünlerine ilişkin yapılan çeşitli faaliyetler ve kutlamalar için özel ve sürekli yayın yapacak bir İnternet TV’si oluşturmalıdır.

(Devamı gelecek yazımızda)

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla