Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS BU ‘TOKAT’I BİR DAHA YEMEMELİ

MİLAS BU ‘TOKAT’I BİR DAHA YEMEMELİ
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
Okundu
24 Ekim 2023 - 9:22
Süt Birliği

Sevgili hemşehrilerim yaklaşık 2 yıldır bizzat gözlemlerim doğrultusunda belediyemiz çok büyük bir itina ile taş söküp taş döşüyor sanırım bir de şu Esentepe Parkı’nı görmeyip haksızlık etmeyelim gerçekten Milas Belediyesi’nin belki de en güzel hizmetlerinden biri oldu o park onun dışında belediyemizin son 10 projesi nedir desem sokaktan ses gelmiyor zira bilen ya yok ya pek az…

O zaman Sayın Başkanımız Muhammed TOKAT beyefendiye soralım kamu adına bize belediyenin son 10 projesini anlatabilir mi?

Birde mesela merak ettiğim birkaç soru var

1- Burası birinci derece deprem bölgesi olması hasebiyle inşaat izinleri ve takibi sağlıklı yapılıyor mu yani merkez üssü Milas olan bir depremde ovadaki binalar Hatay’daki durumu yaşar mı?

2- Neden çocukların rahatça hareket edebilecekleri parkları ve sosyal alanları yeterince yok?

3- Mesela neden bu şehrin otopark sorunu bir türlü çözülemiyor? Büyükşehirde sizde, ilçede sizde neden hizmet bu kadar geride?

4- Onca zabıta ne iş yapıyor neden sahiller pislik götürüyor?

Mesela plajlarda bekleseler çevreyi kirletenleri uyarsalar gerekirse ceza yazsalar otopark yapmadığınız şehirde park cezası kesmeyi bildiğiniz gibi birde hizmet yapmayı bilebilseniz keşke.

5- Belediyenin temizlik işleri insanların işe giriş çıkış saatlerine denk getirilerek yapılmaya çalışılan nedir? Mesele ben yıllarca önce Zonguldak Ereğli ilçesinde orda da CHP’li belediye görmüştüm ama onların sokakları tertemizdi ve belediye çöp kamyonlarını gündüz sokaklarda hiç görmedim ilginç değil mi sizce de Sayın Başkan?

6- Şehrin girişleri çıkışları özellikle Bodrum yolu karanlığa hapsedilmiş neden aydınlatma konusunda belediye üzerine düşeni yapmıyor yapılması için bir çaba harcamıyor sebep?

7- Koskoca ovada bir tramvay hattı olsa şehir içinde ulaşım daha ekonomik ve daha keyifli olmaz mı?

8- Köylere yeterince hizmet ulaşıyor mu?

9- Bu kazılan yollar neden hep 6 aylık ömre sahip neden bir kere yapıp sağlam yapmıyorsunuz belediyenin önünden geçen yol bile bozuk belediye acaba bu işleri hangi firmalara nasıl veriyor hangi kanuna göre ve neden hiç hesabını sormuyor? Soruyorsa sonuç niye yok?

10- Şehrin suç oranlarına hayli yüksek bu konuda da belediye sorumluluk alıyor mu? Nasıl katkı sunabilirim emniyetle v.s ne gibi çalışmalar üretebilirim diyor mu?

11- Neden en azından sezonda plajlarda bir ambulans cankurtaran hizmeti verilmez? Mesela Zeytinlikuyu’da vuku bulan olaylarda ambulans Milas’tan geliyor zamanla yarışılırken bu reva mı Kaymakamlık, Valilik yapmıyor anladık belediye niye yapmıyor. Tabi konumuz belediye yoksa Kaymakamlık ve Sağlık Bakanlığı’ndan sormamız gereken sorular var sorarız ama şu an konu belediye olunca sormak istedim.

12- Mesela ben liyakati önemseyen biri olarak liyakati bulunmadığı halde sırf CHP’li olduğu için belediyede çalışan kaç kişi var ve tabi bir de liyakati olduğu halde hem de ihtiyaç varken CHP’li  olmadığı için belediyeye başvurup alınmayan kaç kişi var Sayın Başkana sormak istiyorum nedenleri ile birlikte cevaplarsanız belki bende oyumu size verebilirim kim bilir…

13-14-15 diye devam ederde bu sorular biz bunlara cevap alabilirsek mutlu oluruz

İnşallah soru sorduk diye başkanımız ya da CHP yönetimi bize kızmaz.

Bizim derdimiz üzüm yemek bağcıyı dövmek değil.

Yalnız yok bize hükümetten destek gelmiyor yok bize hizmet yaptırmıyor hükümet naraları  atacaksanız onu “Ceketini koysa gene kazanır” diyenlere söyleyin, bizim gibi sorgulayan insanlarda bu yemez zira bizde biliyoruz hükümet muhalefet belediyelerini eziyor ancak sizin iller bankasından  aldıklarınız belediyenin kendi gelirleri bu söylediklerimi yapmaya yeterde artar bile ha siz belediye  olarak tüm gücünüzle çalışında sonra hükümetin desteğine ihtiyaç varsa bu millet sizinle yürüsün en önde giderim bir gazeteci, sorumlu bir vatandaş olarak lakin siz yattığınız yerden iktidara vurmak yoluyla koltuk derdine düşmeyin önemli olan bu.. Kaldı ki diyelim benim evimin yolunu yapacaksın bana gelsen bende gücüm nispetinde katkıda bulunurum ama yatıp hükümete sallayarak koltuklarda helal para kazandığınızı düşünüyorsanız bence orada bir hesap hatası olabilir…

Tabi bu arada elbette 5 yıl boyunca yapılan hizmetlerde vardır her ne kadar biz görüp bilmesekte hepsi için teşekkür etmekte bir erdemdir teşekkür ederiz sayın başkan ve ekibine.

Ancak gelinen noktada şu soruyu da sormak lazım önümüzde bir yerel seçim var peki Milas için partilerin adayları kim elbette onlara da aynı soruyu şöyle sormamız lazım ilk on projeniz nedir Milas için?

Bakalım makul bir cevap verebilecek bir aday var mı?

Tabi adaylara bu soruyu sormak yetmez birde şuna bakmak lazım geçmişte bu topraklara ne gibi hizmetler yapmış bu şehre ne değer katmış yoksa sadece kendi refahı için belediye nimetlerini kullanmaktan başka amacı yok mu? Veya diyelim ki şehre sonradan gelmiş göç etmiş peki çevresinde karşılığı ne kadar var kaç kişinin kıymetlisi v.s bir sürü deli sorular ama bunlara bakmadan körü körüne oy verecek olursak ister CHP’li ister AK Partili ister X partili olsun gelecek olan mevcudu bile koruyamaz zira önce zihniyet değişmesi lazım babam A partisine dedem C partisine oy verirdi diye oy verilmez.

Bu arada belediyemiz bugün yarın veya daha sonra daha yaşanabilir bir Milas için fikrimizi sorarsa seve seve katkıda bulunuruz hangi partiden hangi görüşten olduğuna bakmaksızın elimizden gelen desteği veririz.

Bütün bu söylediklerim daha güzel bir Milas’ta hep birlikte huzurla yaşayabilmemiz için…

Sağlıcakla kalın inşallah…

Daha güzel bir dünyada daha huzurlu yarınlarda buluşmak ümidiyle…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla