Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS BELEDİYESİ SIFIR ATIK BELGESİ ALDI

Süt Birliği
31 Temmuz 2023 - 21:33
MİLAS BELEDİYESİ SIFIR ATIK BELGESİ ALDI
Süt Birliği

Milas Belediyesi, Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni kurarak Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

 

Sıfır atık için yapılması istenilen çalışmaları tamamlayan Milas Belediyesi, 12 Temmuz 2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği’nce Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni kurarak Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

“Şehrimizin geleceği için çalışıyoruz.”

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması, atıkların geri kazanılması konularını kapsayan Sıfır Atık Projesi çalışmaları kapsamında Sıfır Atık Belgesi almanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, çevreye duyarlı bir şehir olma yolunda ilerlediklerini belirterek, “Atık yönetiminde yenilikçi projeler başlattık, geri dönüşümü teşvik ettik ve enerji verimliliğini artırdık. Yeşil enerji kaynaklarına yatırım yaparak, çevreye duyarlı bir şehir olma hedefimize doğru ilerledik. Hayata geçirdiğimiz ‘Atık Getirme Merkezi’ ile çevrenin korunmasına destek sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de şehrimizin geleceği için önemli adımlar atmaya devam edeceğiz.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla